DuranHedt.com

Szósty miesiąc ciąży

Szósty miesiąc ciąży

na szósty miesiąc ciąża Kobieta wchodzi do drugiej połowy okresu ciąży dziecka. Większość ciąży uwaga dobrobytu w danym okresie, czując przypływ energii. Brzuszek dopiero zaczyna szybko rosnąć, zwłaszcza nie powodując znaczne niedogodności, a wszelkie przejawy wcześnie toksykoza W tym czasie w większości przypadków całkowicie zniknąć. W tym okresie intensywnego wzrostu kobiecej masy ciała, a także owocem intensywnej wadze zyskuje. Dlatego, aby ukryć „interesującą pozycję” od ludzi wokół nich po 6 miesiącach ciąża To staje się prawie niemożliwe.

Ciąża, 21 tygodni, które charakteryzuje się gwałtownym wzrostem popytu na kobiety wapń, To wymaga szczególnie starannej uwagi i przestrzegania pewnych warunków dla harmonijnego rozwoju dziecka w tym okresie. W tym czasie szybki wzrost płodu wapnia szkieletowych jest zatem podstawowym materiałem „budynek”. W związku z tym, każda macierz oczekującej zdać sobie sprawę, że w przypadku braku wymaganej ilości wapnia zużytej będą spędzać element tkankach. Dlatego przede wszystkim, będzie to mieć wpływ na stan uzębienia kobiet.

Przez 6 miesięcy ciąży, zwiększenie masy ciała płodów trzykrotnie. Stopniowo zaczynają się otwierać oczy i nie ma dowodów, że w tym okresie, dziecko czuje smak. Jest to znaczący krok naprzód w rozwoju układu nerwowego płodu, które wpływają na jego ruchy. Ich część nie jest brudny, ale wyraźnie silniejszy niż wcześniej jest kontrolowana przez układ nerwowy.

Nadal najważniejszym osiągnięciem w rozwoju dziecka w tym czasie jest wzrost płucach: są prawie w pełni rozwinięte. W związku z tym, istnieje 50% szans na przeżycie dla dziecka urodzonego po 25 tygodniach ciąży. Tydzień 22 oznacza szybki rozwój mięśni płodu. Również w tym czasie tam r pasywny odporność dziecko, wspomaganie przepływu immunoglobuliny przez łożysko. Ale jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o możliwości małego organizmu, aby dbać o własną ochronę antywirusową. Dlatego też, jeśli kobieta w ciąży jest chory podczas choroby wirusowej, na przykład, grypa, Może to niekorzystnie wlać w niektórych systemach ciała płodu.

W ciągu następnych 23 tygodniach ciąży stopniowo wyciągnąć dwa wydziały mózg - średni i móżdżek. Pod koniec 6 miesiąca ciąży, ciężar dziecka mózg jest już około 100 stopniowo sformalizowanych i pogłębia zakrętu i bruzdy mózgu.

Jednocześnie aktywuje narządy wewnętrzne dziecko. Aktywnie działa na jego wątrobie, który przechowuje zapasy glikogen. Funkcje hematopoeza dostarcza także śledziona i szpik kostny, również funkcjonujące nerki i układ trawienny. Aktywnie dojrzewania płuc sześciomiesięcznym się "oddychać. W okresie życia płodowego, tlen jest dostarczany do dziecka poprzez krwiobiegu matki. W związku z tym, do płuc powietrze nie występuje. Jednak dziecko już zaczyna się robić ruchy oddechowe, podczas których mały płyn owodniowy dostaje się do płuc. Jest to jednak absolutnie nie jest szkodliwa dla dziecka. A „kieruje” iloczyn takich ruchów ośrodek oddechowy w mózgu.

Do ośrodka oddechowego się rozwijać i funkcjonować prawidłowo, konieczne jest, by przyszła mama przestrzegać wszystkich zasad zdrowego stylu życia. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby dużo chodzić i pobyt na świeżym, czystym powietrzem, nie pić, nie wdychać oparów substancji toksycznych, oraz, oczywiście, nie palić. W przeciwnym razie, oskrzela płód i ośrodka oddechowego może rozwinąć się późno. Jeśli ciąża jest 24 tygodni, który jest już za nami, kończy się przedwczesnym porodem, dziecko można zapisać za pomocą specjalnego sprzętu do wsparcia oddechowego. Jednak te dzieci, w większości przypadków, niestety, pozostają wyłączone.

Wśród innych osiągnięć tego okresu rozwoju należy zauważyć stopniowy rozwój tkanki tłuszczowej u dziecka, powstawanie odcisków palców.

