DuranHedt.com

Wyładowcze, krwawieniem po porodzie

Wyładowcze, krwawieniem po porodzie

Po urodzeniu u wszystkich kobiet, nawet przez kilka tygodni, proces wystąpienia wyładowania z genitaliami. Takie oddzielenie będzie kontynuowany do czasu rozpuszczeniu trwa porodzie błony śluzowej macicy. Jak wydzielina z dróg rodnych - jest to normalny, naturalny proces. Jednak istnieją pewne cechy wyładowania poporodową, na które należy zwrócić uwagę, aby nie przegapić początek procesu patologicznego.

Cechy absolutorium po porodzie

Izolacja po porodzie z dróg rodnych o nazwie lochia. Początkowo dzień wyróżnia się sporo lochia. Jednak później, jest stopniowe zmniejszanie się objętości wysięków ponieważ leczy powierzchnia rany pojawił się na endometrium po oddzielony od jego łożysko.

Jako część lochia wykrywały komórki krwi, osocze, cząstki umierają nabłonkowe i śluz z kanału szyjki macicy.

Ze względu na stopniowe gojenia rany w czasie, istnieje również zmiany w składzie lochia. Zgodnie z tym, zmiany i wyboru koloru. Tak więc, jeśli początkowo są jaskrawoczerwone, a następnie po pewnym czasie fuckers lżejszy. Aby ustalić, czy normalny proces gojenia ran jest ważne, aby upewnić się, że charakter lochia jest w pełni zgodny z niektóre dni po porodzie. A jeśli kilka pierwszych dni po narodziny młoda matka może liczyć na opiekę medyczną, jak to jest w domu opieki, w przyszłości charakter wyładowania został obserwując dla samej kobiety. Jeśli wydaje się pewne obawy o naturze lochia, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Niektóre poważne alarmy mogą być podejrzane przez określenie liczby i kolor lochia.

Przeznaczenie w pierwszych godzinach po urodzeniu

Jeśli poród przebiega normalnie, pierwsze dwie godziny po zakończeniu procesu, kobieta przebywa na oddziale położniczym. W tym czasie, wybór powinien być obfity, krwawa. Ich objętość wynosi zwykle około 0,5% wagowych w stosunku do ciała kobiety. Ale jeśli ilość krwawienia więcej niż 400 ml, podczas gdy kobieta właśnie rodziły się wyraźną zmianę własnego państwa, to szuka konkretnej patologii.

Wyładowcze, krwawieniem po porodzieostrzec Krwawienie po porodzie, Kobiety produkują opróżnieniu pęcherza moczowego przez cewnik i podbrzusze w pewnym okresie czasu lód jest umieszczony. Dożylnie podawać kobietom po porodzie leków, które przyczyniają się do bardziej intensywnej redukcji mięśni macicy. W tym przypadku oksytocyna lub metilegrometril. Sposób jest w stanie zmniejszyć macicy nakładania się naczyń krwionośnych w miejscu, w którym został zamocowany łożysko. W związku z powyższym, kobieta traci mniej krwi.

Lekarze zapewniają dokładnego nadzoru nad kobietami w ciągu pierwszych godzin po urodzeniu, jak bardzo niebezpieczny stan może wystąpić w tym czasie - hipotoniczny krwawienie. Stan ten występuje z powodu zaburzeń w procesie skurczów macicy i złagodzenie silnych mięśni macicy. Odpoczynku po porodzie, kobieta ma jeszcze kontrolować własne państwo. Kiedy objawy ciężkiego krwawienia należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Taki stan jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ nie ma bólu, nie ma dyskomfortu nagle pojawiła się kobieta nie czuje. Jednocześnie krwawienie w krótkim czasie powoduje poważne osłabienie i zawroty głowy.

W pierwszych godzinach po porodzie może również wystąpić krwawienia u kobiet, które są w pracy otrzymał ciężkie łzy kanał rodny. Staranne szycie pęknięć znacząco zmniejsza ryzyko krwawienia. Dlatego lekarz powinien przeprowadzić dokładną inspekcję kanału rodnego i szwów natychmiast po urodzeniu dziecka, jeśli to konieczne. Szwy powinny być wykonane profesjonalnie, ponieważ nie w pełni może pojawić się luka szycie krwiak, i ostatecznie gromadzą się w tkankach będzie krew. W takiej sytuacji, lekarz ujawnia krwiak i nacięcie ponownie przyszyty.

Pod warunkiem, kobieta urodziła normalnego stanu po około dwóch godzin, jest przenoszona do komory

Alokacja w pierwszych dniach po urodzeniu

W pierwszych dwóch lub trzech dni u kobiety powinny pojawić się plamienia po porodzie. W ciągu pierwszych kilku dni pozostają liczne przyssawki (ich przeznaczonych około 300 ml w rzeczywistości). Kobieta zmuszona do zmiany pieluchy pad lub co dwie godziny. W ten sposób zapach poporodowych osad może być przestarzały, czasami wychodzą małe skrzepy.

