DuranHedt.com

Pocenie (pocenie)

Pocenie (pocenie)

nadmierna potliwość - stan, w którym dana osoba jest zbyt ciężki pocenie. Gdy ze względu na nadmierne pocenie się obrzęk i zmiękczania skóry często rozwija grzyb, jak również ropotwórczy flora. Często, gdy osoba przychodzi nadpotliwości bezmyślnego silne pocenie się w miejscu pach, stóp lub rąk. Czasami silne pocenie się występuje równocześnie w trzech strefach.

cechy nadmierna potliwość

W tym stanie, a osoba strumienie potu przepływające przez organizm, w związku z tym, istnieje stała wilgotność stóp, rąk i innych części ciała. Najbardziej nieprzyjemne dla pacjenta zjawisko to ma nieprzyjemny zapach podczas pot (tak zwane osmidroz). To - w wyniku połączenia grzybicze i bakteryjny flora.

nadpotliwości pach, a także inne formy choroby jest przede wszystkim dostarczane zauważalne niedogodności dla pacjenta. Więc cierpi na nadmierne pocenie się, osoba zbyt często brać prysznic, zawsze używaj serwetki, aby nie nosić światło kolorowe ubrania. Z uwagi na ciągłe pocenie dana osoba ma podrażnienia skóry, zapalenie skóry. Ponadto, choroba ta ma również wpływ na stan psychiczny pacjenta: jest stale w stanie dyskomfort, uczucie
zwątpienia, a czasem depresja. Nadmierna potliwość dotyczy również możliwości rozwoju, co znacznie zmniejsza ogólną jakość życia.

rodzaje nadpotliwości

Pocenie (pocenie)Nadmierne pocenie może być podzielona na podstawowy nadmierne pocenie się (tzw bezprichinno, idiopatyczna) oraz wtórny nadmierna potliwość. Na podstawie średniej nadmierne pocenie stanu występowania się choroby podstawowej, często towarzyszy zwiększenie separacji potu. To może być cukrzyca, gruźlica, nadczynność tarczycy i inne choroby.

Zaakceptowany odróżnić nadmierne pocenie ogólny i zlokalizowane. pokaz ogólnie nadmierna potliwość Występuje, gdy osoba wpływem wysokich temperatur, są stres, zarówno fizyczne jak i emocjonalne. Także to zjawisko występuje, gdy wiele chorób towarzyszących.

zlokalizowane nadmierna potliwość najczęściej objawia się jako wysypka głównych fałd i nadmierne pocenie się rąk i stóp. W tym przypadku, powody tego zjawiska może stać vasoneurosis, i konsekwencją złej higieny osobistej, ubrany niskiej jakości buty, ubrania, itp

W normalnym stanie, jeden wybiera dziennie od 500 do 1500 ml potu. W tym samym czasie, pacjent może być zwolniony pocenia się 1500 ml potu na godzinę. Istnieją dwa rodzaje gruczołów potowych: apokrynowych i ekrynowy . Miejsca docelowe gruczoły apokrynowych - krocze, pach, okołotarczowej witrynę. Te gruczoły wydzielania potu wspólnie feromony, tworzy zapach ludzkiego ciała, w przeciwieństwie do innych zapachów. Gruczoły ekrynowe znajdują się na całym ciele.

Pacjenci cierpiący na nadmierne pocenie się, rośnie, a liczba gruczołów potowych, a ich objętość. Z punktu widzenia składu chemicznego potu składa się zasadniczo z 99% wody i około 1% powierzchni są sole sodu, wapnia, potasu i inne związki chemiczne.

Według obserwacji pacjentów pocenia, około połowa pacjentów z tą chorobą, ponieważ doznał ich rodziców.

objawy nadpotliwości

Objawy tej choroby u ludzi często występują w dzieciństwie. Kiedy dana osoba wchodzi w wiek dojrzewania, objawy pocenia się gwałtownie wzrosła. Czynniki predysponujące do intensywnego rozwoju choroby, jest warunkiem silny stres, zmiany w równowadze hormonalnej. Ludzie, którzy rozwijają podstawową pachowej nadmierne pocenie cierpią stałej potu pod pachami, który występuje bez wyraźnego powodu. Bardzo często, ze względu na przystąpienie grzybów i flory bakteryjnej nieprzyjemnego zapachu podczas pocenia.



nadmierna potliwośćKiedy nadmierne pocenie się pod pachami pot zwiększone oddzielanie odbywa się bardzo szybko. W konsekwencji, ze względu na obecność słabego kwasu na właściwości potowych stale wilgotna odzież bardzo łatwo psujących się, i często przejawia się w skórę zapalenie skóry i podrażnienie.

