DuranHedt.com

Pierwszy miesiąc ciąży

Pierwszy miesiąc ciąży

koncepcja i ciąża - złożone procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie kobiety.

Ponieważ dokładna data poczęcia jest trudny do określenia, że ​​jest akceptowana liczyć ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki u z położników, czas jej trwania wynosi 280 dni lub 40 tygodni. Pierwszy miesiąc ciąży, Jednym z najważniejszych. Co dzieje się w organizmie w tym czasie?

Podczas każdego cyklu miesiączkowego dojrzewa 20 lub trochę więcej niż jaja, a wśród nich jest określona w drugim tygodniu „Lider” - jeden lub więcej jaj w specjalnej butelce, który jest nazywany graafovym, wystających ponad powierzchnię jajnika. Do 14 dnia cyklu, bańka pęka i komórka jajowa zostaje uwolniona z jajnika. Okres ten nazywany jest jajeczkowanie. Jeśli komórki jajowej z posiedzeniem spermy - nawożenie - zajść w ciążę. W tym momencie w skorupce jaja rozpoczyna proces chemiczny, który zapobiega inne plemniki dostać się do środka. Sperma wewnątrz komórki jajowej zaczyna plajta, łączy się z jądrem bazowej jaja, jak wynika z informacji genetycznej składa się z ojca i matki.

Na miejscu graafova bańka pojawia mały woreczek z płynem o nazwie luteum,  w której zaczynają rozwijać się naczynia krwionośne, w celu wytworzenia różnych hormonów głównie progesteron. Hormony te są niezbędne do zachowania i utrzymania ciąży na wczesnym etapie. Wczesne toksykoza, jako oznaki ciąży odnoszą się do funkcjonowania ciałka żółtego. Obserwacje wskazują, że do 16 tygodnia, gdy ciałko żółte przejmuje łożysko, wczesne toksykoza zwykle znikają.

Po fuzji oocytów jednokomórkowego zarodka utworzonego ze spermy - zygoty. Która zaczyna ciężko dzielić. W ciągu 30 godzin, komórki podzielono na 2, a nawet po 10 godzinach mają 4 tygodnie aż do końca sposobu liczenia komórek osiągnie 250. Kształt ten zarodek w czasie podobny do piłki, a sam zarodek nazywa blastotsistoys wielkości 0,1-0,2 mm.

Dzień 7 utworzoną masę komórek dzieli się na dwie części: wiązkę kiełków i otacza go, przy czym warstwa powierzchni. Sięgając do macicy zarodek jest przymocowany do ściany, z których obecnie zasilane i tlenu.

14 dnia komórek zarodkowych podzielono na dwie warstwy, a na koniec w trzecim tygodniu trzeciej warstwie jest utworzone pomiędzy nimi. Warstwy te są nazywane embrionalnych płatków, które następnie zaczynają rozwijać pewne tkanki i narządy.

Jednocześnie przewidzianą akord, z niego w przyszłości rozwinie się kręgosłup dziecka. Na 17-19 dni ciąży w zarodku ze środkowej warstwy utworzonej naczyń krwionośnych i serca pojawia się trzy dni, który ma kształt rury początku. Na dzień 23 serce jest zmniejszona, a jednocześnie zaczynają się pojawiać w końcu tworzą jego kształt, ubytków, zawory, przegrody wewnątrzsercowych.

Jest tworzenie tętniczych i żylnych układu naczyniowego. Z tej samej warstwie ukształtowane mięśnie, kości, narządy rozrodcze, a wewnętrzna warstwa są formowane pochki.Iz pokarmowego i układu oddechowego, z zewnątrz - przez skórę i nerwy.

Na 4-tym tygodniu ciąży powstaje bardzo ważnych narządów pozazarodkowych -  kosmówki i owodni, które później tworzą ważne dla utrzymania narządów zarodka - łożysko i pęcherzyk owodniowy, w którym dziecko będzie mieszkać aż do narodzin.

Do końca pierwszy miesiąc ciąży jest kompletnym implantacji, czyli wprowadzenie jaja w ścianie macicy. Przez ten czas, pęcznieje i uszczelnienia szyjki macicy, co zapobiega przedostawaniu się wszelkiego rodzaju zakażenia. Macica osiąga wielkości kurzego jaja. Od tego czasu aż do 10. tygodnia od zarodka nazywa się zarodek. Jego moc jest całkowicie zależne od matki. Powstaje głowy płodu. W tym czasie dziecko ma rozmiar około 0,5-1 mm.

