DuranHedt.com

Zioła w czasie ciąży. Czy to jest bezpieczne?

Zioła w czasie ciąży. Czy to jest bezpieczne?

Już w starożytności ludzie wiedzą, że niektóre rośliny są bogate fitohormony i może być stosowane jako antykoncepcyjne lub odwrotnie, używki.

ciąża - warunek, że nie wszystkie kobiety cierpią absolutnie żadnych problemów zdrowotnych. A strach przed szkodą w przypadku choroby w przyszłości dziecko, panie zwracają się do pomocy ziół, wierząc, że szkoda z nich nie będzie dokładny. Jednak nieznajomość elementarnych właściwości roślin mogą być śmiertelne.Niestety - na każdym trawa nie jest konieczne do podpisania w taki sam sposób, jak odbywa się to w pudełkach z lekami "Przeciwwskazania w ciąży”. Ale - ten sam lek. Dlatego przed uciekania się do stosowania niektórych z nich, to lepiej skonsultować się z lekarzem lub fitospetsialistom. Zioła mają miękką, niewidzialną siłę. Jesteśmy przyzwyczajeni do nich jako coś innych niż niebezpieczne, powszedni. Ale ciało kobiety w ciąży jest pełen niespodzianek. I równie dobrze może być problem - poronienie, krwawienie itp sprowokowany przez tachykardię, biegunka lub coś innego. Tak więc, w ciągu pierwszych trzech miesięcy lepiej jest unikać stosowania napoje ziołowe, suplementy, napary.

Można uczynić wyjątek tylko dla delikatnych ziół, takich jak rumianek i imbir. Rumianek działa przeciwzapalnie, zmniejsza ten problem jak wzdęcia, zyskuje na zaparcie, dobre dla układu nerwowego. Tylko pić tej herbaty najlepiej nie więcej niż kilka razy dziennie. Imbir pomaga pozbyć się objawów wczesnej toksyczności - nudności, należy dodać do herbaty lub zjeść ciasteczka z imbirem. A najlepsze w czasie ciąży używać tylko zioła jak herbata.

I jakie zioła są zagrożeniem dla matki oczekującej? Przede wszystkim - wiktuały. Jeśli jesteś przyzwyczajony do uwzględnienia w diecie orientalnych herbat - zrezygnować z tej tradycji, dopóki dziecko nie rodzi. Niestety - ale wielu krewnych, roślin uprawianych w domu są niepożądane w tych ważnych dziewięciu miesiącach: tak pyszne, kochany przez wielu oregano, które stało się bardzo modne w ostatnich latach gałki muszkatołowej, prawie wszystkie rodzaje piołunu, jej przyjemny aromat jałowca, glistnika, korzeń i innych. Bardzo popularne czosnku, echinacea, żeń-szeń, że tak powiem, nie jest oficjalnie częścią ryzyka, ale lepiej jest unikać ich stosowania, ponieważ nie ma danych dotyczących wpływu leku na płód nie istnieje.

Z drugiej strony, oraz listę przydatnych ziół również nie jest krótkie dla kobiet w ciąży. Jedną z najbardziej zalecane jest wyżynny macicy (lub ortiliya stronny) - ona szczęśliwie używane ich rodacy źle nawet nasze prababcie. Ponadto, działa jako moczopędny, środek dezynfekujący, potężny przeciwnowotworowa, rozwiązywania i Działanie przeciwzapalne, wyżynnych macicy leczy również szereg chorób ginekologicznych: zapalenia niedrożność jajowodów, zrosty, polipy w macicy, erozja i wiele więcej. Co więcej - to zioło pomaga wzmocnić owoc jest używany do zapobiegania aborcji, a także pomaga toksykoza. Wzdłuż drogi, roślina będzie pomagać w chorobach nerek i pęcherza moczowego.

Dobrze przed urodzeniem poprinimat Liście herbaty i malin - pomagają złagodzić więzadeł w obrębie kanału rodnego, co przyspieszy proces rodzenia się. Jednak nie należy pić tej herbaty wcześniej niż osiem tygodni przed decydującym momencie, w przeciwnym razie można użyć zamiast samookaleczenia - spowodować przedwczesny poród. Od toksyczności - szczególnie rano - jest również skuteczny koper herbata (Ale-nie więcej niż 2 filiżanki dziennie). Zostawić w diecie wartości dzika róża, jeśli jesteś przyzwyczajony do picia naparu to tylko raz, a nie w formie koncentratu w postaci herbaty.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Lekarstwem na zaparcia w ciążyLekarstwem na zaparcia w ciąży
Jest to możliwe dla kobiet w ciąży w puli?Jest to możliwe dla kobiet w ciąży w puli?
Zioła powodujące miesięcznieZioła powodujące miesięcznie
Bóle brzucha w czasie ciążyBóle brzucha w czasie ciąży
Sałat promować harmonięSałat promować harmonię
Naprawy w przedszkolu mogą zaszkodzić noworodkaNaprawy w przedszkolu mogą zaszkodzić noworodka
MiesiączkaMiesiączka
Nowy program „smsmame”Nowy program „smsmame”
Jak pozbyć się bólu głowy w czasie ciąży?Jak pozbyć się bólu głowy w czasie ciąży?
Plamienia na początku ciążyPlamienia na początku ciąży
» » Zioła w czasie ciąży. Czy to jest bezpieczne?