Stopniowo skurwiele stają się mniej obfite i zmiana koloru. Ich odcień był ciemnoczerwony, czasami bliżej brązu. Jeśli kobieta zaczyna aktywnie poruszać, wzmocnić izolację. Wszystkie inne cechy wydzieliny w pierwszych dniach był w stanie ocenić lekarza podczas rund. On będzie rozważyć podział na pasku lub na pieluchy i pyta młodą matkę swojego charakteru. W szczególności, lekarz jest ważne, aby wiedzieć, co jest ilością krwawienia pojawia się u kobiety na jeden dzień.

Czasami ilość krwawień może być zwiększona w czasie, gdy lekarz podczas badania palpacyjnego sprawia inspekcji jamy brzusznej.

Profilaktyka krwawienia w ciągu pierwszych kilku dni po porodzie

Wyładowcze, krwawieniem po porodzieAby właśnie urodziła dziecko kobiety nie pojawiają się krwawienia, należy przestrzegać kilku ważnych wskazówek, aby ułatwić prawidłowy proces odzyskiwania.Pęcherz jest młoda matka powinna być opróżniane w pierwszej parcia na mocz. A pierwszego dnia po urodzeniu, niezależnie od chęci pójść do toalety, to powinno być wykonywane raz na trzy godziny. Fakt, że wypełnienie pęcherza nie pozwala w pełni macica umowy.

Młode matki powinny ćwiczyć karmienie piersią swoje dziecko na żądanie. Gdy podrażnienie złączki, jest emisja oksytocyny sprzyja intensywne skurczów macicy. Podczas karmienia noworodka kobieta może odczuwać ból w jamie brzusznej, podobny do wrażeń podczas porodu. To aktywuje wybór.

Niedawno rodziły kobiety zaleca się, w miarę możliwości, jak najwięcej leżeć na brzuchu. Ta postawa sprzyja intensywne wydzielanie wyjścia z jamy macicy i zapobiega krwawienia. W związku z pogarszającą się podczas ciąża dźwięk mięśnie brzucha macica może się odchylać do tyłu, a wydzielina odpływ pogarsza. Zgodnie z tym, w pozycji leżącej odpływ staje się bardziej aktywny.

I wzmocnienie naczyń macicy, kobieta kilka razy dziennie, umieścić na podbrzusze lodzie.

W niektórych przypadkach wskazane jest, aby wyznaczyć kobietom domięśniowo oksytocyny przez dwa lub trzy dni. Pobudza ona skurcze macicy. Taki środek konieczny dla kobiet, które rodziły w dużym dzieckiem lub znoszone ciąży mnogiej jest. W związku z powyższym, macicy poddano silne rozciąganie. Ponadto, lek podawany jest do kobiet, które doświadczyły utrudnione pracy.

Nie przegap rozwój krwawienia, kobieta powinna natychmiast skontaktować się z lekarzem, gdy tylko wyładowanie porodzie nagle stają się obfite.

Tak zwane późne krwotoku poporodowego (te, które pojawiły się po dwóch i więcej godzin po urodzeniu) wystąpić z powodu różnych przyczyn.

Czasami rozwijać krwotoku poporodowego powodu opóźnienia części łożyska. Odnaleźć szczątki łożyska w macicy może być w czasie egzaminu z USG dopochwowego. W przypadku wykrycia takiej części są usuwane, wytwarzając wstępną dożylne znieczulenie.

Mniej krwawienie rozwija się z powodu zaburzeń krzepnięcia krwi, które powstają z powodu różnych chorób krwi. Prawidłowe takie krwawienie jest bardzo trudne. Dlatego też informacje o obecności tych chorób pacjenta lekarz powinien uzyskać długo przed urodzeniem.

hipotoniczny krwawienie - konsekwencją zbyt powolny skurcz mięśnia macicy. Takie krwawienie jest zazwyczaj obfity, bezbolesny. Ten stan może być wyeliminowane przez wprowadzenie zmniejsza środków. I przywrócić utraty krwi lub płynów dożylnych preparatów krwi zostanie znaleziony.

Innym możliwym powikłaniem jest normalny proces odzysku - pojawienie się całkowite zaprzestanie lochia wyprzedzeniem. W tym przypadku, lochia gromadzą się w jamie macicy. Stan ten nazywany jest lohiometra i wydaje się, jako konsekwencja zbyt dużo rozciągania macicy i obecność gięcie do tyłu. Na tle nie tylko likwidowanej lohiometry czasami rozwija zapalenie błony śluzowej macicy. Fakt, że drobnoustroje chorobotwórcze aktywnie rozwija się w takim nośniku składników odżywczych poporodowym rozładowania. Gdy taka patologia jest również przyporządkowana oksytocyny, ale przed jego wprowadzeniem należy wprowadzić Nospanum dla spasmolysis.

Alokacja w pierwszych tygodniach po urodzeniu

Wyładowcze, krwawieniem po porodzieJeśli okres rekonwalescencji po urodzeniu przebiega normalnie i rozładowania po porodzie trwa około 6-8 tygodni. Podczas tego okresu jest alokowana od 500 do 1500 ml osadów.

