DuranHedt.com

Ósmym miesiącu ciąży

Ósmym miesiącu ciąży

ciąża zbliża się do punktu kulminacyjnego: logiczny ósmym miesiącu - czas, gdy przyszła mama jest zaangażowany w rejestracji urlopu macierzyńskiego i aktywnie przygotowuje się do macierzyństwa. W tym czasie dziecko jest już w pełni zajmuje miejsca w łonie matki, więc czasami popycha nawet dostarczyć pewien dyskomfort i ból matki oczekującej. Ponadto, ból kobieta może doświadczyć w celu przygotowania macicy do procesu urodzeń: tak oczywisty Braxton Higgs.

8 miesięcy ciąży - doskonały czas na relaks. Kobieta powinna chodzić dużo, aby uchronić się od stresujących sytuacjach otrzymać pozytywne emocje od czytania książek, komunikując się z piękną. Po trochę czasu upłynie, a więc wolny, mierzony życie będzie trwać, a kobieta będzie zanurzyć się w świat nowego przyjemnego kłopotów.

Rozwój dziecka w jej ósmym miesiącu ciąży

Kiedy ósmy miesiąc dobiegnie końca ciąża, Dziecko waży już prawie dwa kilogramy, a jego środki „wzrost” w przybliżeniu 40 cm. W tym okresie dziecko zaczyna się otwierać oczy i odróżnienie zmian oświetlenia. Po tym wszystkim, jeśli kobieta wychodzi w jasnym świetle słonecznym, macica staje się o wiele lżejsze i zawiadomienia dziecko. Fakt ten potwierdza fakt, że płód jest w jasne światło zaczyna migać. Ciąża tydzień 29 jest już za nami, znaków i innych osiągnięć rozwijającego się dziecka. Badania potwierdzają, że po 8 miesiącach dziecko odczuwa ból, rozróżnia smaku i zapachu.

W tym czasie płód może przyjąć stanowisko, że pozostanie przed narodziny. W tym czasie większość dzieci już umieszczone w macicy w dół głowy. Jednak aż do 36 tygodnia ciąży w łonie matki jest jeszcze dużo miejsca dla dziecka może zająć inne stanowisko. Dlatego przyszła mama nie powinna martwić się z wyprzedzeniem, jeśli lekarz powiedział jej o dziecku niewłaściwym miejscu.

8 miesięcy ciąży - jest to okres, kiedy serce dziecka jest prawie całkowicie rozwinięte i znajduje swój ostateczny kształt. Ale nawet na tak późnym etapie rozwoju serca i układu krążenia to cechy, które są charakterystyczne dla płodu. Dziecko na tym etapie rozwoju wszystkich naczyń krwionośnych, krążącej krwi krew żylna, utlenionej. Tylko z matki na dziecko przez żyły pępowinowej przechodzi czystej krwi tętniczej. W związku z tym ważne jest, że matka była najbardziej pełne krwi tlen, jak również innych, ważnych substancji dla dziecka. Gdy nie ma wystarczającej ilości tlenu we krwi kobiet dziecko może być poważnie zagrożone. Dlatego też, w czasie ciąży, przyszła mama musi nie tylko powstrzymać się od palenia się, ale nie trzymać się blisko tych, którzy palą. Kiedy kobieta ma choroby układu krążenia, co wpływa także nasycenie krwi tlenem, kobieta musi stale konsultować się z ekspertami i otrzymać odpowiednie leczenie.

Inne narządy dziecka w tym czasie utworzonego nie mniej aktywnie. W wątrobie, dziecko aktywnie tworzą segmenty, poprawiając przepływ krwi do wątroby. Jest intensywnie pracuje i trzustka, zapewniając ciała dziecka insulina.

Jednocześnie w płucach dziecka, aby utworzyć kompletny teethridge, który obejmuje specjalny składnik - surfaktant, co jest charakterystyczne dla dojrzałego funkcjonalnego światła płasko. Ośrodek oddechowy jest również utworzony i dziecko może już oddychać niezależnie. Dlatego, ciąża, 8 miesięcy, co jest już za nami, może doprowadzić do narodzin dziecka realne. Ale nadal dużo lepiej jeśli dziecko urodzi się w czasie.

Jest ona rośnie i rozwija się w tym czasie i główka dziecka: osiem miesięcy, jego wartość jest już równa do 60% wielkości głowicy dorosłych. Widok ogólny dziecka zmienia się także: to jest szybko gromadzenie tkanki podskórnej tłuszczowej, a skóra jest wygładzona. Teraz dziecko jest znacznie mniej zmarszczek, a skóra staje się czerwona i raczej różowy. Jest jeszcze vernix, ale podstawowym kwitną zanika.

