DuranHedt.com

Trzeci miesiąc ciąży

Trzeci miesiąc ciąży

Trzeci miesiąc ciąży (9-12 tygodni) jest bardzo ważny okres dla zdrowia matki i dla prawidłowego rozwoju dziecka. W tym czasie pogarsza uczucia związane z ciążą, dyskomfort jest zmniejszona, co jest zwykle towarzysz Pierwszy trymestr ciąży. Co do zasady, zmian stanów emocjonalnych matki, jest zmiana wyglądu związane zmiany hormonalne.

Głównymi objawami trzecim miesiącu ciąży może przynieść pewien dyskomfort. Najczęściej jest to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, istnieją niewielkie bóle głowy, zwiększenie masy ciała. Normalny przyrost masy ciała o 3-4 kg. W tym okresie, ważne jest, aby jeść prawo, prowadzić normalne aktywne życie. Również wystąpić zmiany skórne gruczoły produkują więcej olejów, a skóra staje się miękka i aksamitna, ale mogą przyczynić się nadmiar odwrotny efekt występowania trądzik.

W trzecim miesiącu zaczyna zaokrąglony brzuch, co powoduje dyskomfort w jamie brzusznej. Nagłe ruchy powodują mrowienie lub ciężkości w otrzewnej. Pod koniec pierwszego trymestru ciąży, kobieta musi nauczyć się poruszać płynnie, ponieważ w przyszłości będzie rosnąć brzuch, a będzie to trudniejsze. Jeśli chodzi o stan emocjonalny, co do zasady, jest poprawa. Jeżeli pierwsze dwa miesiące kobieta jest niepokojące, to jest odwiedzane przez strach, trzeci miesiąc ciąży nie ma zaufania do swoich uczuć i sił nie mają już myśli źle w czasie ciąży.

rozwój płodu w trzecim miesiącu ciąży

Większość trzeciego miesiąca jest ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Podczas tego okresu, płód osiąga ciężar 20-30 g i o wielkości 8-9 cm. Dziecko aktywnie rozwój organów wewnętrznych, wątroby, nerki. Utworzyło system krążenia, istnieje pierwszy limfocyty oraz substancje, które następnie stają się hemoglobina.

Utworzony i opracowany mózgu, koniec trymestru, płód jest zdolny do odczuwania bólu. stopniowo tworzy przysadka, odpowiedzialny za wytwarzanie hormonów i gruczołów odpowiedzialnych za trawienia. W 10 tygodniu, formowanie oczu, jamy ustnej, przewodu pokarmowego. Zaczyna się krzepnięcie kości, rozwój narządów płciowych. Fetal ruch nie jest jeszcze odczuwalny, ale wyjechał. Kompresuje krzywki obracają golovkuv różnych kierunkach. On otwiera usta i sprawia, że ​​pierwszą próbę ssać kciuk. W tygodniu 11, powstaje urządzenie wokal.

Pod koniec trzeciego miesiąca ciąży, ważne jest, aby być sprawdzane w celu wykrycia ewentualnych wad rozwojowych brutto. Po 12 tygodniach tętna płodu od 130 do 150 uderzeń na minutę i jest to już możliwe do wykrycia odchylenia zarówno atelocardia.

W pierwszym trymestrze jest całkowicie utworzona łożysko i pępowina, będą one zapewnić połączenie matki i dziecka do końca ciąży. Łożysko płód otrzymuje tlenu i innych niezbędnych składników odżywczych, przez to jest wyświetlane, oraz wymiany produktów.

Powikłania po trzecim miesiącu ciąży

Trzeci miesiąc ciążyPodczas trzeciego miesiąca, przyszła mama jest zalecane, aby mieć pewność, aby zobaczyć się z lekarzem, ponieważ wszystkie narządy płodu w tym okresie jest niemal w pełni ukształtowane. W tym okresie, tylko kompletne badanie fizyczne pomogą ustalić, czy w rozwoju płodu jakichkolwiek naruszeń. Częste powikłania ciąży pierwszym trymestrze ciąży, ze względu na zwiększone objawów wadliwego działania hormonalnego, niewłaściwego stylu życia w ciąży. Wszystkie te powikłania umiarkowanych naturalnych przejawów trzecim miesiącu ciąży.

