DuranHedt.com

Zieleń brylantowa

zieleń brylantowaZdjęcia leku

Opis spóźniona na 03/09/2015

 • Nazwa łacińska: viride nitens
 • Kod ATC: D08AX
 • Substancja czynna: zieleń brylantowa
 • producent: ZAO PFK "aktualizacja" (Rosyjski)

struktura

100 ml roztworu 1000 mg zawierać zieleń brylantowa i 95% etanol (Alkohol etylowy).

Formularz uwolnienie

spółka "aktualizacja" Wytwarza się 1% roztwór alkoholu zieleń brylantowa w fiolkach 10 ml lub od 15 do 25 w rurce droppery 1 lub 10 ml.

Efekty farmakologiczne

antyseptyczny.

Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne

Zieleń brylantowa jest antyseptyczny Oznacza wykorzystywane wyłącznie na lokalnym (na zewnątrz) użytkowania. Lek ma przeciwbakteryjny Efektywność, którego celem jest zniszczenie Gram-dodatnia mikroorganizmy, i grzybobójczy zorientowany na działanie, niektóre szczepy grzybów chorobotwórczych. To nie jest charakteryzowany przez drażniący, leki przeciwbólowe lub przeciwzapalny Efekty.

Ze względu na ich ograniczoną wpływów zewnętrznych na wchłanianie leków do krwiobiegu informacji i ich dalszego udziału w metaboliczny lub biochemiczne procesy zachodzące w organizmie człowieka jest nieobecny.

wskazania

Użyj zieleń brylantowa zalecane przy:

 • świeży pourazowego/pooperacyjny blizny;
 • oko zapalenie powiek/meybomitah;
 • choroby krostkowate skóra;
 • cięcia/otarcia;
 • inne zmiany skóry.

Przeciwwskazania

Tylko zakaz stosowania osobistego Zelenka Nadwrażliwość do swojego pacjenta.

skutki uboczne

Do skutków ubocznych leku to uczucie palenie, który krótko wygenerowane po jego użytkowania.

Zieleń brylantowa, instrukcja obsługi

Wykorzystanie Zelenki przewodnik zaleca nałożenie roztworu za pomocą wacików lub gaziki bezpośrednio z rannych powierzchni skóry. zelenkoj przetwarzanie musi uchwycić niewielki obszar zdrowa skóra, położony wokół uszkodzonej tkanki.

przedawkowaćOdkryty stosowanie leków może doprowadzić do przedawkowania.

wzajemne oddziaływanie

Obserwowany roztwór dezynfekujący niezgodność z miejscowymi środkami, w tym chlor, aktywny jod i ługi (Roztwór zawierający amoniak).

Ze względu na ograniczoną wpływem leku, w celu ustalenia faktów dotyczących jej wpływu na farmakodynamicznych i / lub farmakokinetycznych profilu innych leków nie jest możliwe.

Warunki sprzedaży

Aby dokonać zakupu wymagana jest Zelenka przepis w języku łacińskim.

warunki przechowywania

W celu zachowania cech roztworu powinna być ograniczona, aby wskaźniki temperatury składowania - 15 ° C

okres trwałości

Od produkcji - 2 lata.

Przestrogi

W przypadku stosowania preparatu do leczenia oka przylega do powierzchni skóry, należy unikać stosowania śluzowaty.

Zelenka ospa wietrzna

Szanse są, większość ludzi zachowałem wspomnienia z dzieciństwa, które biorą udział braci, sióstr, przyjaciół i kolegów po prostu jest kolcami z zielonymi kręgach całym ciele. W tym przypadku, gdy słowo pojawia się w głowie - "ospa wietrzna",

ospa wietrzna, i bardziej poprawne powiedzieć - ospa wietrzna, jest choroba wirusowa, spowodowane ekspozycją na ospy wietrznej i półpaśca i charakteryzuje się rozwój gorączka i występowanie łagodnych papulovezikuleznoy (bańka) wysypka. Ten bolesny stan jest dość zaraźliwy, w związku z którymi została przeniesiona większość ludzi i jest zazwyczaj w dzieciństwie, kiedy wirus, W przeciwieństwie do dorosłych, którzy często nie powoduje żadnych poważnych powikłań.

W krajach byłego Związku Radzieckiego, który faktycznie został rozproszony takiego preparatu jako Zelenka, istnieją praktyki smarowania pęcherzyki wysypka rozwiązanie zieleń brylantowa, a stało się to wyłącznie w celu określenia stadium choroby, po czym pacjent nie jest reprezentowany groźba infekcji inni ludzie. Jak już wspomniano, "zakaźności" chory ospa wietrzna Przeszedł przez 5 dni po utworzeniu ostatniego bańka wysypka, Zelenka służył jako swego rodzaju wskaźnik pojawienie się tego samego końca bańka, tj żadnych nowych możliwości zastosowania roztworu, następnie po 5 dniach, nie można się bać zakażenie.