Pojawienie się kobiety w jej ósmym miesiącu ciąży

Ósmym miesiącu ciążyCiąża, 30 tygodni kobieta jest stopniowo zwiększana żołądek, na tym etapie, może dostarczyć więcej niż zauważalne niedogodności. Macica stopniowo rosła do żeber, a czasem nawet przyszła mama może czuć, że trudno jest oddychać. To było pod koniec ósmego miesiąca macicy jest najbardziej wysokie. Jednak każda kobieta, doceniając własnego wyglądu w tym czasie, należy zdawać sobie sprawę z faktu, że ciąża jest zawsze rozwijającej się z indywidualnych cech. Dlatego nie ma sensu, aby porównać kształt i wielkość własnego boczki brzuch z innymi kobietami w ciąży w tym samym okresie. A nawet rozmiary dzieciak nie mają wpływu, jaki będzie brzucha.

W tym okresie aktywnie zwiększenie ciężaru kobiety ciężarnej, a to staje się coraz bardziej powolny i niezdarny. Raz na tydzień rośnie do 500 g masy ciała. Ale jeśli dane te są znacznie wyższe, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ jest obarczona obecności ukryty obrzęk. Może on polecić, aby spędzić kilka dni rozładowania. Jednak jeśli przyrost masy ciała w tej chwili jest około dziesięć kilogramów więc, co do zasady, taka kobieta przychodzi szybko do dawnej formy po porodzie.

W ciągu ostatnich miesięcy ciąży wygląd kobiety mogą zrozumieć kolejną zmianę związaną z konkretnym hormonalnej. To zbyt intensywny wzrost włosów na skórze. Faktem jest, że w okresie rozrodczym utraty włosy kobiety jest znacznie zmniejszona, ale nowe włosy nadal rośnie. Jednak po urodzeniu dziecka sytuacja zmieni się radykalnie, a liczba włosów na skórze wraca do normy.

Zdrowie kobiet w ósmym miesiącu ciążyÓsmym miesiącu ciążyPo 8 miesiącach ciąży kobieta jest stopniowo przezwyciężyć nerwowości. Ona może cierpieć z powodu skrajnego zmęczenia, nie śpi w nocy.

W tym czasie, wiele kobiet w ciąży są diagnozowane jako nieprzyjemnego zjawiska jako stan przedrzucawkowy. Choroba ta charakteryzuje się zwiększoną ciśnienie krwi i występowanie obrzęków. W tym przypadku ważne jest, aby regularnie pobrać próbkę moczu, jak pojawienie się białka w to może mówić o rozwoju stanu przedrzucawkowego. W takim przypadku wymaga leczenia w szpitalu. Jednakże, jeśli ciąża jest 31 tygodni w końcu będzie dobrze, to jest prawdopodobne, że nie występuje stan przedrzucawkowy. Stan przedrzucawkowy najczęściej rozwija się u kobiet, które mają historię pewnego nieprawidłowej ciąży.

Na tym etapie, niosąc kobietę maluch może przezwyciężyć ciągłe ataki zgaga, i bardzo częste oddawanie moczu. W nocy, czasem jest to konieczne, aby dostać się kilka razy. Fakt, że macica tym czasie znacznie wzrosła, a więc wpływa na presję na inne narządy.

Oprócz tych problemów w tym czasie kobieta może cierpieć z powodu częstych przejawów zaparcie, nudności, ciągłe gazowanie, trudności w oddychaniu. Ze względu na fakt, że macica naciska na przeponę, kobieta stopniowo coraz trudniej oddychać. Przed urodzeniem macicy spada i oddychania jest ułatwione. A na ósmym miesiącu ciąży, lekarze doradzają kobietom spróbować, tak prosto jak to możliwe, aby utrzymać plecy, które będą oddychać głębiej. Ale jeśli kobieta mówi nie tylko ciężki oddech, ale również ból w klatce piersiowej, przyspieszone tętno i niebieskimi warg i palców, po czym lekarz powinien być traktowany jak najszybciej.

W ósmym miesiącu ciąży często przejawia żylaki w nogach, jak i odbytnicy. Nie może być obrzęk nóg, które są pokazane bardziej widoczne w godzinach wieczornych. Osoba może również puchnąć.

