DuranHedt.com

Witamina B2 (ryboflawina)

Witamina B2 (ryboflawina)

ryboflawina - rozpuszczalne w wodzie witamina, który jest jednym z najważniejszych dla człowieka. Razem z kwasem foliowym, witamina ta tworzy nowe komórki krwi, wraz z żelazo Zapewnia normalnej zawartości w organizmie, a witamina B2 biegnie czerwony cykl życiowy krwinek. Takie oddziaływanie z innymi substancjami, należy rozważyć zakupie kompleksy multiwitaminowe.

Niedobór witaminy B2, mogą mieć negatywny wpływ na stan skóry, oczu, zaburzenia układu nerwowego, układu pokarmowego, powodują błonę śluzową, może zakłócać absorpcji w przewodzie żołądkowo-jelitowym, sprowokować wypadanie włosów, przyczyna bezsenność, opóźnienie wzrostu, psychiczne powolna reakcja ludzka powiększ nadwrażliwość, stworzyć poczucie ranić swoich oczu. W tym przypadku przedawkowania ryboflawiny praktycznie niemożliwe.

Wśród głównych funkcji pełnionych przez witaminę B2, zwany także Piboflavinom, Poniższa można zidentyfikować:

  • Dostarczenie sposobów utlenianie
  • Utrzymanie metabolizm energetyczny
  • regeneracja i odbudowa tkanek ciała
  • Zapewnienie syntezę pigmentu wzrokowego, która chroni oczy przed słońcem
  • Chroniąc skórę przed zarazkami
  • To zapewnia ostrość widzenia


Produkty, najbardziej bogate w witaminę B2, są (zwłaszcza wątroby i nerek), jaja, drożdże, grzyby, większość zbóż (gryka, ryż, itp oczyszczona), jak i produktów z nich, ryby (śledź produktów ubocznych, makrela, dorsz), zwłaszcza wśród warzyw można zidentyfikować brokuły, sałata, kapusta, a także wiele innych. Mięso, jajka, ser, mleko, migdały są również doskonałym źródłem tej witaminy.

Organizm ludzki nie jest w stanie przechowywać witaminy B2, zatem jego rezerwy musi być stale uzupełniane z jedzeniem, jeśli jest to niemożliwe - z pomocą tabletek witaminowych. Sprawdź, czy można spożywać ryboflawina powyżej normy, jest bardzo proste: ludzki mocz, picie witaminy powyżej normalnego natychmiast malowane w jasnym kolorze żółtym, a często ma specyficzny zapach, to jest prawie niemożliwe, aby nie zauważyć.

Zastosowanie dodatkowych witamin z apteki konieczne w przypadkach chorób skóry i choroby oczu, przy trudno gojących rany, na cukrzyca, choroby wątroby, przewodu pokarmowego, anemie, jak również podczas leczenia niedoboru ryboflawiny i jej zapobiegania.

ciekawostki

W Rosji brakuje ciężkiej postaci tabletek witaminy B2. Jedną z roślin, które wytwarzają je przez długi czas przestał to robić, drugi głównie produkuje zastrzyku, co jest bardzo niewygodne do ciągłego używania przez większość ludzi.

Ryboflawina jest powszechnie stosowany jako barwnik żywności, nie zaszkodzić zdrowej żywności i witaminy wzbogacone. Ten barwnik E101.

Ale ostatnio coraz bardziej zaczynają wykorzystywać inne kolory, nie jest bezpieczne dla ludzi. Na przykład, tartrazyna, która jest zakazana w Norwegii i Austrii, a także żółcień chinolinowa, nie otrzymał pozwolenie na używanie w Stanach Zjednoczonych i innych barwników chemicznych.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Velma witaminy dla mężczyznVelma witaminy dla mężczyzn
Witamina B7 (biotyna)Witamina B7 (biotyna)
Witamina A (retinol)Witamina A (retinol)
Nie wszystkie witaminy są dobreNie wszystkie witaminy są dobre
Centrum SrebrnyCentrum Srebrny
Witamina B6 (pirydoksyna)Witamina B6 (pirydoksyna)
Vitrum instrukcja obsługi urodyVitrum instrukcja obsługi urody
Witamina B10 (kwas N-aminobenzoesowy)Witamina B10 (kwas N-aminobenzoesowy)
Witamina B1 (tiamina)Witamina B1 (tiamina)
Witaminy dla oczu z krótkowzrocznościąWitaminy dla oczu z krótkowzrocznością
» » » Witamina B2 (ryboflawina)