Ciężkie dyskomfort daje pacjentom i nadmierne pocenie się dłoni. Ci ludzie są stale wilgotne dłonie, dlatego przedmioty mogą ślizgać. Ponadto takie pacjentów jest trudna do pracy z obiektami, które są wrażliwe na działanie wody.

Ponadto, choroba może być śmiertelna choroba dla muzyków, ludzi zaangażowanych w sporcie.

Inną formą nieprzyjemne pocenia się - nadmierne pocenie się stóp. W takim przypadku bardzo często związane z procesem bakteryjnych i grzybiczych roślin, co staje się przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

Ponadto, ze względu na zatrzymanie wilgoci skóry występuje często u pacjentów zapalenie skóry, maceracja. Jeśli nie podjąć działania zmierzające do leczenia tej choroby, to po pewnym czasie, zakażenie grzybicze może mieć wpływ na paznokcie i skórę. W konsekwencji, nie jest zatrucie, rozwój chorób narządów wewnętrznych. W tym przypadku bardzo ważne jest ustalenie diagnozy, ponieważ nadmierne pocenie się pod pachami, jak zatrzymać nadmierne pocenie się, bardzo często konsekwencją pewnej choroby.

diagnoza gipergidoza

W diagnostyce pocenia ważne jest zebranie wywiadu lekarskiego i przeprowadzenia pełnego i dokładnego zbadania pacjenta, który ma skargi do nadmiernej potliwości. Przede wszystkim, że obejmuje wtórne nadmierne pocenie się, co wskazuje na obecność choroby, co było przyczyną tego stanu.

Poprzez badanie pacjenta, lekarz zadecyduje, jaki jest stan jego ubrania i czy istnieją ślady potu na nim. Ocenić stopień pocenia w pach może być największe plamy potu na ubraniu, które pojawiają się pod pachami. Tak więc, jeśli średnica plamki wynosi maksymalnie 5 mm, na przykład stan, mogą pojawić się w przypadku pewnego wysiłku i jest zazwyczaj prawidłowe.

Jeśli średnica plamy potu na ubrania około 10 mm, a pacjent ma łagodny potliwość. Średnica plamki około 20 cm wskazuje na umiarkowaną chorobą, a jeśli wet rozmiar plamki nawet więcej, możemy mówić o ciężkim pocenia.

Jeśli mówimy o nadpotliwości palmy, jego łagodne pojawia się bez kropli potu: osoba po prostu stale wilgotne dłonie. Jeśli istnieje umiarkowany stopień pocenia palmy, pot wyróżnia spada do ręki. W przypadku ciężkiej choroby możliwy odpływ cieknie pot.

W celu bardziej dokładnego rozpoznawania choroby, stosując specjalnie opracowane sposoby określania stopnia pocenie, sposób Minor mianowicie metodą grawimetryczną próbki chromatograficznych.

leczenie nadpotliwości

Pocenie (pocenie)Strategia nadmierna potliwość leczenie lekarz stwierdzi, po wystąpieniu diagnoza „podstawową nadpotliwości.” Jeśli istnieje wtórny nadmierne pocenie się, a następnie, po pierwsze, środki mające na celu leczenie choroby podstawowej.

W podstawowej pocenia stosować podawanie pacjentowi Toksyna botulinowa. Mikrodawkach preparatu jest podawana śródskórnie. Lek ten działa bezpośrednio na gruczoły potowe przez blokuje nerw. Przy stosowaniu leku jego działanie trwa od trzech do sześciu miesięcy. Jednak niektórzy ludzie są na ogół odporne na lek, podczas gdy w innych okres jej obowiązywania jest ustalana indywidualnie. Najczęściej lek nie ma wpływu na pacjentów płci męskiej.

Jednym z ważnych metod kompleksowej terapii jest uważany za szczególny dla pocenia dieta. Od codziennej diety należy wykluczyć te produkty, które zawierają środki pobudzające. W związku z tym takie produkty mogą promować pocenia. Mówimy o ostrym, słone potrawy, przyprawy, kawę. Jednak takie zmiany w diecie mają pozytywny wpływ przede wszystkim na ludzi, którzy cierpią na łagodną pocenia.