Zwykle objawy toksykoza w trzecim miesiącu ciąży ustępują, ale zdarza się i vice versa. Toksykoza rozwija się w takich powikłań trzeciego miesiąca ciąży, jak częste wymioty prawie stałą mdłości. Prowadzi to do tego, że organizm traci płynu, zmniejszenie masy ciała, jak kobieta nie może mieć praktycznie. Utrata płynów może prowadzić do zatrucia produktami konwencjonalnymi. zmniejszenie glukoza we krwi, jak również obniżenie ciśnienia krwi prowadzi do poczucia słabości i omdlenia.

Jeśli objawy ciąży charakteryzuje w pierwszym miesiącu, a następnie pod koniec trymestru można uznać powikłań, a przyszła mama zanim wstanie z łóżka zaleca się zjeść ciastko lub herbatę, trochę usiąść na brzegu łóżka, a dopiero potem starać się powoli wstać. Trzeba jeść co dwie do trzech godzin, i bardzo powoli, tak aby nie powodować dodatkowego stresu na układ trawienny. Starają się zapomnieć o kawie, ugasić pragnienie o dość słabej herbaty lub wody mineralnej. Do każdego posiłku nie spowodować aby mieć kolejny wymioty, starają się wyeliminować ze swojej diety w trzecim miesiącu ciąży cały żywności, zapach lub których wygląd sprawia, że ​​jesteś oburzony.

Zmiany hormonalne u matki wiążą powikłań w układzie pokarmowym. Często po posiłku jest to uczucie dyskomfortu w przełyku, zgaga. Często występuje u kobiet w ciąży zaparcie. Wynika to z faktu, że hormony wpływają na mięśnie jelit, co z kolei relaksuje. Jelito zaczyna działać wolniej, w tym samym czasie, powiększona macica naciska na niego, powodując obrzęk. Z tych samych powodów, a także ze względu na presję na płodowych naczyń krwionośnych może wystąpić hemoroidy. Skrócenie przepływu krwi w odbyt prowadzi do żylaków i wyglądu tego powikłania.

Oprócz nudności, częste wymioty, zaparcia nieuniknionej w trzecim miesiącu ciąży, przyszła mama jest często do czynienia z dość częste omdlenia, który jest już znaczna komplikacja. Omdlenia i częste uczucie słabości, że pod koniec pierwszego trymestru ciąży powinno już skończy, może to być spowodowane spadkiem poziomu glukozy we krwi przyszłych matek, albo stanowią znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego. Jeśli czujesz się słaby, spróbuj usiąść lub położyć się wygodnie obok otwartego okna, a jak się zrelaksować, należy unikać zbyt ciasne ubranie. Co dwa lub trzy godziny jeść babeczki, jogurt, świeże owoce, i wypić szklankę mleka pełnego.

na krwawienie z dziąseł pod koniec pierwszego trymestru ciąży, wiele kobiet w ciąży skarżą. W momencie powstawania płodu w organizmie matki ulega znacznej zmianie, a dziąsła są wrażliwy i często zaczynają krwawić. Aby zapobiec ewentualnemu rozwojowi próchnica i nie wprowadzić zakażenie jamy ustnej, nowoczesne lekarzy doradza kobietom w ciąży do mycia zębów po absolutnie każdego, nawet małego posiłku. Używaj tylko miękkiej szczotki i wygląd jakichkolwiek oznak krwawienia dziąseł koniecznie odnosić się do dentysty.Rozwój płodu w trzecim miesiącu ciąży wpływa także na zdrowie matki. Wszyscy z was zaczynają coraz częściej skarżą zgaga, trzeba przestrzegać następujących zaleceń. Jeść tylko małe posiłki pięć lub sześć razy dziennie, należy usunąć z „szkodliwe” produktów dietetycznych, z powodu których występują zgagi. Podczas posiłku siedzieć tylko w prawo, czy wysiłki zgaga i upewnić się, że temperatura żywności spożywane. Uniknąć zapisu zbyt zimno i gorąco, przy użyciu wyłącznie produktów w temperaturze pokojowej.