Kiedy końce 24 tygodniu ciąży, płód waży około 600 g, a jej długość od pięty do korony sięga około 34 cm.

Pojawienie się kobiety w szóstym miesiącu ciąży

Są to ważne dla rozwoju dziecka w tygodniu stopniowo zmienić wygląd matki oczekującej. Przede wszystkim znacznie zaokrąglony brzuch. W związku z tym, niektóre rzeczy, szczególnie bliskie spodnie, należy odłożyć i kupić bardziej luźną odzież. Pierwszeństwo należy do naturalnych tkanek, co przyczynia się do łatwiejszego przenoszenia ciepła i nie stwarzają dyskomfort o każdej porze roku. Staje się bardziej zaokrągloną twarz. Ponadto, kobieta mówi powiększania piersi, które nadal wylewa, a sutki i okręgi wokół nich stają się ciemniejsze.

Szósty miesiąc ciążyCo do zasady, w szóstym miesiącu ta kobieta zyskuje około dwóch kilogramów. Jednak przyrost masy ciała - indywidualny proces, więc niektóre kobiety są delikatne potyazhelet kilka.

To właśnie w tym czasie często pojawiają ciemne plamy na twarzy i brzuchu. Takie miejsca w większości przypadków po porodzie znikają bez śladu.

Zdrowie w szóstym miesiącu ciążyCiąża, 6 miesięcy, który jest w pełnym rozkwicie, może przynieść dużo nowych doświadczeń i przyszłej matki. Przede wszystkim wpływ niedoboru wapnia w organizmie, jak opisano powyżej. Ze względu na to zjawisko może czasami przeszkadzać w ciąży drgawki w nogach. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych objawów, mogą być podjęte profilaktycznie glukonian wapnia. Zaleca się przed podjęciem pigułki na zgniecenie i pić dwa kawałki każdego dnia. Tam też jest sprawdzony przez wieki receptury ludowej: wziąć skorupę jajkiem, zdjąć z jego wewnętrznej folii i szlifować oczyszczoną powłokę w młynku do kawy. Korzystnie, powłoka mielono w postaci subtelnie, jak to możliwe. Każdego dnia trzeba dodać ćwierć łyżeczki tego proszku w serze zbóż lub rustykalnym.

Inne niebezpieczeństwo czyha na kobiety w procesie zwiększania jego masy ciała, ryzyko żylaki. W szóstym miesiącu ciąży, u dołu macica znajduje się na wysokości około 21-22 cm powyżej pochwy, przez ściskanie dużej żyły. To jest dla tych żyłach występuje przepływ krwi z ciała na dnie serca. W rezultacie, załamane żyły wystąpić zastój krwi w żyłach nóg. W związku z tym, te żyły rozszerzają się. Kobieta, bliskich krewnych, którzy cierpią z powodu tej choroby, w szczególności należy zwrócić uwagę na środki zapobiegania żylaków. Jeżeli środki zapobiegawcze w celu zapobiegania tej chorobie nie został wykonany na wcześniejszych etapach ciąży, teraz jest czas, aby zająć się nim.

Tak więc ważne jest, aby zrezygnować z wysokich obcasach, ale w domu można chodzić na podłodze bez butów, skarpetek. Podczas odpoczynku najlepiej jest leżeć na boku. Okresowo, w ciągu dnia kobieta powinna podnieść stopy na wzrost i kilka minut do odpoczynku w takiej pozycji. Wskazane jest również, aby zakupić specjalne pończochy lub bandaż elastyczny, z których regularne noszenie będzie doskonałym środkiem zapobiegawczym. Na każdej nodze bandażach bandaż. Należy to zrobić w godzinach porannych, zanim wstanie z łóżka. Akcja odbywa się od dołu, od stóp i do około połowy uda. Istotne jest to, że bandaż lekko przyciąć stopy.

Co martwi kobieta w szóstym miesiącu ciąży

Szósty miesiąc ciążyCiąża, 23 tygodni jest już za nami, może „puzzle” nowa kobieta, do tej pory nieznanego jej przejawach. Ze względu na intensywne nagromadzenie mięśni macicy u kobiety ciężarnej może czuć ten czas podobieństwo skurcze, które są nazywane Braxton Giac. Takie wyświetlacze nie powodują ból, który trwa około jednej do dwóch minut i nie grożą kłopoty. Ta walka jest zazwyczaj reakcją na ruchy płodu.

