DuranHedt.com

Pielęgnacja oczu i delikatnej skóry wokół oczu

Pielęgnacja oczu i delikatnej skóry wokół oczu

oczy Człowiek nie tylko odzwierciedla jego osobowość i wnętrze, ale również wskazują zdrowia, samopoczucie i młodość. Ale to wymaga szczególnej relacji do pielęgnacji oczu. Aby połączyć się z obecną zachwyt wyrazisty wygląd, powinno być równie starannie, jak to możliwe, aby dbać o delikatnej i wrażliwej skóry wokół oczu.

Dziś zmusza współczesny człowiek stale się zbyt silne zmęczenie oczu. W konsekwencji, i dużych ilości informacji oraz ciągłej pracy przy komputerze, a siedzący tryb życia ma negatywny wpływ na oczy i skórę wokół nich. Aby uniemożliwić przepływ takiego wpływu i zatrzymać proces starzenia, krok po kroku pielęgnacji jest ważne, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Zwłaszcza, że ​​skóra wokół oczu

Warstwa naskórka wokół oczu u ludzi jest bardzo cienka: grubość wynosi nie więcej niż pół milimetra. Ponadto, skóra wokół oczu jest prawie nieobecny gruczoły łojowe, Jest mało mięśnie odpowiedzialne za elastyczność skóry. wiek skóra bardzo łatwo rozciągnięta od włókna kolagenowe są umieszczone tutaj w postaci stosów. Ponadto tkanka podskórna jest szczególnie luźne, więc od czasu do czasu dana osoba obrzęki pod oczami.

Ludzie są stale w ruchu oczu - mrużąc oczy, mrugając, wyrażają pewne emocje. To właśnie z powodu tej małej zmarszczki pod oczami pojawiają się stosunkowo wcześnie: stopy tzw łapki są nawet jakieś dwadzieścia lat. W konsekwencji, negatywny wpływ na skórę wokół oczu jest konieczne, aby wyeliminować jak najszybciej, biorąc serię skutecznych środków.

Podstawy pielęgnacji oczu

Pielęgnacja oczu i delikatnej skóry wokół oczuJednym z najważniejszych elementów w procesie codziennej pielęgnacji jest codzienna higiena. Pielęgnacja oczu - to koniecznie oczyszczająca wieczór skóry wokół oczu z makijażu. Można użyć specjalnych narzędzi zaprojektowanych specjalnie do tego celu. Jeśli takie kosmetyki dla pewnych przyczyn nie jest w zasięgu ręki, troska o skórę wokół oczu w domu może być wykonana przez pocieranie skóry watą nasączoną świeżym olejem roślinnym. To proste narzędzie jest nie tylko jakościowo usuwa resztki makijażu, ale zapewnia również odżywianie skóry w opiece wieków.

Usuwając makijaż, w każdym razie nie trzeba naciągnąć skórę, pocierając ją energicznie. Najlepszy ze wszystkich bawełny Produkty kosmetyczne wprowadzone na oczach przez około pół minuty, a następnie rzęsy lekko ściskając palce i tusze można łatwo usunąć za pomocą wacika.

Te kobiety, które noszą soczewki kontaktowe, użyj wodoodpornego tuszu do rzęs efekt nie jest zalecane, ponieważ jako tłuszczowych demakijażu z aktywnych składników może powodować poważne podrażnienie. Z tego samego powodu nie należy stosować bardzo tłuste kremy.

Warunki skóry wokół oczu

Zdrowie i młodość skóry wokół oczu uratuje, jeśli podejść do tego problemu kompleksowo. Tylko z pomocą kremów zmienić sytuacja jest mało prawdopodobna. Początkowo, należy zadbać, aby zminimalizować ilość stresu, zapewniają dobry odpoczynek dla oczu i dla organizmu jako całości. Kobiety powinni mieć pewność, od czasu do czasu, aby wziąć udział w kursie kompleksy witaminowe, które zawierają użyteczne elementy dla oczu i minerałów. Każdego dnia trzeba iść na świeżym powietrzu i spacery powinna być aktywna i dynamiczna. Pomieszczenie, w którym dana osoba spędza cały dzień, trzeba być emitowany tak często, jak to możliwe. Takie działania pomogą uniknąć nadmiernego wysuszenia skóry. zbiornik wody może być dostarczany w bardzo suchych. Inną ważną radę - pić tyle wody: dzień pić co najmniej jeden i pół litra płynu.

