DuranHedt.com

Badanie położnicze w czasie ciąży

Badanie położnicze w czasie ciążyW większości przypadków, kobieta dowiaduje się o ciąży, robiąc test ciążowy dom na tle miesiączki. Jeśli test był pozytywny, należy skonsultować położnika-ginekologa i zarejestrować się do ciąży, jak najszybciej. Jeżeli nie jesteś pewien, że jesteś w ciąży, ale wyniki badań z wątpliwe i miesiączki nie występuje, to jest również okazją do wizyty u lekarza.

Dlaczego muszę się zarejestrować w ciąży tak wcześnie, jak to możliwe? W celu uniknięcia różnych chorób, które są możliwe w pierwszych etapach. Nie należy zapominać, że najpoważniejszym powikłaniem ciąży - poronienie, występuje właśnie we wczesnych stadiach. Więc im szybciej przyszła mama zaczyna być badane, tym lepiej dla niej i dla dziecka. W konsekwencji, z powodu ciąży jest konieczne, aby uzyskać maksymalnie 12 tygodni.

Podczas pierwszej wizyty u ginekologa położnika-przygotować się do szczegółowego wywiadu medycznego. Konieczne jest, aby pamiętać, datę ostatniej miesiączki, a to był jej pierwszy dzień. Co do tej daty określa okres ciąży oraz datę zbliżającego się porodu. Jeśli masz nieregularne cykle miesiączkowe, aby obliczyć rozrządu, pożądane jest, aby wiedzieć, szacunkowy dzień poczęcia. 

Pamiętaj, aby poinformować lekarza o przebytych chorobach. Dotyczy to nie tylko chorób ginekologicznych, ale również chorób przewlekłych o charakterze systemowym. Najważniejszy w podejmowaniu historii jest dołączony do chorób układu dokrewnego, choroby serca, choroby nerek i infekcje sfery seksualnej. Na podstawie stanu zdrowia kobiety ciężarnej, ginekolog może zalecić dodatkowe testy z innymi specjalistami.

Badanie położnicze w czasie ciążyRównież na pierwszym recepcji, która odbyła się na badanie ginekologiczne krześle. Zmierzone ciśnienie tętnicze w ciąży, wzrost, waga. Za pomocą taśmy pomiaru obwodu brzucha, wysokość stojących macicy przez spojenia łonowego. Ponadto wielkość miednicy koniecznie meryat specjalnego narzędzia - tazomera.Wymiary miednicy są niezbędne podczas porodu. Na podstawie tych wymiarów można przewidzieć wystąpienie jakichkolwiek przeszkód i komplikacji podczas przechodzenia dziecka przez kanał rodny w najbardziej krytycznym momencie.

pomiar ciśnienia krwi, masy ciała i obwodu talii niekoniecznie wykonywane przy każdej wizycie u lekarza w czasie ciąży. Od około 20 tygodnia ciąży, każdy odbiera lekarz słucha bicia serca płodu za pomocą specjalnej rurki - położniczego stetoskop, który jest stosowany do gołej brzuch ciąży.

Dla ogólnego przeglądu wszystkich ciąży obowiązek wyznaczyć następujące sprawdzianów i egzaminów (bez wyjątku!):

- Moczu najbardziej „popularnych” analizę w czasie ciąży. Jego karnetów przed każdą wizytą do ginekologa (zwykle 2 razy w miesiącu). Analiza ta odzwierciedla stan układu moczowo-płciowego beremennoy-
- Morfologia podporządkowuje czasie ciąży co najmniej 4 razy. Normalnie w czasie ciąży może być niewielki spadek hemoglobiny, hematokrytu i eritrotsitov-
- Analiza biochemiczna krwi podczas ciąży zajmuje co najmniej 3 raza-
- Krzepnięcia (analiza krzepnięcia krwi i hemostazy) 3 razy każdym trymestrze beremennosti-
- Badanie krwi HIV, zapalenie wątroby i kiłę poddaje się 3 raza-
- Określenie grupy krwi i czynnika Rh jest ustalana raz bezpośrednio po sprawozdaniu z uchet-
- Badanie krwi na infekcje latarka (różyczki, cytomegalii, wirus herpes simplex) i toksoplazmozy. Pomimo wysokich kosztów badań, analiza ta musi przejść koniecznie, bo to TORCH infekcje mogą prowadzić do zakażenia wewnątrzmacicznego płodu, i, w konsekwencji, że gibeli-
- Rozmaz na florę pochwy i rozmazów cytologicznych (skrobania z szyjki macicy) po raz, zazwyczaj podczas pierwszej wizyty ginekologa-.
Badanie położnicze w czasie ciąży- Badanie USG narządów miednicy mniejszej (USG). Jeśli ciąża jest normalne, USG powinno być wykonane nie więcej niż 3 razy w -x ciąży.           
Pierwszy USG jest wykonywane w czasie 10-12 tygodni. Niektóre ciężarne kobiety wolą robić to wcześnie jednak, chyba że istnieją poważne wskazania (plamienie, ból brzucha) zrobić USG na wcześniejszym czasu jest niewłaściwe. Na pierwszym USG powie, w ujęciu ogólnym, jak przebiega ciąża, aby określić czas ciąży i porodu.