Przez pierwszy tydzień poporodowej charakteryzującej się występowaniem wydzieliny przypominające miesiączkę. Ale zawierają więcej zakrzepów i są zazwyczaj bardziej obfite. Każdego dnia, kobieta obserwuje się spadek ilości lochia. Ich kolor stopniowo zmienił się białawy-żółty, ale czasami nadal pojawiają się różowe podświetlenie.

Już w czwartym tygodniu odzyskiwania alokacji z okresu stają się rzadsze i nabycia postaci smarowania. Później, około szóstego tygodnia lochia stopniowo przestają i izolacja są takie same jak w okresie przed ciążą.

Młode matki, które żywią się mlekiem matki dziecko, powiedzieć szybkiego zakończenia zrzutu z powodu przyspieszonego procesu redukcji macicy. Te kobiety, które doznały cesarskie, odzyskać wolniej, ponieważ macicy, gdzie znajduje się szew, spada wolniej.

Ale najważniejsze - do leczenia własnego stan bardzo ostrożnie i nie angażują się w samoleczenia po wystąpieniu problemów opisanych powyżej.

Prawidłowe podejście do poporodowym zdrowia

Aby zapobiec występowaniu powikłań infekcyjnych, kobieta musi dokładnie przestrzegać wszystkich zasad higieny. Jest ważne, aby zapewnić prawidłowy przepływ lochia z macicy, co może się gwałtownie rozwinąć patogenne mikroflora, która jest obarczona rozwoju stanu zapalnego.

Wyładowcze, krwawieniem po porodzieDo tego czasu, dopóki nie lochia całkowicie zatrzymać, młoda matka musi zawsze być używane klocki po porodzie lub pieluchy. Musimy zmienić nadlewom co trzy godziny w celu uniknięcia hodowli mikroorganizmów na nich. W tydzień po urodzeniu kobiet nie powinno się używać pachnące klocki, ponieważ zwiększają one ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Nie można używać tamponów, ponieważ stworzyłyby one przeszkodę dla wyjścia z upławy. Jeśli kobieta jest w pozycji leżącej na plecach, można po prostu użyć pieluchy dla podkladyvaniem powierzchni.

Młoda matka musi myć po każdym wycieczkę do toalety. Biorąc kąpieli nie jest konieczne, ale wymagany jest codziennie prysznic. Jednocześnie genitaliów myte tylko na zewnątrz. Zabronione jest również douching.

Wskazane jest, aby przestrzegać innych zaleceń do uwolnienia po porodzie były normalne i zatrzymał się w czasie. Kobieta nie powinna narażać się na bardzo ciężki wysiłek fizyczny, ponieważ wywołuje zwiększoną alokację.

Istnieją pewne przesłanki, w których pożądane jest, aby natychmiast skonsultować się z lekarzem. To musi być zrobione, jeśli wydzielina ma bardzo nieprzyjemny zapach i sposób podobny do wyładowania ropnej. Taki znak - dowody zakażenia w macicy (endometrium). W tej chorobie jest również zwiększenie temperatury jest ból brzucha.

Należy skonsultować się z lekarzem z ostrym krwawieniem po lochia wygląd stały się bardziej bezbarwny i szczupły. Może być konieczne przeprowadzenie czyszczenie macicy z resztek łożyska.

Jeśli kobieta ma rozładować cheesy rodzaju, jest możliwe, że jest chora drozd. Szczególnie pleśniawki często przejawia się po leczeniu antybiotyki.

Ujemny znak jest nagłe zaprzestanie emisji. Podobne zjawisko występuje częściej u kobiet, które miały cesarskie cięcie.

Czasami, aby wyeliminować takie powikłania wymagają leczenia w szpitalu.

przywrócenie menstruacji

cykl miesięczny każda kobieta jest przywrócony indywidualnie. Aktywny poporodowy produkcja hormonu prolaktynai, który promuje produkcję mleka wpływa także na eliminację hormonów w jajnikach. Owulacja nie dzieje.

pod warunkiem karmienie piersią przywrócone miesiączki u kobiety około sześciu miesięcy po urodzeniu. Jeśli dziecko zjada sztuczną mieszankę, cykl menstruacyjny jest przywrócona w drugim i trzecim miesiącu po urodzeniu.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Owrzodzenie szyjki macicy po porodzieOwrzodzenie szyjki macicy po porodzie
Różowa wydzielina u kobietRóżowa wydzielina u kobiet
Zapalenie błony śluzowej macicyZapalenie błony śluzowej macicy
Wydzielina z piersi u kobietWydzielina z piersi u kobiet
Brązowa wydzielina po miesiączceBrązowa wydzielina po miesiączce
Usunąć polipa łożyskowąUsunąć polipa łożyskową
Miesiączka po porodzieMiesiączka po porodzie
LohiometraLohiometra
Korzystanie przekładki postnatalnyKorzystanie przekładki postnatalny
Torbiel szyjkiTorbiel szyjki
» » Wyładowcze, krwawieniem po porodzie