DuranHedt.com

Drugi miesiąc ciąży

Drugi miesiąc ciąży

drugi miesiąc ciąża charakteryzuje się tym, że kobiety zaczynają się pojawiać nowe doświadczenie, tak zwane subiektywne objawy ciąży. Na przykład, utworzony wskaźnik selektywnej niektórych pokarmów. Kobieta może chcieć słone lub kwaśne, lub produktów, które nigdy nie lubili.

Kobiety w ciąży mogą być mylące dla nawracające bóle głowy, nudności, co powoduje pewne zapachy (np ryba), wymioty, niekiedy - zawroty głowy. Mogą pojawić się problemy z krzesłem, zgaga, wzdęcia, częste oddawanie moczu. nudności Jest naturalnym objawem ciąży. Po pewnym czasie, to objaw zniknie.

Kobieta w drugim miesiącu ciąży czuje się bardzo zmęczony, nawet przy niewielkim wysiłku fizycznego lub stresu. Ponadto, istnieje również zmiany emocjonalne - pojawienie się nadmierną drażliwość, obrażania, płaczliwość, wahania nastroju, uczucie lęku. Jednak w tym czasie kobieta może poczuć nieograniczoną radość, która przynosi ciąży. Zmiany te są naturalne, są one spowodowane przez wzrost liczby hormony we krwi.

zmienia również twarz i ciało ciężarnej kobiety. W tym okresie kobieta jest dosłownie kwiaty, poprawia jakość skóry, włosów i paznokci. Czasami nie jest tłusta wzrost, powstawanie trądziku i plamy starcze sprowokowany przez promienie słoneczne. W tym przypadku, spróbuj umieścić w jak najmniejszym możliwym makijażu, wytrzeć do mycia twarzy i mniejszej ekspozycji na słońce. Żyły w ciąży pojawiają się na brzuchu i klatce piersiowej, jak dla potrzeb rozwijającego się płodu rozszerza naczynia krwionośne. Biodra są dotknięte "pajączki„Która zniknie po ciąży.

Powikłania w drugim miesiącu ciąży

Drugi miesiąc ciążyW drugim miesiącu ciąży wpływa na żyły w nogach, czasem w okolicy narządów płciowych. Jest to spowodowane przez rozluźnienie warstwy mięśniowej w żyłach w wyniku zwiększenia objętości krwi krążącej w organizmie. Objawami tego są uczucie ciężkości w nogach, przejawem żyłach, ich kruchość.

Zapobiec Takie zmiany żylaki w nogach może, z zastrzeżeniem pewnych zasad. Po pierwsze, należy starać się unikać nadmiernego przyrostu masy ciała, regularnie ładowania lub chodzenia. Po drugie, nie jest to zalecane przez długi czas w pozycji stojącej lub siedzącej, szczególnie ze skrzyżowanymi nogami, i starają się podnieść nogi powyżej bioder, siedząc.nosić specjalne rajstopy wspieranie mięśnie nóg, wygodne ubrania i buty. Lekarze zalecają przyjmowanie wystarczającej liczby kwas askorbinowy, który pomaga zachować elastyczność żył. Operacja nie jest zalecany w leczeniu żylaków. Fakt, że większość kobiet po porodzie w powrocie do dawnej wagi, objawy żylaków są.

W drugim miesiącu ciąży zwiększa się i stają się bardziej dotkliwe pierś, wokół sutki pojawiają się guzki (gruczoły potowe), piersi stają się bardziej wrażliwe, a nawet mogą zranić podczas chodzenia. Może zwiększyć żołądka z powodu ekspansji miednicy.

Nieprzyjemne objawy, które pojawiają się w drugim miesiącu ciąży jest nadmierne ślinienie. Dodatkowo, możesz stale męka pragnienie, ponieważ W tym czasie zbiera się ciało wody do płodu.

W drugim miesiącu ciąży może pojawić się obfite upławy, zazwyczaj białe. Jednakże, jeśli wydzielina ma nieprzyjemny zapach i swędzenie, należy skonsultować się z lekarzem. Może wystąpić, i ból w jamie brzusznej, zwłaszcza u kobiet, które były wcześniej obserwowane bolesne miesiączki. Jednakże, jeśli z tyłu silnych dokuczliwy ból w brzuchu pojawiają się plamienia, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Rozwój płodu w drugim miesiącu ciąży

Drugi miesiąc ciąży - to okres dalszego rozwoju embrion. W tym czasie dochodzi 3 cm długości i 1,5 g masy ciała. W tym okresie nie jest pogrubienie łożyskową, i pępowina Jest mocowany do ściany macicy. Twarz formacja, nos, oczy, usta, szczęka. Utworzona jego narządów wewnętrznych, zwłaszcza wątroby, mała zarodkowych mózg jest już zaczynają działać, serce, które zostały już utworzone i dzieli komorę, bije z częstotliwością 150-180 uderzeń na minutę.

