Maxicold

Opis spóźniona na 12.08.2015
- Nazwa łacińska: Maxycold
- Kod ATC: N02BE51
- Substancja czynna: Paracetamol, fenylefryna, kwas askorbinowy (paracetamol, fenylefryna, kwas askorbinowy)
- producent: Pharmstandard-Leksredstva, JSC (Rosja)
struktura
Każda tabletka o warstwie powłoki zawierała 500 mg paracetamol, 10 mg chlorowodorek fenylefryny 30 mg kwas askorbinowy.
Kompozycja zawiera nieaktywnymi substancjami jądro kroskarmelozę sodu, wodorofosforan wapnia, krzemian magnezu, talk, etyloceluloza giproloza i barwnik o nazwie „żółcień” w powłoce - a giproloza hypromelozy, talk, dwutlenek tytanu.
W jednej saszetki proszku, do podawania doustnego i zawiera 750 mg paracetamol, 60 mg chlorowodorek fenylefryny, 10 mg kwas askorbinowy. Skład substancji nieaktywnych obejmują koloidalny ditlenek krzemu, sól sodową sacharyny, cytrynian sodu, kwas cytrynowy, skrobia ziemniaczana, laktoza, środek aromatyzujący i chinoliny żółty barwnik.
Formularz uwolnienie
Maxicold dostępny w tabletkach różowo-pomarańczowym, owalny podwójnie wypukły kształt z Valium. W przekroju poprzecznym ma białe i pomarańczowe plamy na różowo-pomarańczowym tle. Tabletki są zamykane w pakiety oczek 1, 6, 10, 12 tabletek w jednym opakowaniu mogą być - 2, 10, 20, 12, 24 tabletek.
Proszek jest krystaliczną substancją o barwie jasno-żółtej barwy i specyficzny zapach jest dopuszczalna obecność białych kryształów i rozpadające się grudek. W gotowej postaci roztworu opalizującego, jest również charakterystyczny jasnożółty kolor i aromat pomarańczowy. 5 g proszku zapakowana w torebkach z tworzywa kombinowanego, w tektury wiązki może być 5, 10, 50 saszetki.
Efekty farmakologiczne
Ma na ciele gorączkotwórczy, zwężania naczyń, środek przeciwbólowy wpływ.
Farmakodynamiczne i farmakokinetyczne
Działanie opiera się na połączeniu wytwarzania substancji czynnych i ich właściwości, w połączeniu:
- paracetamol Wiadomym jest, środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, działając na ośrodki bólu i termoregulacji. Zapewnienie działania przeciwbólowe i przeciwgorączkowe wywieranej Maxicold substancja może zmniejszyć ból głowy i ból mięśni, zjawisko gorączka, łagodzić ból w gardle.
- przez fenylefryny PM ma działanie obkurczające naczynia krwionośne, ułatwia oddychanie nosa i zatok przynosowych i oczyszczenie przewodów nosowych.
- kwas askorbinowy jak witaminy (C) bierze udział w regulacji reakcji utleniania-redukcji, metabolizm węglowodanów, zwiększona odporność na infekcje.
wskazania
Lek ten jest stosowany w terapii objawowej w taki choroby zakaźne i zapalne jak grypa i inne ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych (ARVI), towarzyszyć hipertermii, dreszcze, bóle głowy, przekrwienie nosa, a także obecność bólu w mięśniach i kościach, gardło, nos.
Przeciwwskazania
Nie należy przyjmować Maxicold:
- w ciężkie nerka i / lub niewydolność wątroby;
- na nadczynność tarczycy i nadczynność tarczycy;
- w obecności choroby serca, takie jak morskie wyrażona w zwężeniu aorty ustach, tachyarytmii, zawał mięśnia sercowego;
- na nadciśnienie;
- w trakcie i po 2 tygodniach od zakończenia leczenia trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, beta-blokery, inhibitory oksydazy monoaminowej, jak również innych preparatów zawierających paracetamol, przeznaczony do ułatwienia zimno, grypy lub uczucie zatkanego nosa;
- na przerost prostata;
- na zamknięcie jaskra;
- dzieci poniżej 9 roku życia lub ważących mniej niż 30 kg;
- pewna nadwrażliwość na lek.