Dieta kobiet w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, nie powinny zawierać żadnych pieprz lub słonych pokarmów, smażone i marynowane żywności są również unikać. Spać w takiej pozycji, aby Twoja głowa podczas snu był zawsze w nieco uniesiona. Dowolny lek, który może unormować trawienie, brać tylko za zgodą lekarza. Zazwyczaj, zgaga w ciąży wynika z efektami specjalnymi hormon ciąży, zapobiegając normaln6omu trawienie. Dlatego kobiety w ciąży po posiłku często pojawiają się nieprzyjemne odczucia bólu, pieczenie lub dyskomfort w przełyku spowodowane połknięciu kwasu żołądkowego.

W trzecim miesiącu ciąży płód zaczyna się wystarczająco mocno, aby wywrzeć nacisk na jelitach, więc stosować specjalną dietę, sprzyja normalizacji jego pracy. Między posiłkami koniecznie pić świeże soki owocowe, zużywają znaczne ilości wody oczyszczonej. Jeść żywności, które mogą rozpuszczać się w jelitach na poszczególne włókna, na przykład, warzyw, owoców, zbóż. Na pół godziny przed śniadaniem rano, można napić się ciepłą herbatą, które dodaje plasterek cytryny. Podczas trzeciego miesiąca ciąży przyszła mama po prostu niezastąpiony ciepłe zupy, śliwki i inne owoce suszone dostępne. Nie przeszkadzają, a lekkie ćwiczenia. Jeśli zaparcie trwa przez tydzień, do lekarza i poprosić go, aby przepisać odpowiedni środek przeczyszczający.

Często kobiety w ciąży twarz żylaki na nogach, towarzyszy dość bolesnych doznań. Jeśli zostały żyły, starają się utrzymać na nogach jak najwięcej. Spróbuj się zrelaksować więcej siedząc, a podczas tego święta trochę podnieś nogi do góry. Nowoczesne lekarze zalecają kobietom w ciąży nosić ze znakami żylaki nosić specjalne pończochy elastyczne, ale właściwa rada powinna być przekazana jedynie przez lekarza prowadzącego.

Jeśli masz w nocy często wynikają nie tylko spontaniczny ból w nogach, ale także skurcze mięśni, spróbuj masując jego zranioną nogę. Po krótkim masażu, spróbuj wstać i chodzić po pokoju powoli, dzięki czemu czas na poprawę krążenie krwi. Co do zasady, drgawki związane z brakiem wapnia w organizmie przyszłej matki, więc spożycie produktów bogatych w wapń produktów - twaróg, śmietana, mleko, pozwalają nieco zmniejszyć bolesne objawy.

Innym objawem powikłań w trzecim miesiącu ciąży - pojawienie obrzęk Przyszła matka. W tym przypadku, opuchnięte dłonie i stopy występuje ze względu na opóźnienia w płynie ciała, obrzęk często pojawiają się w kostkach. Za każdym razem w czasie wakacji, aby zmniejszyć obrzęk nóg, umieść je pod ich poduszki miękki, że Twoje nogi są powyżej poziomu ciała. Jeśli obrzęk występują na rękach i w przedniej strefie, czynnik ten może wskazywać stan przedrzucawkowy, więc z silnym obrzękiem powinny skonsultować się z lekarzem.

Ze względu na silny bóle pleców w trzecim miesiącu ciąży wpływa na niemal wszystkie przyszłe matki. Bolesne odczucia wynikają z powodu znacznego wzrostu płodu, co prowadzi do wzrostu wielkości brzucha. W wyniku bycia w drodze rodzinnego kobieta staje się coraz bardziej trudne do poruszania się, znacznie wzrosła aktywność fizyczną w wyniku mięśni pleców się bardzo zmęczony. W niektórych przypadkach, ból pleców jest wynikiem zakażenia doszło w nerki lub pęcherza moczowego, a ból nie do zniesienia tylko zalecenie - szybki dostęp do profesjonalnego lekarza.