Co martwi kobieta w jej ósmym miesiącu ciąży

W tym okresie kobiety nadal obchodzić szereg doznań, która przeszkadza jej w przeszłości, we wcześniejszych etapach ciąży. Jednakże te zjawiska są dodawane stopniowo, a inne odczucia. Na przykład, ciąża 32 tygodni który ucieka, jest bardzo silna i stała aktywność dziecka. Upławy wciąż się pojawiają, ale tym razem ich liczba może się zwiększyć. Na tym etapie ciąży, kobiety są często zaniepokojeni powtarzającymi się krwawienia z nosa, pojawia się krew i dziąseł podczas mycia zębów.

Zwłaszcza przyszłej matki w tym zaniepokojeni ból w plecach, a jej postawa jest bardzo zróżnicowana ze względu na zwiększoną brzuchu czasie. Te odczucia mogą być dodawane, a pojawiające się okresowo brzucha swędzenie skóry. Nie jest to zaskakujące, ponieważ skóra znacznie rozciągnięte.

Z piersi matki oczekującej okresowo zwolniony siaraTak więc nie jest przygotowanie do zbliżającej etapie karmienie piersią dziecko.

Oprócz fizjologicznych cech kobiety w ciąży i przezwyciężyć trudności psychologicznych opisanych powyżej. Pod koniec ósmego miesiąca w większości przyszłych matek odnieść wrażenie znacznie nudny ciąży i pragnienie, aby zobaczyć dziecko jak najszybciej. Do tego dochodzi poczucie dezorientacji, zmęczenie, uczucie słabości. W tym czasie kobieta obsesją wielu obaw związanych z przyszłą dostawę, zdrowie dziecka, własnego przyszłego statusu matek. Ponadto, kobiety często są martwi, a nawet drażni jej obecny wygląd. Aby rozwiać obawy, powinny komunikować się z kobietami o pozytywne doświadczenia urodzeń i uzyskać jak najwięcej pozytywnych emocji, jak to możliwe.

Nieprawidłowa pozycja dziecka

Ósmym miesiącu ciążyJeśli w ciągu ostatnich tygodni w ósmym miesiącu ciąży, lekarz powiedział o kobiecie miednicy pozycji płodu, powinna ona starać się wzmocnić proces zwrotny dziecka. Optymalne zarządzanie porodu zapewnia głowowej. Dlatego w ciągu ostatnich ośmiu tygodni ciąży kobieta może robić specjalne ćwiczenia stymulują obrót dziecka.

Czasami praktykowane zwoju zewnętrznego głowy dziecka, lekarz, który przeprowadził pierwszy etap porodu. Kontrolowanie płodu USG, specjalista odwraca dziecko, kładąc dłonie na brzuchu kobiety. Ale takie procedury A lekarze często boją się wykonać ze względu na możliwość manifestacji pewnych komplikacji.

Jeśli dziecko jest w pozycji zamka wzdłużnie, to może jego narodziny naturalny. Jednakże, lekarz powinien starannie przeprowadzić przesyłki poprzez kontrolowanie procesu za pomocą urządzeń elektronicznych i podejmowania decyzji o zastosowaniu znieczulenie zewnątrzoponowe, użycie kleszczy, trzymając nacięcia krocza. Ponadto, gdy proces narodzin z lekarzem malpresentation dziecka powinien być gotowy w każdej chwili odwołać się do cesarskie cięcie. Pozycję dziecka przed porodem lekarz zadecyduje przez sondowanie brzucha kobiet.

Sex na ósmym miesiącu ciąży

Jeśli w trakcie ciąży powikłanej przez niektórych schorzeń lub innych czynników, lekarze nie zabraniają kobietom od stosunków seksualnych do czasu dostarczenia. Jednakże, jeśli lekarz ostrzegł kobietę o obecności szczególnego ryzyka przerwania ciąży, a płeć nie powinno być praktykowane. Szczególnie ryzykowny seks dla kobiet, które pielęgnować ciąży mnogiej, a także tych, którzy w tym czasie miał już poród przedwczesny. Również relacje seksualne w ostatnich miesiącach ciąży jest zakazane do kobiet, które łożysko miejscu ofertę, niewyjaśnione krwawienia, przedwczesne oddzielenie łożyska, błon płodowych pęknięć.

Jednak w ostatnich miesiącach ciąży kobieta powinna pomyśleć o tym, że wraz z pojawieniem się małego dziecka w rodzinie męża nie powinien być pozbawiony uwagą i starannością. Dlatego też, nawet w tym momencie ważne jest, aby znaleźć ścisły kontakt psychiczny z mężem i razem starają się przygotować na nadchodzące zmiany.