Badanie i diagnostyka ciąży

W 1. lub 2. dniu spodziewanej miesiączki w domu można zrobić Test ciążowy taśma. Był aż do 99,8% określić ciąży. Rozpoznanie ciąży wszystkie testy domu przeprowadzonych w moczu określono obecność hormonu w moczu hCG - ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej. Test jest bardzo prosty, starannie się w instrukcji, na pojemniku z moczem przez pewien czas (wskazanego na opakowaniu), dolnej taśmy do oznaczonego poziomu, a następnie w ciągu kilku minut, umieścić na suchej powierzchni i czekać na wyniki. Jeśli dwa paski czerwony - ciąża potwierdzona.

Często pośrednie oznaki wczesnej ciąży są pokazane niewielki wzrost i twardnienie piersi, pojawienie się w nich trochę bólu, wygląd nudności lub wymioty, porannej zmiany masy. Nie mogą być nadwrażliwe na niektóre zapachy, drażliwość, płaczliwość, senność.Wskazania do domu szybki test jest konieczne jak najszybciej za pomocą metod laboratoryjnych do badania w klinice położniczej. Ponadto, należy odwiedzić ginekologa, jeśli test nie wykazał ciąży, a miesiączka nie pojawiła. W szpitalu jest przypisany badanie krwi, badanie ogólne moczu, USG. Wszystkie analizy w kierunku lekarza w poradni prenatalnej są bezpłatne.

Wniosek o rejestrację

Po wczesna ciąża została potwierdzona, konieczne jest, aby zarejestrować się w ciąży u ginekologa w klinice przedporodowej, płatnego klinice lub rodzinnego centrum planowania. Lekarz wypełni w indywidualnej karcie, który pokaże wszystkie niezbędne informacje:

 • informacje medyczne - choroby przychodniach i poważne choroby przewlekłe, stosowane w czasie leków koncepcja, obecność alergii.
 • Ginekologiczny i położniczy informacji: Czas od początku pierwszego miesiąca, czas trwania cyklu miesiączkowego i jego regularność, obecność znaku do ostatniej ciąży, obecności i liczby aborcji.
 • Historia rodziny: Obecność i przewlekłych chorób genetycznych u rodziców i bliskich krewnych.
 • Dane społeczne na ciążę: Wiek, zawód, obecność szkodliwych nawyków (palenie papierosów, picie napojów alkoholowych), gimnastyka ćwiczenia, diety i innych.

W celu zapewnienia bardziej poprawną obserwację, a zatem bardziej udany przebieg ciąży, trzeba zaufać lekarzowi i powiedzieć mu wszystkie wymagane informacje.

Następnie, w celu ustalenia wieku ciążowego zdiagnozowano ciążę, ginekolog oceni macicy i szyjki macicy, a następnie przypisać dodatkowe badania lekarskie, które muszą przechodzić. Należą do nich:

 • Pomiar ciśnienia krwi. Wykonana jest w każdej wizyty u lekarza;
 • Badanie serca, klatki piersiowej, jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej;
 • Badanie zewnętrznych genitaliów, pochwy i szyjki macicy, narządów miednicy,
 • Nik miednicy wielkość kości;
 • wysokość i masa ciała pomiarowych;
 • przechodzą kontrolę stóp do wykrywania nowotworów i innych podmiotów;
 • badanie przez lekarza stomatologa.

Ponadto sprawdza następujące obowiązkowe laboratoryjne niezbędne do:

 • CBC i moczu;
 • badania krwi do określenia grupy krwi i czynnik Rh;
 • badanie krwi palnika kompleksu (odporny różyczka);
 • Badania genetyczne;
 • cytologiczne wymazy do wykrywania choroby szyjki macicy (w szczególności raka);
 • Test na obecność cukrzycy;
 • Testy na wykrywanie różnych niebezpieczne zakażenia: kiła, zakażenie HIV
 • zapalenie wątroby, chlamydia, rzeżączka.

Indywidualnie lekarz może zalecić dodatkowe badania.