Ale w tym przypadku istotne jest, aby odróżnić Braxton giąć i regularne skurcze, które mogą być zapowiedzią przedwczesnego urodzenia płodu. Dlatego też, gdy przejawem walki powinny leżeć i całkowicie się zrelaksować. Jeśli istnieją Braxton giąć, ton macicy zniknie i nie powróci ponownie. Natychmiast wezwać lekarza powinno być, jeśli walka jest regularnie powtarzane. Przy pomocy specjalnego sprzętu technika będzie ustalenie, czy istnieją powody do niepokoju.

Kobiety, które mają historię chorób przewlekłych, może już w szóstym miesiącu ciąży cierpi na tak zwany późno toksykoza. Bardzo często warunek ten przejawia się u kobiet cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe, nadciśnienie, jadeit i odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie narządów moczowych. Tendencja do końca toksykozy u pacjentów z mięśniak, zaburzenia wydzielania wewnętrznego, otyłość.

A kobieta w ciąży może być w błędzie, wierząc, że rano choroby objawia się wyłącznie nudności i wymioty. W rzeczywistości objawy późnego zatrucia spowodowane naruszeniem procesów metabolizmu soli i wody w szybko zmieniającym się kobiecego ciała. Zatem naczynia staje się bardziej przepuszczalne ściany, co sprzyja wnikaniu cieczy do tkanki. Objętość krwi zwiększa. W efekcie rano choroba objawia się obrzęk kończyn, jak również brak płynu w krwiobiegu, zwany hipowolemia. W takich wyświetlaczach jest ostry podjazd ciśnienie krwi. Jeśli sytuacja ta nie zostanie rozwiązany w czasie za pomocą leków i zmiany niektórych nawyków, konsekwencje dla matki i płodu może być bardzo ciężkie.

Jeśli późno toksykoza opracował już jego leczenie aż po ciąży nie jest możliwe. Kroki są tylko środki ułatwiające ogólną kondycję kobiety. Często późno toksykoza nie jest bez hospitalizacji ciężarnej kobiety.

Zapobieganie późnym zatrucia

W szóstym miesiącu ciąży, ważne jest, aby zapobiec rozwojowi późnego zatrucia. Dlatego też będzie kilka terminowe środki zapobiegawcze. Ważne jest, aby stosować się do specjalnej diety, aby wykluczyć z diety konserw, wędlin, potraw słonych i bardzo ostre. Smażonych potraw i czekolady powinny być spożywane rzadko. Pożądane jest również, aby korzystać z wielu produktów, prowokując wzdęcia. Po tym wszystkim, ze względu na wzdęcia presję na kobiety mogą cierpieć z wykresu uduszenie, kołatanie serca, objawy bólu w sercu.

Ważne jest również, aby ograniczyć w diecie i produktów, z których szybko rośnie masy ciała. Dotyczy to przede wszystkim produktów mącznych i cukierniczych. Ale sałatka jarzynowa z olejem roślinnym, różnych zbóż i przetworów mlecznych mieć pozytywny wpływ na ciało kobiety w drugiej połowie ciąży. Nie powinniśmy zrezygnować z gotowanej ryby i mięso, dzienne spożycie owoców i warzyw. Ograniczyć się do chęci do jedzenia nie jest konieczne, ale tylko użyteczne produkty muszą zaspokoić głód. Bardzo często lekarze zalecają również kobiety ciężarne 6 miesięcy na kurs multiwitaminy.

Aby ostrzec późnego zatrucia, należy monitorować ile płyn wydalany z organizmu. Aby ustalić, czy jest zatrzymanie płynów, trzeba uważać, ile wody i innych cieczy napój kobieta zużywa i ile mocz uwalnia się w tym samym czasie. Różnica ta nie powinna być większa niż 300 ml. Jeśli ilość moczu, która jest uwalniana, a tym bardziej ilość cieczy wpływem alkoholu, jest bezpośrednio wskazują na zagrożenie toksyczności.

A kobieta w ciąży powinny stale monitorować swoje ciśnienie krwi. Wskazane jest, aby regularnie mierzyć te wskaźniki w domu. W tym przypadku powinny być powiadamiani duże i zbyt niskie ciśnienie krwi. Jest niezwykle ważne, aby stale monitorować poziom ciśnienia krwi tych, którzy są chorzy nadciśnienie i dystonia naczyniowy.

Innym ważnym środkiem zapobiegawczym w celu zapobiegania późnym toksykozę - przyczepność dnia. tyle ważny sen (co najmniej 8 godzin dziennie), codzienne spacery, brak stresu i wysiłku fizycznym. Jeśli kobieta w ciąży jest zbyt zmęczony, to natychmiast wpływa na pozycję płodu, tlen, który zostanie uszkodzony moc.

