Panadol extra

Opis spóźniona na 14.06.2016
- Nazwa łacińska: Panadol Extra
- Kod ATC: N02BE51
- Substancja czynna: Paracetamol (Paracetamol) + Kofeina (Caffeine)
- producent: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare (UK)
struktura
powłoka membranowa pili zawiera dwie substancje czynne: paracetamol (500 mg) i kofeina (65 mg). Podobny preparat w postaci rozpuszczalnej tabletki.
Dodatkowe elementy: kwas stearynowy, poliwinylopirolidon, wstępnie zżelowana skrobia, talk, triacetyna, hydroksypropylometyloceluloza, woda, kroskarmeloza sodu, sorbinian potasu.
Formularz uwolnienie
Tabletki w specjalnej osłony z białej membrany płaskie krawędzie postaci kapsulovidnoy. Z jednej strony z wygrawerowanym napisem «Panadol EXTRA». Blister zawiera 12 tabletek. Kartonowe opakowanie jest instrukcja i 1 blister.
Rozpuszczalne tabletki pakuje się paski 2 kawałki. Opakowanie jest wykonane z taśmy tektury 6 i instrukcji.
Efekty farmakologiczne
Połączenie leku działanie farmakologiczne, z których ze względu na wpływ tych dwóch czynnych składników: paracetamol i kofeina.
Kofeina. Ma działanie psychoaktywne, które jest spowodowane przez ekspozycję na psychomotoryczne ośrodków w mózgu. Kofeina eliminuje uczucie zmęczenia i letargu, zwiększa działanie przeciwbólowe, zwiększa sprawność umysłową i wytrzymałość fizyczną.
Paracetamol. Przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Działanie przeciwbólowe uzyskuje się w wyniku hamowania procesów syntetyzowania prostaglandyny, ze względu na hamowanie enzymu cyklooksygenazy. Działanie przeciwbólowe paracetamolu ze względu na zdolność do wpływania na przebieg impulsów ból w układzie nerwowym i wpływać na centrum termoregulacji w podwzgórzu.
Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne
Po otrzymaniu doustnie Paracetamol jest dobrze wchłaniany ze światła przewodu pokarmowego. Po 0,5-2 godzinach po godzinie doustnie zarejestrowanego stężenia w osoczu krwi. Substancja czynna jest metabolizowany w systemie wątroby. Wskaźnik półtrwania wynosi 1-4 godzin korzystny sposób wyciągania -. Poprzez system nerek z moczem metabolitów.
Wskazania Panadol Extra
Lek stosowany w celu łagodzenia ból różnej etiologii (środkowe i umiarkowane):
Panadol Extra może być oznaczony jako pod przeciwgorączkowe SARS, grypa, przeziębienia i chorób zakaźnych.
Przeciwwskazania
- jaskra;
- wyrażone objawy miażdżycowe;
- choroby układu krwionośnego;
- wyraźne uszkodzenie nerek / układu wątroby;
- indywidualna nadwrażliwość;
- hiperbilirubinemii konstytucyjne;
- ciąża;
- genetycznym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
- karmienie piersią;
- nadciśnienie;
- zaburzenia snu;
- granica wieku - 14 lat.
skutki uboczne
Przyjmowanie leku w zalecanych dawkach producenta rzadko powoduje objawy negatywne:
- obrzęk naczynioruchowy;
- reakcje alergiczne;
- świąd;
- małopłytkowość;
- tachykardia;
- zaburzenia snu;
- agranulocytoza;
- carbohemia;
- leukopenia;
- wysypki na skórze.
Przedłużone leczenie dużymi dawkami zwiększa ryzyko nefrotoksyczność i hepatotoksyczność porażki. Pamiętaj, aby kontrolować morfologię krwi. Przy rejestracji innych działań niepożądanych podczas leczenia zaleca się przerwanie przyjmowania tabletek i odwołać się do lekarza prowadzącego.
Dodatkowy Panadol, instrukcja obsługi (dawka i sposób)
Tabletki są przeznaczone tylko do odbioru na os. Według procedury opisanej standardowej leku 3-4 razy dziennie 1-2 tabletek. Instrukcja obsługi Panadol Extra: zaleca się zachować minimalny odstęp czasu pomiędzy odbiorem tabletek 4 godziny. Praca nie może trwać dłużej niż 2 tabletki. W dniu pozwoliło na odbiór nie więcej niż 8 tabletek.
Jako środek przeciwbólowy Panadol Extra może być stosowany nie dłużej niż 5 dni, jak i przeciwgorączkowe - nie dłużej niż 3 dni. Zgodnie z decyzją dr trwania leczenia i codziennej dawki leku może być zwiększona.