Zdjęcia Ultrasound widać maleńkie rękach i nogach, które zaczynają rosnąć palce, błony nadal przywiązany. W tym okresie, głowa zarodka wyższa niż ciało, uszy są wykonane, skóra jest prawie przezroczysty, widoczne żyły, która krąży krew. W tym okresie, chłopcy tworzą jądra, które zaczynają wydzielać męski hormon płciowy, dziewczęce genitalia nie są zmieniane. Pod koniec tego okresu, embrion zamienia się w płód i zaczyna się poruszać.

W drugim miesiącu zarodek jest bardzo wrażliwy na różne czynniki uszkadzające. Dlatego konieczne jest, aby zwracać uwagę na swoje ciało, nie przepracowania lub podnosić ciężary. W tym okresie, trzeba zminimalizować przykre objawy ciąży.

Zasady postępowania w drugim miesiącu ciąży

Drugi miesiąc ciążyJest to bardzo ważne jeść prawo w tym okresie. Pić jak najwięcej płynów, soki, napoje owocowe, herbatę miętową herbatę, od chmielu i kwiatów lawendy, jeść świeże owoce, warzywa, suszone owoce i orzechy. źródła białka są ziarna, zboża, mięso, jaja, produkty mleczne. Obowiązkowe odrzucenie kawy, napojów, alkoholu, a także tłuste i niezdrowe jedzenie. Trzeba często jeść małe posiłki. Nie pali i nie udać się do miejsc, gdzie ludzie palą.

Uważaj na szafę. Wybierz wygodną bieliznę i ubrania z naturalnych tkanin. Jeśli niedogodności gryzący zapach są ograniczone do poruszania się komunikacją miejską, lepiej jest chodzić. Wydobyte z popiołu, skrobia lub gliny, co oznacza, że ​​ciało nie jest dostatecznie minerały, gruczoł, wapń. Lekarz może przepisać leki w celu uzupełnienia ich niedoboru w organizmie. Jeżeli dana o silne bóle głowy, a następnie skonsultować się z lekarzem, który może być używany leki.

Kiedy ciąża przebiega normalnie, a następnie powstrzymać się od aktywności seksualnej ma powodu. W ciężkiej ciąży lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Niestety, prawie każda ciąża towarzyszy powikłań, wysokiego ryzyka poronienie. Objawy zagrożonych powikłaniami aborcji są drugim miesiącu ciąży, a ich objawy: przedłużone plamienia, ukłucie, plamienie. Jeśli objawy te dotyczą, powinna być natychmiast skonsultować się z lekarzem.

W drugim miesiącu, lekarz może stwierdzić ciążę, a kobieta powinna skontaktować się z prenatalnej kliniki, gdzie przejdzie szereg badań: USG, ogólną analizę kału i moczu, wymazu z pochwy, hemostasiogram, pomiar masy ciała, a także poddać się badaniu przez lekarza audiologa , dentysta, okulista, endokrynolog.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Bolesne miesiączkowanie (bolesne miesiączki)Bolesne miesiączkowanie (bolesne miesiączki)
Dziewiąty miesiąc ciążyDziewiąty miesiąc ciąży
Częste oddawanie moczu u kobiet bez bólu: przyczyny i leczenieCzęste oddawanie moczu u kobiet bez bólu: przyczyny i leczenie
Objawy miesiączki podczas ciążyObjawy miesiączki podczas ciąży
Wszystkie menopauzy u kobiet: Faza, objawyWszystkie menopauzy u kobiet: Faza, objawy
Jest to możliwe dla kobiet w ciąży do leczenia zębów ze znieczuleniem?Jest to możliwe dla kobiet w ciąży do leczenia zębów ze znieczuleniem?
Co może być w ciąży z biegunką?Co może być w ciąży z biegunką?
Piąty miesiąc ciążyPiąty miesiąc ciąży
Bóle brzucha w czasie ciążyBóle brzucha w czasie ciąży
Czy to możliwe, aby mieć stosunek seksualny w czasie ciąży?Czy to możliwe, aby mieć stosunek seksualny w czasie ciąży?
» » Drugi miesiąc ciąży