Znaki pierwszym miesiącu ciąży

Znaki pierwszym miesiącu ciążyZazwyczaj pierwszy miesiąc kobieta nie jest świadoma, że ​​była w ciąży i to nie przeszkadzało, ale trzeba mieć świadomość, że w rzadkich przypadkach mogą pojawić się problemy.

W pierwszym miesiącu ciąży może wystąpić depresja, ale najczęściej z powodu depresji wziąć huśtawki nastrojów banalnej ciąży, ze względu na zmiany hormonalne. Jest depresja w ciąży w niestabilnych emocjonalnie natur i wyrażona jest w złym stanie zdrowia, naruszenie apetytu i snu. Konieczne jest, aby przestrzegać diety, ograniczyć lub przerwać korzystanie z cukru, kawy, shokolada- optymalnej kombinacji czas odpoczynku i czuwania, aby ustalić konkretny tło emocjonalne rodziny.

Czasami rano są objawy ciąży, takie jak nudności lub wymioty. W niektórych przypadkach mogą być one uznane za komplikacje, ponieważ są one szkodliwe dla organizmu matki. Może to wynikać z następujących przyczyn:

 • rozciąganie mięśni macicy;
 • Wysoki poziom hormonu hCG we krwi;
 • słabe trawienie i (lub) osłabienie mięśni przełyku;
 • zwiększenie kwasowości w żołądku;
 • zmęczenie fizyczne i psychiczne.

Aby złagodzić nudności konieczne, po konsultacji z lekarzem, aby przejść na dietę bogatą w białka i węglowodany, które przyczyniają się do poprawy trawienia w ciąży. Jedz więcej płynu w postaci soków, zup, bulionów, jeść więcej warzyw i owoców, zwłaszcza świeże melony, owoce cytrusowe, sałatki. Pamiętaj, aby wejść w diecie witamin z grupy B konsumpcji żywności w małych porcjach.

Bez przeładowania żołądka, ale nie doświadcza głodu, od którego możliwe jest nudności. Należy przestrzegać reżimu dnia. W celu utrzymania czystości jamy ustnej.

Dość często w pierwszym miesiącu ciąży - zwiększone wydzielanie śliny. Potem znika całkowicie. Pomaga miętę rosołu do płukania jamy ustnej lub miętową wodę. Jeżeli wzmocniona ślinienie, gdy pojawiają się oznaki odwodnienia, stosowane leki, fizykoterapia, psychoterapia. W ciężkich przypadkach hospitalizacja jest możliwe.

częste oddawanie moczu jako oznaka wczesnej ciąży może być spowodowane wzrostem ciśnienia macicy na pęcherz rośnie. Jeśli zaleca się częste oddawanie moczu w trakcie opróżniania pochylić się do przodu, pomaga całkowite wyzwolenie pęcherza. Jeśli jest bardzo zaniepokojony nocnej nagłych, konieczne jest, aby ograniczyć spożycie płynów po 16 godzinach.

wzrost liczby estrogenu i progesteronu, która jest wytwarzana przez organizm w czasie ciąży, powoduje zmiany w piersi. nagrubayut stają się wrażliwe, może powodować ból. Pierścień wokół sutki stają się większe i ciemniejsze, istnieje sieć żylna, klatka piersiowa jest znacznie wzrosła w rozmiarze. Kobiety w ciąży muszą być świadomi - to naturalne objawy ciąży, a także wskazanie, że jednostka rozpoczęła szkolenia kobiet do karmienia piersią dziecko.

Pojawienie się negatywnej reakcji na stres może wynikać z huśtawki nastroju kobiety, jak i depresji u kobiet w ciąży stresu może przejawiać się przez bezsenność, utrata apetytu, depresja. Sposoby radzenia sobie ze stresem są emocjonalne pewność, samotrenningah, obserwując codzienne i diety.

Patologia i powikłania ciąży pierwszy miesiąc

Patologii, które mogą pojawić się w pierwszym miesiącu ciąży, mogą być przypisane ciąża pozamaciczna lub pozamaciczna i poronienie.

ciąża pozamaciczna -  Patologia gdy zapłodnione jajo zaczyna się rozwijać na zewnątrz macicy w części jajowodu, co najmniej - w jamie brzusznej, szyjki macicy i jajnika. W takich przypadkach, zarodek wszczepia się poza jamą macicy, nie ma warunków do ich wzrostu i rozwoju, oraz dostarczyć niezbędne środki, więc ciąża kończy się do 6-8 tygodni. Zatem podarte lub uszkodzone jajowody, które mogą zagrażać życiu ciąży.