Aby uniknąć poważnych problemów z wizją, że nie jest konieczne, aby przeczytać w transporcie lub w ciemności.

Gdy słońce świeci bardzo jasno na ulicy nie powinien przejść bez wysokiej jakości okulary. Są one szczególnie ważne dla tych, którzy noszą jeździć za kierownicą i zmuszony ciągle męczy oczu. Punkty pozwalają znacznie mniej mrużenie i miga, co pozytywnie wpływa na kondycję skóry wokół oczu.

Gdy makijaż został całkowicie usunięty z oka, można spędzić trochę światła masażu wieku. W tym celu należy wziąć palców niewielką ilość kremu do oczu i delikatnie masować skórę pod oczami, kierując ruch od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. Po tym masażu ruchów na górnych powiekach produkowanych jak grając na pianinie. Zawarcie masażu, trzeba wkładać palców na zamknięte oczy i spróbuj otworzyć je pod lekkim naciskiem palca.

Kosmetyki dla skóry wokół oczuPielęgnacja oczu i delikatnej skóry wokół oczuSkóra wokół oczu wymaga specjalnych kosmetyków ponieważ młodym wieku, pod warunkiem wygląd pierwszych zmarszczek, a jeśli skóra jest bardzo sucha. Jeśli słuchasz rad kosmetyczki, optymalne wykorzystanie tych funduszy, aby rozpocząć z 25-latków. Krem pod oczy różni się od kremów do składu twarzy lub rąk: brakuje niektórych składników, które przy kontakcie z oczami powoduje podrażnienia. Eksperci doradzają, aby nie „przyzwyczaić” do konkretnego środka do oka, zmieniając go raz na cztery miesiące. Takie działanie zapobiega przejawom alergie, a także zapobiegać rozwojowi zapalenie spojówek.

Obecnie na rynku jest wiele różnych środków do powiek i oczu. Wybierz je za koniecznie zwrócić uwagę na rodzaj skóry, a także wiek, w którym szacuje się środki. Na przykład, jeśli dziewczyna ma zaledwie 25 lat, krem ​​lub maska ​​do skóry wokół oczu powinny być lekkie i nawilżające. Po trzydziestu latach w aktywne składniki muszą być obecne środki. Po trzydziestu pięciu lat kobieta powinna kupić środki anty-aging, które są odpowiednie do stosowania w domu. Takie produkty kosmetyczne stymulują produkcję kolagen i prowadzić do prawidłowej zawartości glikany. Ponadto środki zawierające składniki aktywne, aby skóra jest bardziej elastyczna i poprawia funkcję ochronną. Ustalenie, jak dbać o skórę wokół oczu, trzeba być starannie dobrane nie tylko kremy, ale także środki maskujące na twarz. Na przykład, obecnie jest bardzo popularne koncentraty zawierające małe cząstki proszku, odbijające światło. Takie środki stosuje się do makijażu.

Inna ważna zasada - wszelkie kosmetyki do oczu zawsze musi być wysokiej jakości i nie tanie. Jest to tani dekoracyjne kosmetyki, kremy i maski może spowodować podrażnienie i znacznie pogorszyć stan skóry.

stosowania makijażu

Jednak nie mniej ważne jest, aby stosować się do zasad stosowania kosmetyków na obszarze wokół oczu. Wszystko to jest ruch w procesie stosowania środków do produkcji jak najbardziej gładko, a powinien on być wykonany wzdłuż linii, gdzie skóra jest rozciągnięta mniejszej: jest to linia na górnej powiece od wewnętrznego kąta oka na zewnątrz. Na dolnej powieki pomocą przyłożonego z zewnętrznym narożnika do narożnika wewnętrznej części oka.

