DuranHedt.com

Witamina N (kwasu liponowego)

Witamina N (kwasu liponowego)

witamina N (Liponowy, kwas liponowy) - witamina, istotne dla leki, która jest zasadniczym kofaktorem niektóre kompleksy. Witamina N jest dobry przeciwutleniacz.

Wartość biologiczna tej witaminy jest to, że jest to ważna część komórek organizmu, może zwiększyć wydajność, a także jako insulinopodobny substancja. Ale z wiekiem, organizm jest coraz mniej produkuje witaminy N, co oznacza, że ​​konieczne jest, aby myśleć o diecie nasyconych lub zanieczyszczenie w postaci suplementów.

Źródła witaminy

Wołowina, wątroba, kapusta, mleko, ryż - wszystkie te produkty, które widzimy codziennie na biurku, bogate w witaminy N. Jednak większość jego zawartości w świeżej zieleni.Dlaczego potrzebujemy witaminy N

Uniwersalny przeciwutleniacz, jeden z najpotężniejszych, jest w stanie wzmacniać pracę innych substancji przeciwutleniających, witamina ta jest wielkie walki wolne rodniki, które zagrażają naszemu organizmowi do różnych problemów. Innym ważnym zadaniem - wzmocnienie procesu rafinacji cukru w ​​energię, a tym samym wspomaga pracę mitochondria - konstrukcje, które znajdują się w komórkach mięśniowych i działają jako elektrowni. również kwas liponowy Odgrywa ważną rolę w regulacji metabolizmu podstawowych substancji - białek, węglowodanów i tłuszczów. Jest w stanie poprawić funkcjonowanie wątroby, zmniejszenie wpływu trucizn „wątroby” na korpusie. Skuteczność wysokich dawek substancji w chorobach wątroby został niedawno udowodnione przez ekspertów, jednak nadal niektórzy lekarze nadal są sceptyczni tej kwestii. Kilka lat temu, jedynym obszarem wykorzystania tej witaminy było towarzyszyć terapię cukrzyca. W dodatku do wyżej opisanych problemów, witamina N radzi sobie nawet z licznych funkcja:

  • Obniżenie poziomu cholesterolu we krwi
  • poprawa metabolizm insulina
  • Przeciwbólowe i przeciwzapalne
  • Stymulowanie konsumpcji tlenu komórek mózgu
  • Wzmocnienie układu odpornościowego i nerwowego
  • Wydalanie soli metali ciężkich
  • Zmniejsza poziom cukru we krwi i amoniaku
  • Zapobiega to rozwojowi miażdżyca

niedobór

Akumulacja kwasu pirogronowego i inne kwasy mogą występować w niedostatecznej ilości witaminy. To z kolei prowadzi do zaburzeń neurologicznych, takich jak zawroty głowy, drgawki, zapalenie wielonerwowe itd.

dawkowanie

Norma N spożycie witaminy dziennie dla zdrowego człowieka wynosi 0,5 mg. Dodatkowa dawka może być potrzebne do następujących chorób i stanów:

W krajach europejskich, osoby chore na cukrzycę są również przewidziane witamina ta może być stosowany na trądzik.

Ścisłe przestrzeganie dawkowania - ważnym zadaniem, według ekspertów, nadmierne spożycie może wyrządzić poważne uszkodzenia komórek organizmu. Witamina N przedawkowania może towarzyszyć wysypki alergiczne, ból w nadbrzuszu, zgaga.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Nie wszystkie witaminy są dobreNie wszystkie witaminy są dobre
Turboslim alfaTurboslim alfa
Witamina fWitamina f
PrzeciwutleniaczPrzeciwutleniacz
Witamina B6 (pirydoksyna)Witamina B6 (pirydoksyna)
Witamina B2 (ryboflawina)Witamina B2 (ryboflawina)
Witamina B10 (kwas N-aminobenzoesowy)Witamina B10 (kwas N-aminobenzoesowy)
Witamina B1 (tiamina)Witamina B1 (tiamina)
Witaminy dla oczu z krótkowzrocznościąWitaminy dla oczu z krótkowzrocznością
Witaminę E (octan tokoferolu)Witaminę E (octan tokoferolu)
» » » Witamina N (kwasu liponowego)