- Przeciwwskazane stosowanie alkoholu zawierającego żywność w celu uniknięcia toksycznego wpływu na wątrobę, jak również chroniczny alkoholizm.
Przyjmować z ostrożnością
- W przypadku stwierdzenia niedobór enzymu - dehydrogenazy glukozo-6-fosforanu, łagodny hiperbilirubinemia.
- Pacjenci ciąży i laktacji.
- Pacjenci w podeszłym wieku.
skutki uboczne
Lista działań niepożądanych opiera się na trzech filarach substancji czynnych:
paracetamol
Może to prowadzić do zaburzenia hematopoezy, w tym niedokrwistość, carbohemia, małopłytkowość.
fenylefryny
mogą wystąpić bóle głowy, nudności, wymioty, zwiększenie lub zmniejszenie HELL, drażliwość. Ponadto, terapia może rozwinąć angina, bradykardia, bicie serca, duszność, tachykardia, komorowa niemiarowość.
kwas askorbinowy
podrażnienie lub owrzodzenie Błona śluzowa żołądkowo-jelitowe, hyperacid żołądka, zmniejszają przepuszczalność naczyń włosowatych, co prowadzi do pogorszenia trofizmu tkanek ponadto - zwiększona HELL, może wystąpić nadkrzepliwości lub mikroangiopatia, giperprotrombinemiya, erythropenia, trombocytoza, leukocytoza, cukromocz, kaliopenia, Hamowanie funkcji wydzielania wewnętrznego trzustki.
Możliwe reakcje ogólnoustrojowe układu odpornościowego, manifestujące wysypka i pokrzywka, aż do obrzęk naczynioruchowy. Długotrwałe leczenie może prowadzić do zaburzenia czynności nerek, w tym thamuria, moczem, kamica nerkowa. Ponadto, zwiększona pobudliwość ośrodkowego układu nerwowego zostały zgłoszone, bezsenność, migrena.
Instrukcje użytkowania (Metoda i dawkowanie)
Stosowanie leku w postaci tabletek, kompletny posiłek przed lub po 1-2 godzinach po zaleca się przemyć odpowiednio dużą ilość wody.
Dawki dla osób dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat (o wadze ciała powyżej 40 kg)
1 lub 2 tabletki na 4 lub 6 godzin w wielości odbioru do 4 razy dziennie.
Dawka dla dzieci w wieku 9-12 lat (o ciężarze ciała powyżej 30 kg)
1 tabletka na 4 lub 6 godzin przy wielokrotności odbioru do 4 razy dziennie.
Lek nie powinien trwać dłużej niż 5 dni z rzędu, jako środek przeciwbólowy, lub więcej niż 3 dni - przeciwgorączkowych, bez zasięgnięcia porady lekarskiej.
przedawkować
Objawy dla pierwszych 24 godzin
Jest blanszowania skóry, nudności i odruchy wymiotne, bóle brzucha, rozwój anoreksja i zaburzenia metabolizmu glukozy, występowanie kwasica metaboliczna.
Objawy po 12-48 godzinach
Ciężkie przedawkowanie może prowadzić do niewydolność wątroby z postępującą encefalopatia, aż do śpiączka i śmierć bądź ostrą niewydolność nerek z rurowy martwicy. Wiadomo też - niemiarowość i zapalenie trzustki.
leczenie
przydzielać donator SH gpypp i syntezy prekursorów glutation aminokwasy metionina, acetylocysteina. Po 8 godzinnych zdarzeń czasowych występuje konieczność dodatkowych wizyt dostępne lub nadal będą określane na podstawie stężenia paracetamol Krew i czas jego odbioru.
wzajemne oddziaływanie
Jednoczesne stosowanie Maxicold inhibitory oksydazy monoaminowej, leki uspokajające środki i etanol może powodować nasilenie ich skutków.
interakcji leku jako składnika preparatu substancji paracetamolu
- W dużych dawkach może nasilać działanie antykoagulanty w związku ze zmniejszeniem wydzielniczej funkcji wątroby w syntezie czynniki prokoagulującej. Ponadto zmniejsza skuteczność urikozuricheskih leki.