Krem lub żel nie należy stosować bezpośrednio pod oczami lub na górnych powiekach, że fundusze nie zostały uwzględnione w procesie tarcie oczu. Rozmaz oznacza, że ​​jest niemożliwe: są one stosowane, a punkty są lekkie ruchy wibracyjne ziemia. Jeśli krem ​​będzie zawsze stosowane prawidłowo, skóra jest nie tylko rozciągnięty, ale także pobudzanie krążenia krwi zostaną dostarczone.

Cienie, worki pod oczami, opuchlizna

Pojawienie się cienie pod oczami jest wynikiem ciągłego braku snu, stres, zmęczenie, brak długiego pełnego wypoczynku, a także palenia tytoniu. W niektórych przypadkach, kręgi pod oczami pojawiają się ze względu na bardziej poważnych powodów, takich jak zaburzenia metaboliczne, problemy w życiu organizmu. Jeżeli oprócz istnieją cienie i inne objawy choroby, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Eksperci doradzają także zrezygnować z jedzenia, efekt pobudzający na układ nerwowy. Jest ostry, pikantny, słony żywności. Ale słodki napój w rozsądnych ilościach niezbędnych, jako efektu słodkości na organizm uspokajająco.

Jest możliwe, że kręgi pod oczami - jest rezultatem gwałtownego pogorszenia przepływu krwi. Do stymulowania przepływu krwi, atak ściska wywar niektórych ziół (rumianek, rozmaryn, chaber). W tym celu, dopasowanie nie jest zbyt bogaty bulion z szybkością jednej łyżeczki ziela na szklankę wody.

Jeśli kręgi pod oczami są poważnym defekty kosmetyczne, można skorzystać ze specjalnych kosmetyków, które są wykorzystywane do czynienia z cienie. Skuteczna witaminowo-maska, która składa się z ekstrakt z aloesu, kolagen, witamina K.

Jeśli jest to konieczne, aby rozjaśnić ciemne kręgi wymawiane zastosować pewne procedury, takie jak mezoterapia lub Fotoodmładzanie. Inna opcja - aby maskować cienie z ozdobnymi kosmetyków - specjalne korektory lub kremów, które pomogą Ci wybrać kosmetyczki specjalistów.

Innym nieprzyjemnym zjawiskiem - tak zwane worki pod oczami. Czasami pojawiają się wkrótce po urodzeniu w wyniku pewnych cech anatomicznych ciała. Mężczyzna w wieku od skóry i tkanki podskórnej znajduje się cienka błona. Jednocześnie niektórzy ludzie to jest gruba, inni - bardzo cienka. Jeśli membrana nadal jest cieńsza, tkanka tłuszczowa tuż pod skórą, i tam są worki. Często przyczynia się do ich edukacji brak ruchu, złe podejście do odżywiania, stresująca sytuacja. Kiedy torebki regularnie stosować kosmetyki, które mają wpływ tonik. W szczególnych klinikach, aby pozbyć się worków pod oczami praktyki stosowania drenaż limfatyczny, mikroprądowej, mezoterapia. W najpoważniejszych przypadkach możliwe jest odwołanie się do chirurga plastycznego.

Jeśli to zakłóca regularny wygląd obrzęki pod oczami, to jest prawdopodobne, że istnieją problemy z nerkami. Czasami obrzęk sporadycznie występować u zdrowych ludzi. W tym przypadku, po prostu potrzebują dobrego wypoczynku i umiarkowane zużycie cieczy w drugiej połowie dnia. Również nie warto stosować kremy tłuszczowe, a czasami wskazane jest, aby zaprzestać używania kremu na noc.

Jeśli obrzęk pojawiają się rano, coś dla ich usuwania są idealne wstępnie schłodzone w workach lodówka Herbata: powinny one być na kilka minut, aby dołączyć do oczu. Po tym zabiegu, to jest pożądane, aby proces ładowania, ponieważ potu z ciała promuje zanik obrzęków.

Jak pomóc zmęczone oczy?

Pielęgnacja oczu i delikatnej skóry wokół oczuZ ostrym poczuciem skurcze i ból w oczach, które pojawiły się jako konsekwencją długotrwałej pracy należy przerwać i ciężkiej pracy odpocząć oczy przez kilka minut. W wolnym czasie można zrobić okład z zimnego wywaru. Jeśli nie jest to możliwe, krople do oczu nadaje się, na przykład, innoksa, vizin. Jednak taki spadek nie może być używany na stałe: ich zastosowanie jest uzasadnione tylko w skrajnych przypadkach.