Ciąża pozamaciczna może wystąpić u kobiet, które miały przez długi okres środków w celu wywołania owulacji i poprawy żyzności. Istnieją inne czynniki, które przyczyniają się do wystąpienia ciąży pozamacicznej:

 • powtórzony poronienie w poprzednich okresach;
 • zrosty zapalne miednicy i wygląd;
 • Sterylizacja chirurgiczne (podwiązanie jajowodów);
 • ciąża pozamaciczna poprzedni;
 • występowanie blizn po operacjach brzusznych wykonano na jajnikach i operacji.

Pierwszą rzeczą, którą należy powiadomić w ciąży, jest to ostry ból przeszywający w miednicy lub jamy brzusznej. Inne objawy ciąży pozamacicznej:

 • krwawienie z pochwy, na kilka dni przed ostrego bólu mogą być niewielkie krwawienie lub plamienie;
 • zawroty głowy, osłabienie, spadek ciśnienia, wskaźnik tłumienia, czasami omdlenia;
 • ból pleców;
 • Zachęcam do defekacji.

Ciąża pozamaciczna - bardzo poważna choroba ginekologiczne, zagrażające życiu, wymaga pilnej interwencji medycznej. Gdy jeden lub więcej funkcji, wymaga pilne wezwanie pogotowia.

poronienie - dość częstym powikłaniem, według statystyk kończy się 25% wszystkich ciąż, czyli jeden na czterech wczesnej ciąży. poronienia zdarzają się często zanim kobieta dowiedziała się o jej ciąży.

Poronienia, które występują w pierwszym trymestrze ciąży przed 12 tygodniem nazywane są wcześnie. Objawy różnią się poronieniem, a jeżeli czas, aby je dostrzec i szukać opieki medycznej, ciąża może być zbawiony. Najważniejszą i poważne objawy - krwawienie i ból w dolnej części brzucha i dolnej części pleców. Kiedy występują powinien natychmiast wezwać karetkę.

Należy również zwrócić szczególną uwagę na dyskomfort brzucha, skurcze, pojawienie się bólu. Powikłania ciąży można uniknąć, ale należy zdawać sobie sprawę z czynników, które mogą prowadzić do niego:

 • naruszenie równowagi hormonalnej. Nadmiar hormonów męskich lub brak progesteronu może prowadzić do poronienia. Wpływ na powstawanie i rozwój ciąży i hormonów nadnerczy i tarczycy. Wczesne wykrycie problemu i leków hormonalnych pomaga utrzymać ciążę;
 • zaburzenia genetyczne płodu może prowadzić do poronienia. Zazwyczaj te naruszenia nie są dziedziczne, a spowodowane są przez pojedynczy mutacje, doszło w komórkach zarodkowych rodziców pod wpływem czynników środowiskowych: chorób wirusowych, niekorzystne warunki pracy, promieniowaniem, itp W takich przypadkach, poronienia - rodzaj wyniku doboru naturalnego, próbą ciała pozbyć nieżywotnego potomstwo;
 • Powoduje immunologiczną naturalne, takie jak konflikt Rh. Jeśli matka jest Rh ujemna i płód dziedziczy ojciec jest dodatnia, organizm matki traktuje je jako ciało obce i odrzuca. W takich przypadkach pomaga przyjmowanie leków progesteron, który ma działanie immunomodulujące;
 • poronienia mogą powodować infekcje, choroby przenoszone drogą płciową: chlamydia, kiła, rzęsistkowica, toksoplazmoza, opryszczka i inne. Patogenne wirusy i bakterie infekują płodu wpływają błony, co prowadzi do poronienia. Aby tego uniknąć, przezornie wcześniej, przed ciążą, w celu przeprowadzenia badania i leczenia zakażeń;
 • wcześniejsze poronienia. poronienie - jest obciążenie dla organizmu, które powodują zaburzenia czynności nadnerczy i jajników, nie w ich pracy;
 • zapalnych i chorób zakaźnych, którym towarzyszy wysoka gorączka i zatrucia organizmu: grypa, ból gardła, wirusowe zapalenie wątroby, odra, zapalenie płuc i inne choroby, które wymagają, aby zidentyfikować i leczyć sprzed ciąży;
 • stres, długotrwałe napięcie psychiczne, strach, smutek nagle może przyczynić się do poronienia. Powinien omówić ten problem z lekarzem i podjąć decyzję na temat ewentualnego odbioru ważnych środków uspokajających;
 • niezdrowy styl życia w ciąży, picie, palenie tytoniu, niewłaściwej lub nieodpowiedniej diety, nadmierne spożycie kawy. Jest to konieczne, aby dostosować sposób życia;
 • Działanie leków o silnym działaniu i ziół, które mogą powodować powstawanie wad płodu i aborcji. W pierwszym trymestrze ciąży, zwłaszcza w pierwszym miesiącu ciąży, wskazane jest, aby zrezygnować z ich odbiór. Niebezpieczeństwo może być nawet rośliny „nieszkodliwe” jak pietruszka, chaber, dziurawiec, pokrzywa, i inne;
 • podnoszenie ciężarów, stosunek płciowy, spadek może również spowodować poronienie.