W przypadku braku oczekiwanych pozytywnych objawów wymagają konsultacji lekarskiej. Nie zalecamy jaźń-przekraczający określonego producenta dawkowania. Podczas przyjmowania dużych dawek leku jest wymagane traktowanie konsultacji lekarskiej, nawet w przypadku braku objawów negatywnych (rozwojem skutków długotrwałego leczenia z hepatotoksyczne działania jednego z aktywnych składników. - paracetamol)
przedawkować
Przyjmowania dużych dawek zwiększa ryzyko gapatotoksicheskogo manifestacji lub nefrotoksyczne działanie leku. Są to zaburzenia układu nerwowego w postaci następujących określeń:
- drżenie kończyny;
- drażliwość;
- Zaburzenia snu / czuwania;
- zawroty głowy.
Manifestacje ze strony układu hemopoetycznych:
- pancytopenia;
- małopłytkowość;
- niedokrwistość;
- neutropenia;
- leukopenia;
- agranulocytoza.
Inne reakcje:
- gepatonekroz;
- blada skóra;
- drgawki;
- tachyarytmii;
- rozwój kwasica metaboliczna;
- naruszenie cukru metabolizm.
Terapia ma na celu zatrucie płukanie żołądka, leki enterosorbiruyuschee aplikacji (polisorb, Smecta, węgiel absorpcyjny et al.), ujemny złagodzenie objawów. Pacjenci w ciężkim stanie we wlewie dożylnym N-acetylocysteina, i wyznaczyć metionina per os, zachowując zdolność do podejmowania własnych tabletek w przypadku braku wymiotów. Za ulga dotyczy napadów diazepam.
wzajemne oddziaływanie
Wpływ pośrednich środkami przeciwzakrzepowymi (kumaryny, warfaryna) Zwiększa się wraz z przewlekłego podawania leku w Panadol Extra, która może powodować krwawienie. Ryzyko hepatotoksyczne przejawów zintensyfikowane podczas przyjmowania środków pobudzających układ oksileny mikrosomalnych wątroby:
- fenylobutazon;
- ryfampicyna;
- fenytoina;
- barbiturany;
- trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne;
- etanol.
Ryzyko wątroby spadła w systemie mianowania cymetydyna i inne inhibitory mikrosomalnego utleniania. Panadol Extra przyspiesza usuwanie Hloramfeniola (Podczas zwiększania wydalania kwasu 5-krotnie) w wyniku działania paracetamolu. ssanie ergotamina przyspieszone ze względu na kofeinę. Ryzyko ostrego zapalenie trzustki i uszkodzenia układu wątroby wzrasta przy jednoczesnym ruchu napojów alkoholowych. Szybkość absorpcji składników aktywnych leków Panadol zewnętrzne - paracetamol - zmniejsza się podczas odbierania kolestiramina. Odwrotny efekt obserwuje się przy stosowaniu domperidon i metoklopramid. Lek zmniejsza skuteczność urykoleczniczymi narkotyków.
Warunki sprzedaży
Panadol Extra jest sprzedawany w aptece. Formularz recepty przedstawić opcjonalne.
warunki przechowywania
Leki należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Tryb Temperatura przechowywania zalecane przez producenta dla skuteczności zachowania, od 15 do 25 stopni.
okres trwałości
4 lata.
Przestrogi
Unikaj picia kawy i herbaty w dużych ilościach w trakcie leczenia, jak mogą pojawić się różne zaburzenia rytmu serca, tachykardia, bezsenność, nadmierne podniecenie. osoby przewlekłego alkoholizmu lek jest przepisywany z ostrożnością.
analogi
- Paralia Extra;
- Migrenol;
- Migrenium;
- solpadein Szybko;
- Andrews Ansver;
- Strimol Plus.
opinie
Panadol Extra jest dobrze tolerowany przez pacjentów, nie powodując poważne objawy negatywne. skutki uboczne pojawiają się w przypadku długotrwałego użytkowania w wysokich dawkach. Lek szybko łagodzi ból i obniża temperaturę ciała w okresie zimnej i SARS. Spośród zalet można zauważyć stosunkowo niski koszt leku z minusów - negatywny wpływ na system wątroby oraz ograniczenie wieku pacjenta - 14 lat.
Cena Panadol Extra, gdzie kupić
Średni koszt połączonych zasobów w Rosji wynosi 100 rubli. Ceny leku zmienia się w zależności od rodzaju tabletek (rozpuszczalne tabletki są nieco droższe niż na foliową osłonę), apteki i sprzedaż leków w tym regionie.