Innym sposobem, aby szybko pozbyć się zmęczenia oczu - specjalną opłatę, która pozwala na utrzymanie nerwów wzrokowych i mięśni. Te ćwiczenia są wykonywane szybko i łatwo. Trzymać głowę w tej samej pozycji, należy najpierw spojrzeć w prawo, a następnie - w lewo, powtarzając go kilka razy. Następnie można lekko zmrużył oczy i spojrzeć w celu zmniejszenia czubek nosa. Dobry efekt na oczach jest kolejnym ćwiczeniem: najpierw trzeba spojrzeć na obiekt znajduje się w odległości, a następnie zobaczyć, konieczne jest skupienie się na ścisłej rzeczy. Takie ładowanie minut będą nie tylko kibicować, ale szybko rozluźnić oczy.

Oczy, które są narażone na duże obciążenia na co dzień, można prać w naparze z kwiatów rumianku porannym lub kwitnącej lipy. Wlew wytworzono z obliczeń 1 łyżeczka ziół w 1 kubka wrzącej wody do przechowywania w lodówce. Po umyciu na powiekach może zastosować krem.

Doskonale pomaga odświeżyć kompres na oczy z serem. Dla konieczne jest zawinąć w gazę łyżkę twarogu i przytrzymaj przed kompres na 15 minut.

Maska dla skóry wokół oczu

W wieku dorosłym, skóra wokół oczu wymaga zasilacza, który może zapewnić nie tylko za pomocą kremu, ale z pomocą ekstraktów roślin leczniczych. Mogą być w postaci sprayu, tonik, mleczko. Wystarczy, aby nawilżyć wacik w takim zakładzie, i stosuje się go na skórę wokół oczu na kilka minut.

Przynajmniej raz w tygodniu zrobić specjalną maskę dla wrażliwej skóry wokół oczu. Jednym z najprostszych sposobów zarabiania skuteczną maskę jest przywiązanie do oczu świeżego ogórka pierścieni.

Zwilżyć powieki, należy użyć naturalnego oleju - Oliwa z oliwek, olej jojoba, olej rycynowy. Aby odświeżyć skórę na oku może umieścić wacikiem zamoczonym w ciepłym bulionem z kopru. Muszą trzymać 20 minut. Nawiasem mówiąc, podobny efekt również brzeczki pietruszki.

Odżywiają skórę dopasować maskę z jaj i miodu. Bo to jest konieczne w celu wyparcia jedną łyżeczkę miodu i jedno żółtko. Maska powinna być przechowywana przez 10 minut. I dla witaminy maski się przydać jakichkolwiek świeżych owoców. Co więcej, jeśli czas na pełną maską nie jest obecny, że skóra wokół oczu, wystarczy przetrzeć jagody i pozostawić na pewien czas.

Zaleca się okresowo praktykować i kojąca maska. W celu przygotowania takich masek jest prosty, na przykład, na masce płatki owsiane do zanurzenia w gorącym mleku i umieszczenie mieszaniny w gazę przylega do skóry wokół oczu przez 20 minut.

Jeśli taka maska ​​regularnie ćwiczyć, a następnie kod wokół oczu staje się bardziej zdrowa i gładka.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Zaczerwienienie okaZaczerwienienie oka
Krople do oczu ze zmęczeniaKrople do oczu ze zmęczenia
Woreczki pod oczamiWoreczki pod oczami
Restylane TouchRestylane Touch
Mila d`opizMila d`opiz
Nawyków, które sprawiają, że osoba starszaNawyków, które sprawiają, że osoba starsza
Niewyraźne widzenie, niewyraźne widzenieNiewyraźne widzenie, niewyraźne widzenie
Infekcje oczu u dzieciInfekcje oczu u dzieci
Zmarszczki wokół oczuZmarszczki wokół oczu
SothysSothys
» » Pielęgnacja oczu i delikatnej skóry wokół oczu