występują również powikłania ciążowe  ciałka żółtego torbieli - edukacja, powstających na terenie ciałka żółtego. Najczęściej, to edukacja odbywa się niezależnie przez 18-20 tygodni, ale czasem pęknięcia torbieli, co wymaga operacji. Po usunięciu torbieli, ciąża nadal przepływa gładko.

porady medyczne dla kobiet w pierwszym miesiącu ciąży

Ciąża - nie jest chorobą, lecz naturalnym procesem fizjologicznym. Jeśli spełniasz określone warunki, i słuchać rad lekarzy, że płynie dobrze, a kończy się wraz z narodzinami zdrowego dziecka. Aby to zrobić, należy przestrzegać prostych zasad:

 • prawidłowo organizować codzienną rutynę. Reszta nocy nie powinna być mniejsza niż 8-9 godzin. Jeśli czujesz zmęczenie w ciągu dnia, zrelaksować się i odpocząć. Staraj się spać nieco dłużej i nie przeceniać swoich możliwości. Niech twoja rodzina dbać o ciebie;
 • rozważyć ponownie swoją dietę. Wprowadzić do niego więcej świeżych warzyw i owoców bogatych w witaminy i minerały. Nie nadużywać silne kawa, herbata, słodycze, cukier i inne słodycze. Zrównoważyć swoją dietę, to musi koniecznie być konieczna ilość białek, węglowodanów i tłuszczów. Jeść tylko produkty świeże i dobrej jakości;
 • uważać, aby nie ograniczać ruchu. Spacery, jogging, proste ćwiczenia fizyczne, codzienne spacery ładowania i przyczynić się do poprawy stanu zdrowia;
 • zwracać uwagę na środowisko i ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Przyczyną choroby może być nadmierny hałas w miejscu pracy lub w domu, słabe oświetlenie, zanieczyszczenie powietrza;
 • Starają się stworzyć dla siebie ładne tło emocjonalne. To może ciekawe życie czytanie książek, słuchanie ulubionej muzyki, rozmawiać z wami miłymi ludźmi.
 • jeśli nagle pojawi się złe samopoczucie lub masz znaleziono żadnych wskazówek, niebezpieczne dla zdrowia i ciąży groźne, natychmiast udać się do lekarza. Przed jej przyjazdem należy ustanowić i przenieść mniej. Należy poinformować lekarza szczegółowo o jego zdrowie.
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Najlepsze dni dla poczęciaNajlepsze dni dla poczęcia
Różowa wydzielina u kobietRóżowa wydzielina u kobiet
Określenie wieku ciążowego i daty urodzeniaOkreślenie wieku ciążowego i daty urodzenia
Objawy miesiączki podczas ciążyObjawy miesiączki podczas ciąży
Gdy miesięcy począwszy od aborcji?Gdy miesięcy począwszy od aborcji?
Jest to niemożliwe, aby wyobrazićJest to niemożliwe, aby wyobrazić
CystęCystę
Czy mogę zajść w ciążę w ostatnich dniach miesiączki?Czy mogę zajść w ciążę w ostatnich dniach miesiączki?
Pierwsze oznaki ciąży opóźnićPierwsze oznaki ciąży opóźnić
BezpłodnośćBezpłodność
» » Pierwszy miesiąc ciąży