Ból w plecach po trzecim miesiącu ciąży będzie mniej martwi się o przyszłe matki, jeśli kobieta w ciąży będzie stosować się do następujących wskazówek. Pamiętaj, że wyciąg ciężkie przedmioty są w ciekawej sytuacji kobiet jest surowo zabronione i buty powinny być wybrane jedynie na niskim obcasie. Może polecić, aby krótkie wycieczki i częściej odpoczywać, a podczas odpoczynku siedzi z powrotem na pewno dołączyć wygodną poduszkę. Podczas snu, położyć się na boku, i zacisnął kolana do ciała. Wspieranie mięśnie pleców stonowanych, follow lekarz poleca lekkie ćwiczenia.

Trzeci miesiąc ciąży może być utrudnione ze względu na rozwój hemoroidy, na tyle często, aby uniknąć tego powikłania nie jest możliwe, ponieważ w momencie zwiększenia płodu przyszłego dziecka dość mocno naciska na naczyniach krwionośnych matki. przepływ krwi w ciele kobiety jest uszkodzony, przepływ krwi przez żyły wokół odbytu jest bardzo trudne, dlatego też znaczne poszerzenie żył kobiety rozwijającego hemoroidy. Pierwsze objawy hemoroidów podczas ciąży, ból, podrażnienie, krwawienie z odbytu, zwłaszcza w stolcu.

Hemoroidy są często konsekwencją zaparcia, więc w ciąży powinny starać się zapobiegać zaparciom poprzez spożywanie produktów żywnościowych i włókniste spożywanie dużej ilości płynów dziennie. Nie zaleca się długi pobyt na nogach, a kobiety w ciąży powinny ściśle monitorować czystość odbytu.

wzdęcia kobiety w ciąży już w trzecim miesiącu jest konsekwencją wzrostu macicy kładzie nacisk na jelitach. Przyszłe matki, które dbają o swoje zdrowie, może radzimy unikać spożywania pokarmów, które zawierają nadmierne ilości tłuszczu. Kiedy wzdęcia nie pić napojów, które powodują fermentację w jelitach, na przykład, soków i mleka. I trzeba jeść w krótkich odstępach czasu, tak często, jak to możliwe, i bardzo powoli.

częste oddawanie moczu w czasie ciąży w związku ze wzrostem wielkości macicy, dlatego ciśnienie wzrasta na pęcherza. Kobiety w ciąży stojące częste oddawanie moczu nie powinno być snem wypić znaczną ilość płynu usunięto z diety z arbuza i inne owoce o dużej zawartości płynu. Nawet jeśli czujesz pragnienie, tylko pić niegazowaną wodę mineralną lub świeże soki, które nie powodują wzdęcia.

Występowanie rozstępów na brzuchu nie powinni się obawiać, że pojawiają się w momencie wzrostu brzucha ze względu na powocem jest. Choć rozstępy łatwo pigmentowana, zwykle po urodzeniu, pod warunkiem, że niemal natychmiast i szybko znikają niemal całkowicie.

Niebezpieczeństwo znaki w ciąży

Trzeci miesiąc ciążyJeśli komplikacje opisane powyżej są naturalne dla większości działających w interesującej pozycji kobiet, podczas ciąży, niektóre kobiety do czynienia z bardziej poważnych objawów. Objawy te wskazują na konkretne niebezpieczeństwo mama zagrożenie dla zdrowia poronienie lub są niebezpieczne dla pełnego rozwoju płodu. natychmiast skontaktować się z lekarzem w każdej sytuacji, jeśli zauważy nawet niewielki przejaw następujące objawy: Krwawienie z pochwy, szybko obrzęk lub obrzęk rąk i nóg, lekkim niewyraźne widzenie, sukrovichnye obfity wyciek z pochwy.

Gdy obszar brzuszny czujesz ostry ból, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Często zaniepokojony przyszłej matki w jamie brzusznej, zwłaszcza w jego dolnej części, może to być normalny objaw w trzecim miesiącu ciąży. Ale jeśli ataki bólu tak poważne, że czuje przypomina kolki podane niebezpiecznych objawów może być wynikiem nie utwardzonych aneksja lub nasilenie zapalenie ślepej kiszki. Taki ból ostry jest często zwiastunem spontaniczny poronienie.