- terapia długoterminowa barbiturany Paracetamol jest zdolne do zmniejszania skutków.
- Przedłużone korzystanie z niesteroidowe leki przeciwzapalne zwiększa ryzyko "środek przeciwbólowy" nefropatia, brodawkowy martwica w nerkach, przejście w końcowym stadium niewydolności nerek.
- Jednoczesne długotrwałe podawanie wysokich dawek, wraz z salicylany To zwiększa ryzyko wykrycia raka nerki lub pęcherz.
fenylefryny
- Hamuje działanie hipotensyjne przeciwnadciśnieniowe leki, w tym diuretyki (Np metylodopa, mekamylamina, guanadrel, guanetydyna).
- ograniczonej dusznicy bolesnej azotany.
- odbiór hormony tarczycy wzajemnie wzmacniać skutków fenylefryny może zwiększać ryzyko niewydolność wieńcowa (Częściej, gdy wieńcowy miażdżyca).
Jednoczesne stosowanie kwasu askorbinowego
- Może zwiększać stężenie we krwi benzylopenicylina, tetracykliny, działania redukcyjne heparyna, antykoagulanty.
- Zwiększenie całkowitego klirensu etanol.
- C kwas acetylosalicylowy, barbiturany i prymidon absorpcji zmniejsza i zwiększa stężenie kwasu askorbinowego w wycofanej i obniżonej szybkości wydalania moczu kwas acetylosalicylowy.
- Ulepszony proces absorpcji przez jelita suplementy żelaza.
- C salicylany, sulfanilamidnymi środki krótko działającym zwiększa ryzyko krystaluria.
- Zmniejszone wpływy chronotropowa izoprenalina.
- Wysokie dawki i długotrwałe leczenie może zapobiegać interakcji disulfiram z etanol, przyspieszenia klirensu meksyletyny nerki.
Warunki sprzedaży
To nie wymaga przedstawiania recepty.
warunki przechowywania
Miejsce składowania powinno być poza zasięgiem dzieci i zwierząt, chronione przed wilgocią w temperaturze nie przekraczającej 25 ° Celsjusza.
okres trwałości
Należy zużyć w ciągu 2 lat od daty wydania.
analogi
- Coldrex Hawtrey-
- uczucie-
- Maxicold Reno.
Ostrzeżenie! Maxicold ENT, choć spółgłoski nazwą ale A01AB12 w 100 ml aerozolu zawiera 200 mg heksetydynę - absolutnie inna substancja czynna o cechach farmakokinetykę, interakcji i przeciwwskazań itp!
opinie
Maxicold - dość popularny lek stosowany we wczesnych objawów przeziębienia lub grypy. Istnieje wiele smaków i form uwalniania leku: Maxicold sprayu, tabletki, proszek, co pozwala na indywidualne wybrać najbardziej dogodny sposób. Maxicold nie jest zalecany dla dzieci poniżej 9 lat, więc mamusie z małymi dziećmi trzeba szukać zamiennika.
Cena, gdzie kupić
Średnio 10 torby Maxicold można zakupić w cenie 250 rubli przybliżeniu ceny w 5 ml - 160 rubli.
Intensywność Selmevit
Koldakt Lot Plus
Rinikold
Grippostad
Grippostad z
Coldrex
Coldrex Hawtrey
Coldrex maksgripp
Toff Plus
Tsitrapak
Antiflu
Antiflu Dzieci
Antigrippin
Farmatsitron
Flyukold
Pentaflutsin
Antigrippin maksymalna
Kaffetin zimno
Rinzasip
Anvimaks: instrukcje użytkowania
Vaginorm świece z instrukcją użytkowania