Jednak do tej pory są fora tematyczne, w których pojawia się pytanie, czy można posmarować Zelenka powstaje, gdy wetryanke wysypka i czy to zrobić. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta i jest określony przez wyrażenie "Tak - to jest możliwe, ale nie jest to konieczne"A także jak leczyć lub wpłynąć na wirus ospy za pomocą środków zewnętrznych, nie jest możliwe.

Umyć Zelenka ze skóry i jak zabrać ubrania z Zelenka?

Zwykle kilka dni po aplikacji Zelenka, pozostawia jej plamy znikają same w trakcie codziennej pracy i mycia skóry gruczoły łojowe. Oczywiście lepsze czekać na naturalne zaniku niepożądanego zabarwienia leku niż otteret Zelenka stosując różne chemie uszkadzając skóra.

W przypadku musimy jednak pozbyć zielonych rozwodów pilnie pomocy dowolnego roztwór zawierający alkohol, aceton, wybielacz, woda utleniona, sody dodając do niej ocet lub sok cytryna. Warto zauważyć, że wystarczy, aby przygotować się do żmudnego i długotrwałego procesu szorowania, a obserwowane plamy stają się ledwo zauważalne. Na koniec spłukać puszka Zelenka zarośla, tłusty krem i środki do usuwania makijaż.

Często, gdy przy użyciu roztworu zieleń brylantowa, że ​​dostanie się na ubranie, aby go zastosować, a osoba pozostaje na jej jasnych trudnych plam, czysty dom jest dość problematyczne. Uniwersalne środki do usuwania plam zielonych nie istnieją, ponieważ różne tkanki reagują na pewne dość dwuznaczny chemikalia.

Na przykład, aby usunąć Zelenki tkaniny bawełniane rzeczy trzeba zanurzyć się w ciągu 2 godzin w ciepłym roztworze wodnym wybielacz, i gęstej obróbki tkanek może przyjść aceton następnie płukanie mydła do prania.

Zmyć plamy z delikatne tkaniny można użyć środki zawierające alkohol lub stół ocet, i ołowiu zanieczyszczenia z wełniane ubrania, bez uszkodzenia, możliwego czasu trwania prania mydła do prania.

Również ostatnio reklamowane dużo pyatnovyvodyaschih środki nowej generacji, które przypuszczalnie można usunąć wszelkie niepożądane zanieczyszczenia, choć nie szkodzi jakości tkanin. W tym przypadku, możemy polecić dokładną analizę składowych takich narzędzi i instrukcjach obsługi, tak aby nie rozpuścić rzeczy delikatne wraz z niechcianym plamy.

analogi

Dopasowuje poziom kod ATC 4-cia:
 • Vinylinum
 • kwas nadmanganowy
 • woda utleniona
 • iodoform
 • Pantotsid
 • czteroboran sodowy
 • Ekteritsid
 • ichtiol
 • błękit metylenowy
 • Elekasol
 • formalina
 • Formagel
 • Aseptolin
 • olazol
 • xeroform
 • Vitaon
 • oktenisept
 • Formidron
 • Vishnevsky maść

Recenzje genialnego rozwiązania zielonej

Recenzje Zielonce jak o antyseptyczny priori nie może być ujemna. W czasach Związku Radzieckiego, a po jego późniejszego upadku wyboru antyseptyki To był dość mały i przede wszystkim przeprowadzane pomiędzy woda utleniona, Zelenka lub jod, gdzie pierwsze miejsce, zasłużenie, wziął wspaniałe rozwiązanie zielony. Na chwilę obecną popularność Zelenki również pozostał na wysokim poziomie, co oznacza, że ​​jego obowiązków lek ten radzi sobie o 100%. Krytyczne opinie o tym leku powstać tylko w związku z jej "brudny," Właściwości, walki, które naprawdę mogą być dość pracochłonne.

Cena Zieleń brylantowa, gdzie kupić

Cena Zelenka, w zależności od wielkości i pojemności zawierającego producenta jest w przedziale 10-70 rubli.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
FukortsinFukortsin
KichanieKichanie
Zelenka instrukcja obsługiZelenka instrukcja obsługi
Czerwone różowe plamy, pokrzywka wysypka skórna @Czerwone różowe plamy, pokrzywka wysypka skórna @
Gojenie ran otwartych maśćGojenie ran otwartych maść
Ciśnienie tabletki w czasie ciążyCiśnienie tabletki w czasie ciąży
Upadki memberUpadki member
Róża nogi: objawy i leczenieRóża nogi: objawy i leczenie
Staphylococcus aureus w nosieStaphylococcus aureus w nosie
FenoksyetanoluFenoksyetanolu
» » » Zieleń brylantowa