W ciągu dnia trzeba skonsultować się z lekarzem, jeśli zaobserwować którykolwiek z tych objawów, także znaki ostrzegawcze w czasie ciąży: temperatura ciała wzrasta powyżej 38 °, często powtarzające się wymioty, znaczny obrzęk nóg i rąk, powtarzające się nieznośne bóle głowy, silne pieczenie lub znaczny ból podczas oddawania moczu. Nawet jeśli czujesz się bezpodstawne osłabienie lub zmęczenie, zawroty głowy - to niebezpieczny znak. Zawsze wziąć Wyjmowanie i objawy takie jak swędząca skóra i biegunka, sztywność płodu, ciężkie oddawanie moczu i nadmierne pragnienie, znaczny przyrost masy ciała w ciągu zaledwie kilku dni.

Zdrowe odżywianie w czasie ciąży

Trzeci miesiąc ciążySkładniki pokarmowe w czasie ciąży, kobiety po prostu konieczne i codziennie muszą spożywać co najmniej 2500 kalorii, przy dziennej dawce, kobiety zwykle średnio wzrosła o 300 kalorii. W tym przypadku najważniejsze w diecie kobiet w ciąży nie jest liczba produktów jadalnych i ich najwyższej jakości. Ponieważ każdy stosunek produktów białka i białka różne, różne produkty muszą być przedstawione w menu. Kobiety, które są przyzwyczajone do jedzenia racjonalnie przed poczęciem dziecka może tylko nieznacznie różnią się swoją dietę.

W diecie kobiet ciężarnych należy wprowadzić cztery grupy różnych produktów, które lekarze zalecają spożywać codziennie. K W pierwszej grupie, około 70% diety Będąc w sposób rodzina kobiet są ryż i inne zboża, ziemniaki i makaron i chleb. Jednak produkty te łączą się z wszelkich tłuszczów nie jest zalecane, w przeciwnym razie przyszła mama może znacznie przybrać na wadze. Lepszym rozwiązaniem byłoby produkty z mąki pszennej, zawierającej niezbędną ilość włókien.

Druga grupa produktów Obejmuje ona owoce i warzywa świeże lub mrożone, i obejmują wszelkie niealergizujących egzotycznych owoców, grejpfruta, cytryny i dojrzałych pomarańczy. Podczas ciąży witamin pomaga uzupełnić zapas kolorowych i kapusta biała, marchew, brokuły, szpinak i buraki, papryka, pomidory i seler. W tym przypadku, przyprawy, używać należy unikać tymianek i ostra papryka.

przez tretey grupy produktów, niezbędna podczas trzeciego miesiąca ciąży, to mięso, fasola, jaja, orzechy, ryby, a ich konsumpcja odżywia matkę białek ustrojowych dla pełnego porodzie rozwoju dziecka. Ale zużywają tylko potrzebujesz prostego mięso bez tłuszczu, groszek, jajka, dzięki proliferacji tych produktów jest wzmocnione komórki embrionalne, zwiększa produkcję krwi. Zawarte w mięso ryb i żelaza w organizmie matki ustaivayte oczekującej znacznie szybciej niż w przypadku podobnego elementu w produktach roślinnych. Kompletny przyswajanie żelaza z warzyw i jaj przyczynia się do równoległego korzystania z sokiem pomarańczowym lub jabłkowym.

Czwarta grupa - mleko i różnych produktów mleczarskich, które znacznie różnią się wapnia. Pamiętaj, że bez wapnia nie jest prawidłowo funkcjonujący system nerwowy, a dziecko nie dostanie najważniejsze elementy niezbędne do pełnego rozwoju jego kości. Staraj się spożywać produkty mleczne tylko niski tłuszczu, w celu uniknięcia zwiększenia ilości spożywanych tłuszczów.

Pielęgnowanie dziecka, kobiety powinny unikać spożywania tych produktów. Po pierwsze, produkty bardzo wysokiej kaloryczności, w tym oszklone herbatniki, słodycze i cukier. Po drugie, różne tłuszcze zwierzęce, w tym masła, a wszystkie potrawy lepiej piec w piekarniku lub grilla.