W sposobach leczenia primenyaeyutsya również terapię mającą na celu poprawę ogólnej stan psychiczny pacjenta. Jednak stan fizjologiczny osoby takie terapie nie działają. Czasami wskazane jest użycie leków uspokajających i uspokajające, co może zmniejszyć do pewnego stopnia rozdzielania potu. Jednak powszechne stosowanie tych środków nie jest dopuszczalna ze względu na ich negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia.

Czasami stosuje się go do leczenia nadmierne pocenie radioterapia: Obszarów problemowych naświetlano małych dawkach. Podobna technika może być przez pewien czas w celu poprawy kondycji. Jednak ważne jest, aby pamiętać o negatywnych skutków radioterapii jako całości.

Leczenie pocenie prowadzi się także przez elektroforeza. Specjalne urządzenia emitują prąd niskiego napięcia, które działają na obszarach problemowych skóry. Procedura ta odbywa się regularnie przez kilka tygodni. Jego skuteczność jest obchodzony od razu po spotkaniu. Jednakże, ze względu na zastosowanie tej procedury u pacjentów często alergie, podrażnienia skóry, świąd, zapalenie skóry.

Nie należy zakładać, że skutecznym sposobem wyeliminowania tego problemu są antyperspiranty. Mimo ciągłego wprowadzania nowych rodzajów zasobów, nie rozwiązuje problemu w leczeniu nadpotliwości. Poza tym ich stałego stosowania często wywołuje zjawiska alergiczne i podrażnienia skóry.

Pocenie (pocenie)Obecnie stosowane również zabiegi chirurgiczne do pocenia się. Dzisiaj, w tym przypadku, obie grupy operacji chirurgicznych. Pierwsza grupa obejmuje interwencję chirurgiczną prowadzone na obszarze problemów. Wytwarzają one głównie na nadmierne pocenie pod pachami. Jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia otworzyły możliwość funkcjonowania skóry cięcia w obszarze pod pachami, z którego usuwa się gruczoły, które wydzielają pot. Późniejsze pacjenci nadmierna potliwość zaczął prowadzić działalność przez otwartą adenotomii ramach którego wyrzeźbione z tkanek podskórnych gruczołów. Eschespustya podczas gdy istnieją pewne nowe i mniej traumatyczne techniki, pozwalające na usunięcie gruczołów potowych. W tym ultradźwiękowej technologii stosowanych dzisiaj, nadzoru endoskopowego.

to interwencje do drugiej grupy transakcji, dokonane na zwoje nerwowe. Podobne operacje prowadzono uprzednio usunięcie miły zwojów przez tylną powierzchnią szyjki. Obecnie technika ta zastępuje używać videoendoscopic technologii, laser i innych.

Zapobieganie nadmiernej potliwości

Ludzie, którzy mają skłonność do pocenia się, zaleca się, aby nie nosić buty wykonane z gumy, syntetycznych skarpet i pończoch. Ważne jest, każdy dzień, aby zwracać uwagę na higienę stóp i innych części ciała, na których istnieje zwiększone oddzielanie od potu. Po kąpieli czas się skończył, powinna ona być przez jakiś czas do wyschnięcia stopy i ciało na świeżym powietrzu, a dopiero potem założyć skarpetki i ubrania. Zawsze staram się ubrać do pogody, unikać sytuacji stresowych. Ponadto, jako skuteczny środek zapobiegawczy dla ludzi, którzy mają skłonność do pocenia się, zaleca się, aby angażować się we wszelkiego rodzaju sportów wzmocnienia ogólnej ciała.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Objawy zatrucia dichlorfosuObjawy zatrucia dichlorfosu
Nadmierne pocenie się. Nadmierne pocenie się.Nadmierne pocenie się. Nadmierne pocenie się.
BotoxBotox
Zwiększone pocenie sięZwiększone pocenie się
Jak pozbyć się pocić?Jak pozbyć się pocić?
Punkcikowe keratolysisPunkcikowe keratolysis
MethenamineMethenamine
PotPot
OsmidrozOsmidroz
Jak leczyć nadmierne pocenie się pod pachami, stopy i dłonie?Jak leczyć nadmierne pocenie się pod pachami, stopy i dłonie?