Drugie badanie ultrasonograficzne pozwala na okres 20-24 tygodni. W tym okresie można określić płeć dziecka, aby zobaczyć rozwój narządów wewnętrznych, w celu określenia wady rozwojowe płodu (jeśli są dostępne).

Trzecim i ostatnim USG jest wykonywane w czasie 32-34 tygodni. Ustal prezentację płodu, łożysko, itd., Który jest oceniany przede wszystkim dysponuje niezwiązane z urlopu.

- Konsultacje związane specjalistów: okulista, internista laryngolog, stomatolog.

Dodatkowe badania w czasie ciąży są powoływani przez ginekologa, jeśli to wskazane, w zależności od wieku kobiety ciężarnej, obecności lub braku chorób współistniejących, powikłań ciążowych. Również w potrzebie dalszego badania kobiet w ciąży z historii poronień i niepłodności cierpliwość.

Najczęściej tego typu badań jest przewidziany do dalszej analizy:

- Analiza moczu przez Nechiporenko przez Zimnitskiy dla Jeżeli w ogólnym analizy moczu ujawnił pewne otkloneniya-
- PCR wymaz z pochwy do badań przesiewowych dla infekcji chorobami przenoszonymi drogą płciową (Chlamydia ureaplasmosis, mykoplazmoza, HPV, HSV, CMV, rzęsistkowica). Powołany na podstawie wyników badania oraz rozmazem, a podejrzenia infektsiyu- płodu
- Dochodzenie poziom protivorezusnyh przeciwciał we krwi kobiet. Przypisać obecności Rh-ujemnych krwi u kobiety w ciąży w celu uniknięcia ryzyka konfliktu Rh kilka razy w ciągu beremennosti-
- Profil glikemii z pewnego poziomu cukru we krwi. Sprzedaż w obecności cukrzycy ciężarnych lub podejrzewa się go (na wykrywanie glukozy w moczu lub podwyższonym poziomem glukozy we krwi) -
- badania krwi hormonów tarczycy (TSH, T3 i T4), w obecności choroby tarczycy zhelezy-
- Analiza krwi hormonów płciowych (FSH, LH, testosteronu, DHA-S, 17-OH progesteronu). Przypisać obecności aborcji w anamneze-
- Prenatalnej przesiewowe badanie biochemiczne krwi - wykryć chromosomowe i nie chromosomalnych nieprawidłowości u płodu przeprowadza się na 11-14 tygodni ciąży. Zaleca się dla kobiet w ciąży w wieku powyżej 35 lat. kliniki niektórych kobiet przepisane do wszystkich kobiet w ciąży, niezależnie od vozrasta-
- biopsja kosmówki, amniopunkcja, kordocenteza, platsentotsentez - metody diagnostyki prenatalnej zaburzeń płodowych. W przypadku cienkich igieł rozpuszcza materiał płodu (komórki pępowina, łożysko, płyn owodniowy) do badania. Ponieważ procedury obejmują bardzo inwazyjnych oraz w inwazji jamy macicy - działanie surowych warunków (w obecności rodziny chorób chromosomowych, napromieniowania promieniowaniem przy odbiorze leki przeciwnowotworowe, gdy nieprawidłowości chromosomalnych podejrzewa się, zgodnie z US, biochemicznych badań przesiewowych). Niektóre ginekologów zaleca przekazać dane z pozdnorodyaschim badania wszystkie kobiety w wieku powyżej 35 lat.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Brązowa wydzielina po miesiączceBrązowa wydzielina po miesiączce
Objawy miesiączki podczas ciążyObjawy miesiączki podczas ciąży
Opóźnienie wzrostu i rozwoju płoduOpóźnienie wzrostu i rozwoju płodu
Test ciążowyTest ciążowy
CiążaCiąża
MiropristonMiropriston
Pierwsze oznaki ciąży opóźnićPierwsze oznaki ciąży opóźnić
Bóle brzucha w czasie ciążyBóle brzucha w czasie ciąży
Ciśnienie tabletki w czasie ciążyCiśnienie tabletki w czasie ciąży
Ciężkie miesiączkiCiężkie miesiączki
» » » Badanie położnicze w czasie ciąży