DuranHedt.com

Witamina B10 (kwas N-aminobenzoesowy)

Witamina B10 (kwas N-aminobenzoesowy)

witamina B10 - jest mało znana witamina związek. Jej inna nazwa - kwas p-aminobenzoesowy. Ta substancja może działać zarówno na mikroflorę zewnątrz i jest syntetyzowany i jelit. Ze względu na fakt, że witamina B10 jest rozpuszczalny w wodzie, jego zakończenie muszą być codziennie.

Rola witaminy w organizmie

kwas para-aminobenzoesowy, posiada właściwości bardzo cudownych: to jest zaangażowana w trawieniu białek aktywuje mikroflory jelitowej, uczestniczy w rozwoju czerwonych krwinek, stymuluje syntezę interferon, Normalizuje trawienie zwiększa efektywność witaminy z grupy B i witamina C, Zapobiega to tworzeniu się skrzepliny, ma pozytywny wpływ na procesy przemiany materii, normalizuje czynność tarczycy gruczoły, Zwiększa wydajność, promuje produkcję mleka u matek karmiących, utrzymuje zdrową skórę. Witamina B10 jest dobra przeciwutleniacz, który jest zwykle dodawany do filtrów przeciwsłonecznych w celu zmniejszenia skutków promieniowania UV. Niedawno odkryto również właściwości przeciwwirusowe substancji. leży pod, kwas p-aminobenzoesowy Novocaine, bez których nie sposób wyobrazić sobie współczesnej medycyny.Niedobór witaminy B10 z

Objawy niedoboru witaminy B10 to:

 • naruszenie metabolizm
 • Pogorszenie stanu włosów i skóry
 • niestrawność
 • depresja
 • słabość
 • Bóle głowy, drażliwość
 • dysplazja
 • niedokrwistość
 • zaburzenia nerwowe
 • Niewystarczająca ilość mleka podczas karmienia piersią
 • Zwiększona wrażliwość na światło UV

Źródła witaminy B10

Większość tego materiału znajduje się w produktach mlecznych, wątrobie, nerkach, żółtka jaj, ryby, grzyby, orzechy, nasiona, drożdże piwne, marchew, ziemniaki, sałatka. Alkohol, woda, cukier niszczące działanie na kwas para-aminobenzoesowy.

dawki

Oficjalna Zalecana dawka witaminy B10 nie istnieje. Dietetycy i specjaliści w metabolizmie zauważyć, że poziom kwas foliowy To wpływa na zapotrzebowanie organizmu na witaminę B10.

W przypadku przedawkowania, rzadko mogą hamować czynność tarczycy. Biorąc dużych dawkach przez dłuższy czas może prowadzić do wymioty, nudności, które znikają w czasie normalnego przyjmowania substancji.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Witamina A (retinol)Witamina A (retinol)
Indeks kolor krwiIndeks kolor krwi
Nie wszystkie witaminy są dobreNie wszystkie witaminy są dobre
Produkt najlepiej WinterProdukt najlepiej Winter
Witamina fWitamina f
PrzeciwutleniaczPrzeciwutleniacz
Witamina B6 (pirydoksyna)Witamina B6 (pirydoksyna)
Vitrum instrukcja obsługi urodyVitrum instrukcja obsługi urody
Sałat promować harmonięSałat promować harmonię
Witamina B1 (tiamina)Witamina B1 (tiamina)
» » » Witamina B10 (kwas N-aminobenzoesowy)