Oprócz żelaza i wapnia, rozmaite witaminy trzeci miesiąc z żądaniami Ciąża i innych pierwiastków śladowych, przyszła mama powinna mieć pewność, aby jeść pokarmy, które zawierają kwas foliowy. Kwas ten jest niezbędny do tworzenia układu nerwowego dziecka, jego organy życiowe i kręgosłupa powstają również pod wpływem kwasu foliowego. Przy wyborze żywności należy pamiętać, że normalny poziom kwasu foliowego jest zawarta w zwykłym kapusta, sałata, kalafior, grejpfruta i pomidorów, orzechów i marchew, a także w rybach.

Jeśli przyszła mama nie jest konieczne, gdyż zużywa ilości kwasu foliowego w pokarmach, narzędzie Ponadto zaleca otrzymać. Że w czasie ciąży, przyszła mama nie rozwinęła niedokrwistość, a wraz z nim i powikłań trzeciego miesiąca ciąży, kobieta potrzebuje regularnego spożycia tego minerału jako żelazo. Okaże się w jajach i czerwonego mięsa, ciemnych korzeni, sardynki, orzechy. Czynną nowoczesne suplementy żelaza na czczo dwa razy dziennie pomoże zapobiec biegunka i nudności występuje.

stosowanie wapń Pozwala matki oczekującej, aby utrzymać swoje zęby zdrowe, bo gdy jest niewystarczający rozwój płodu weźmie go ze swojego ciała, które mają negatywny wpływ na kości i zęby. Zbuduj swoją dietę w czasie ciąży, tak aby organizm otrzymał wymaganą ilość jodu. Brak tego elementu często prowadzi do poronienie, Mózg dziecka rozwija się wadliwy, aw niektórych przypadkach można zaobserwować opóźnienie umysłowe dziecka. Uzupełnienie jodu równowagę w organizmie, lepsze wykorzystanie sól jodowana, które zaleca się przechowywać tylko w zamkniętym naczyniu.

Każda kobieta w czasie ciąży należy całkowicie wyeliminować alkohol, w tym czerwonego wina. Nawet naukowcy udowodnili, że czerwone wino nie będzie w stanie zapobiec rozwojowi anemii, a nawet bardzo małe ilości alkoholu niekorzystnie wpływać na rozwój płodu w trzecim miesiącu ciąży. Biorąc witaminy zioła lub leki, należy skonsultować się z lekarzem, jak nadmiernych dawkach witaminy A bardzo niebezpieczne dla dziecka. Herbata i kawa zużycie zwiększa ryzyko wystąpienia niedokrwistości, a kofeina może nawet prowadzić do samoistnego poronienia.

Nie spożywać w czasie ciąży różnych pokarmów surowych, wszystko jest poddane obróbce cieplnej mięso i mleko - czyrak, wraz z narodzinami dziecka zapomnieć o surowych jaj. Sprawdź datę ważności Wszystkie zakupione jedzenie, za każdym razem gotować dla siebie tylko świeże jedzenie, nie nagrzewa wczorajszy posiłek, dokładnie umyć wszystkie warzywa.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Niekontrolowane ruchy powiek, głowy, ramion, rysunek w brzuchuNiekontrolowane ruchy powiek, głowy, ramion, rysunek w brzuchu
Przedłużone karmienie piersią rozwija prawo nawyków żywieniowych u dzieckaPrzedłużone karmienie piersią rozwija prawo nawyków żywieniowych u dziecka
Opóźnienie wzrostu i rozwoju płoduOpóźnienie wzrostu i rozwoju płodu
Jest to możliwe dla kobiet w ciąży do leczenia zębów ze znieczuleniem?Jest to możliwe dla kobiet w ciąży do leczenia zębów ze znieczuleniem?
Piąty miesiąc ciążyPiąty miesiąc ciąży
Na jakim etapie ciąży można leczyć zęby?Na jakim etapie ciąży można leczyć zęby?
Ósmym miesiącu ciążyÓsmym miesiącu ciąży
Bóle brzucha w czasie ciążyBóle brzucha w czasie ciąży
Bezobjawowe bakteriurię w ciążyBezobjawowe bakteriurię w ciąży
Czy to możliwe, aby mieć stosunek seksualny w czasie ciąży?Czy to możliwe, aby mieć stosunek seksualny w czasie ciąży?
» » Trzeci miesiąc ciąży