Zalecenia kobieta w jej ósmym miesiącu ciąży

Ósmym miesiącu ciążyLekarze zalecają w tym czasie spać na boku. Ważne jest, aby unikać postawy na plecach, jak w takiej sytuacji nie jest kompresja żyły głównej dolnej. W rezultacie, bicie serca staje się bardziej intensywna, zawroty głowy. Aby zapewnić jak najbardziej komfortową pozycję podczas snu, można użyć kilka małych poduszek, umieszczając je na plecach i brzuchu.

Zdarza się, że w ciągu ostatnich miesięcy ciąży kobieta może manifestować nietrzymanie moczu ze względu na ciśnienie macicy w pęcherzu. Może się to zdarzyć, gdy kobieta śmieje, kicha, kaszle. Aby to zjawisko zniknęło po urodzeniu, należy regularnie wykonywać ćwiczenia Kegla, że wzmocnienie mięśni miednicy.

Lekarze nie zalecają w tym czasie kobiety podróżować daleko od domu. Taka przygoda z powodu obecności konkretnego obciążenia organizmie kobiety podczas transferów i zagrażają zdrowiu kobiet i stan płodu. Ponadto, w trakcie procesu rozwoju przedwczesnego porodu lekarz będzie bardzo daleko.

Jeśli kobieta czuje się dobrze, nawet w tym okresie ciąży może prowadzić krótki dystans, na sobie pas bezpieczeństwa. Jednak długie podróże należy unikać długotrwałego siedzenia w tej samej pozycji jest bardzo niepożądane.

W ósmym miesiącu ciąży w normalnych warunkach zdrowotnych kobieta może kontynuować wziąć kąpiel, ponieważ od wejścia drobnoustrojów chronić powłokę owoców, wtyczki śluzu, który znajduje się w szyjce macicy i płyn owodniowy. Ale każda przyszła mama powinna pomyśleć o tym, że jej ruch jest teraz bardzo niewygodne, więc biorąc prysznic i wannę musi być bardzo ostrożny, aby nie ślizgać. Aby tego uniknąć, można umieścić w kąpieli lub prysznica gumową matę kabina. I wychodzi z kąpieli, można poprosić o pomoc kogoś bliskiego.

Nadszedł czas, aby znacznie zmniejszyć intensywność ćwiczeń. Ale nadal proste, a nie jak do naprężania kobieta siłownia może zrobić każdy dzień. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na ćwiczenia oddechowe, które znacznie ułatwiają stan rodzącej kobiety.

Aby uniknąć obrzęków, konieczne jest, aby zrezygnować z konsumpcji dużych ilości soli. Pożądane jest, aby jeść małe, częste posiłki.

Ósmy miesiąc ciąży - to czas, kiedy kobieta musi zebrać wszystkie rzeczy, które będą przydatne do niej w szpitalu. Niech wszystko będzie gotowe, ponieważ dostawa rozpocznie się bardzo szybko.

Badania w ósmym miesiącu ciąży

W ciągu ostatnich miesięcy ciąży, kobieta często odwiedzane ginekologa. Tradycyjnie, każda wizyta jest zidentyfikowane parametry wagi i ciśnienia krwi, badanie moczu w laboratorium. Lekarz musi zmierzyć wysokość dna macicy, słucha bicia serca płodu. Osiem miesięcy to również ważne, aby dowiedzieć się położenie płodu i jego wielkości. Ponadto, kobiety powinny mieć pewność, aby zobaczyć kończyny lekarz, tak, że ustalił, czy podlega ona obrzęk i przejawów żylaków.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Siódmy miesiąc ciążySiódmy miesiąc ciąży
Rozwój niemowlątRozwój niemowląt
Słabe odżywianie matki może powodować cukrzycę u dzieckaSłabe odżywianie matki może powodować cukrzycę u dziecka
Dziewiąty miesiąc ciążyDziewiąty miesiąc ciąży
Ciąży pozamacicznej zakończyła się urodzeniem dzieckaCiąży pozamacicznej zakończyła się urodzeniem dziecka
Alkohol wpływa na inteligencję dzieckaAlkohol wpływa na inteligencję dziecka
Piąty miesiąc ciążyPiąty miesiąc ciąży
Bóle brzucha w czasie ciążyBóle brzucha w czasie ciąży
Czy to możliwe, aby usunąć zęby w czasie ciąży?Czy to możliwe, aby usunąć zęby w czasie ciąży?
Szósty miesiąc ciążySzósty miesiąc ciąży
» » Ósmym miesiącu ciąży