Seks w szóstym miesiącu ciąży

Szósty miesiąc ciążyNa tym etapie rozwoju płodowego, większość kobiet czuje się dobrze. Dlatego też, w przypadku braku chorób i zagrożeń dla życia seksualnego rozrodczym mogą kontynuować. Lekarze mają tendencję, aby umożliwić kontynuację życia seksualnego przed 32. tygodniem ciąży. Eksperci twierdzą, że seks i orgazm, co jest doświadczane przez kobiety, nie mają negatywnego wpływu na płód. Jednocześnie, harmonijne relacje między mężem i żoną przyczynić się do stabilnego stanu emocjonalnego kobiety w ciąży, to jest bardzo ważne dla niej na tym etapie ciąży.

Doznania kobieta w szóstym miesiącu ciąży

W szóstym miesiącu ciąży przyszła mama może doświadczyć nowych doznań, które mogą jej przeszkadzać. W tym momencie, co znacznie zwiększa intensywność przemieszczania płodów, jak szybko wzrost i rozwój. Coraz więcej bielsze, są wydzielane z pochwy. Ciężarna czasami trochę obolały obszar podbrzusze, ponieważ istnieje rozciągania więzadeł, które obsługują macicy.

Nie mogą być zmiany w przewodzie pokarmowym. Na przykład, niektóre kobiety w ciąży w tym okresie cierpi na permanentny zaparcie, mają podwyższone aerogenesis, regularnie znęca zgaga. Uczucie osłabienia i powtarzające się bóle głowy mogą wystąpić również w tym czasie. Czasami krew jest uwalniana z gumy. Jest to szczególnie zauważalne podczas mycia zębów.

Ponadto mogą wystąpić krwawienia z nosa, nawracające obrzęki kończyn, najczęściej przejawia się w ciepłej porze roku.

Dziecko szybko rośnie, a kobieta w ciąży 6 miesięcy często czuć wyraźny wzrost apetytu. Jednak nie mniej intensywny i bardzo różni się ciało w ciąży, przy czym na nogach lub odbytu może objawiać żylaki, bóle z powrotem od czasu do czasu. Skóra rosnącym brzuchu rozciągnięty, więc może okresowe objawem swędzenia.

Jednocześnie kobieta staje się spokojniejsza emocjonalnie. Jednym z nich jest w pełni świadomy swojego nowego państwa, a czasami nawet odczuwać zmęczenie z tych zmian. Jednocześnie jest to coraz bardziej oczywiste obawy przed zbliżającym się porodzie.

zalecenia

Szósty miesiąc ciążyNadszedł czas, aby porozmawiać z lekarzem na temat przyszłego dziecka piersią. W tej chwili jest to już możliwe, aby przestrzegać pewnych wskazówek dla przygotowujących się do karmienia piersią. Podczas odpoczynku przynajmniej kilka razy dziennie należy trzymać nogi na podwyższeniu. To usunie zmęczenie kończyn i zapobiec obrzęk.

Kobieta może nadal robić lekkie ćwiczenia, ćwiczenia oddechowe, nauczyć się relaksu.

Zaleca się, aby posłuchać dobrej muzyki, rozmawiać z przyszłym dzieckiem, relaksujące dźwięki natury.

W tym miesiącu podczas wizyty u lekarza kobieta jest tradycyjnie mierzona wagowo, to dostarcza na analizie moczu w celu określenia laboratoryjnych ilości białka i cukru. Również uczestniczy lekarz słucha bicia serca płodu, mierzy wysokość dna macicy, określa, jak to jest w jej dziecka. Lekarz bada nogę koniecznie ciąży, aby rozpoznawać oznaki obrzęk i żylaki.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Słabe odżywianie matki może powodować cukrzycę u dzieckaSłabe odżywianie matki może powodować cukrzycę u dziecka
Ciąża odmładza organizm i nie wpływa na inteligencjęCiąża odmładza organizm i nie wpływa na inteligencję
Luty - najgorszy miesiąc dla snuLuty - najgorszy miesiąc dla snu
Dziewiąty miesiąc ciążyDziewiąty miesiąc ciąży
Niech najmniej korzystny dla poczęciaNiech najmniej korzystny dla poczęcia
Ciąży pozamacicznej zakończyła się urodzeniem dzieckaCiąży pozamacicznej zakończyła się urodzeniem dziecka
Objawy miesiączki podczas ciążyObjawy miesiączki podczas ciąży
Alkohol wpływa na inteligencję dzieckaAlkohol wpływa na inteligencję dziecka
Piąty miesiąc ciążyPiąty miesiąc ciąży
Ósmym miesiącu ciążyÓsmym miesiącu ciąży
» » Szósty miesiąc ciąży