DuranHedt.com

Wypadanie włosów po porodzie

Wypadanie włosów po porodzie

W okresie rozrodczym większość kobiet powiedzieć, że stan ich włosów jest znacznie lepsza. Loki są bardziej elastyczne i gęsty, połysk włosów i przyrost wytrzymałości. W całym okresie ciąża włosy prawie spaść odpowiednio fryzura wygląda bujne i piękne. Najbardziej zauważalne z tych pozytywnych zmian w ostatnich miesiącach ciąży.

Taka przyjemna zmiana w organizmie przyszłej matki zdarzyć z powodu nasycenia swojego organizmu czynnego użytecznego mikroelementy, witaminy oraz inne substancje wpływające korzystnie żeńską ciała jako całości. Ponadto poprawa struktury i ogólny stan włosów ułatwia hormony.

Bardzo często widoczne zmiany stanu włosów podczas ciąży świętować naturalną blondynką: kolor włosy stają się ciemniejsze. Jednak po okresie rekonwalescencji po porodzie stwierdza odcień oryginalny lakier.

Stan włosów po porodzie

Ale, niestety, taka przyjemna odmiana znikają po pewnym czasie po urodzeniu dziecka. Stopniowo proces wzmacniania wypadanie włosów, a kilka miesięcy później kobieta już zauważyć nieprzyjemne konsekwencje: włosy stają się cieńsze i wyglądać nawet w pobliżu tak luksusowe jak w czasie ciąży. Alarmujące kobietę i że wypadanie włosów postępuje: ich liczba imponująca jest stale obserwowane i grzebienie, i odzież, i w łazience podczas mycia szamponem.

Zasadą jest, że włosy młodej matki zaczyna spadać po około dwóch miesięcy po urodzeniu dziecka. Jeśli proces jest naturalny, a następnie po cztery lub pięć miesięcy mniej włosy wypadają i wzrost nowych włosów, wręcz przeciwnie, staje się aktywna. Jednak często zdarza się tak, że utrata włosów zaczyna się później i ciągnie się na znacznie dłuższy okres.

Jest dość oczywiste, że takie ważne zmiany w wyglądzie nie można pomóc, ale frustrujące i tak psychicznie wyczerpana młoda matka. Czasami kobiety uważają, że zmiany te są nieodwracalne, a gęsta czupryna nigdy nie zostaną przywrócone. Ale w rzeczywistości, wypadanie włosów po porodzie - proces jest dość zrozumiałe z punktu widzenia zmian doszło w ciele kobiety.

Eksperci wyróżnić kilka głównych powodów, które mają bezpośredni wpływ na pogorszenie poporodowej włosy. Przede wszystkim, kobieta powinna sobie sprawę, że pewna ilość włosy wypadają każdego człowieka, jako aktualizacji włosów - proces ciągły i regularny. W normalnym stanie organizmu utraty włosów są znikome, tak, że takie zmiany nie powodują strach. Ale dziewięć miesięcy ciąży są pewna przerwa w procesie. Po organizm kobiety wraca do stanu prenatalnego, istnieje aktywny „catch-up”: włosy wypadają w przyspieszonym tempie.

Ale jeśli proces krążenie krwi nie jest zakłócony, a stan skóry głowy jest normalne, a następnie zatrzymuje wypadanie włosów stosunkowo szybko, a ich stan ogólny nie tolerują zbyt dramatyczne zmiany.

Jednym z głównych powodów, dlaczego jest wypadanie włosów u kobiet po porodzie, jest gwałtowny spadek poziomu estrogen (Żeńskich narządów płciowych hormony) W okresie poporodowym i laktacji. Mianowicie estrogen, między innymi, określić ogólny stan kobiety włosy. Nawiasem mówiąc, w okresie klimakterium włosy stają się mniej gęste i ze względu na zmniejszenie ilości estrogenu.

Ponadto, jako czynników wpływających kobiety kondycję włosów, należy zauważyć stały stan niedoboru snu u młodych matek, często występujący w sytuacjach stresowych. mama jedzenie w większości przypadków, także pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych i pierwiastków śladowych. W rezultacie, korzenie włosów nie uzyskać odpowiedniego żywienia, krążenie krwi stopniowo pogarsza się, a wzrost włosów spowalnia. Utrata, wręcz przeciwnie, staje się bardziej intensywna.

Włosy mogą wypadać, a po doznaniu ogólny znieczulenie podczas zabiegu, szczególnie po cesarskie cięcie. W wyniku tych wszystkich powodów, matka pielęgniarstwa cierpi obfitego wypadania włosów.

Jak zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów po porodzie?

Wypadanie włosów po porodzieBiorąc pod uwagę fakt, że utrata włosów po porodzie jest całkiem normalne zjawisko naturalne, nie powinien przekraczać czasu dozwolonego. Na przykład, zmiany hormonalne w organizmie kobiety są zakończone w ciągu około sześciu miesięcy po urodzeniu dziecka. W związku z tym intensywne wypadanie włosów powinny być stopniowo wycofywane w tym okresie.Ale nawet po tym jak równowaga hormonalna w organizmie jest całkowicie odnowiony, szereg innych czynników wymienionych powyżej nadal mają bezpośredni wpływ na zdrowie kobiet. Dlatego każdy nowy matka, pomimo silnego zatrudnienia oraz konieczność stałej opieki nad dzieckiem, to znaleźć trochę czasu, starając się zapewnić, że regularne zabiegi włosów.

Jeśli podasz prawo, a co najważniejsze - regularnej konserwacji, można zapobiec nadmierna utrata włosów i przerzedzenie intensywny. Przy użyciu skutecznych środków również odzyskanie normalnego stanu skóry głowy i włosów zniszczonych.

Eksperci doradzają kobiety, które niedawno stały się matkami, należy odwiedzić fryzjera i się ostrzyc. W tym przypadku nie mówimy o zbyt krótkiej fryzury: wystarczy przyciąć końcówki, w celu przyspieszenia wzrostu włosów.

Podczas karmienia piersią kobieta może kontynuować przyjmowanie kompleksów witaminowych. Jednakże, w celu dobrania odpowiednich witamin, należy skonsultować się z lekarzem. Najlepszym rozwiązaniem będzie specjalne kompleksy witaminowe dla karmiących matek, które są najbardziej optymalne zmniejszenie deficytu substancji potrzebnych kobiecego ciała.

Pewne zalecenia czynienia z cateringu młodej matki. Stan włosów koniecznie poprawić codzienne korzystanie z produktów naturalnych, świeżych owoców i warzyw. W okresie ożywienia narodziny nie skorzysta zbyt wędzone, solone i marynowane żywności.

Pielęgnacja włosów

Kobieta, która zbytnio obawiać utraty włosów, ma obowiązek wziąć pod uwagę pewne zasady opieki dla włosów i skóry głowy. Po pierwsze, nowa matka musi odłożyć pędzla i grzebień wykonany z metalu. Takie grzebienie w użyciu można wyciągnąć włosy. Najlepiej jest zakupić wysokiej jakości miękką grzebienia lub szczotki wykonane z naturalnego materiału.

Szamponu powinno być wykonane tak dokładnie, jak to możliwe i ostrożnie. Zatem wskazane jest użycie specjalnego działa wzmacniająco szampony. Spłukać włosy powinny być balsamy jakościowe do płukania włosów, które promują łatwy głowę czesanie włosów. W związku z powyższym, podczas czesania stracił dużo mniej włosków. Ponadto, zaleca się od czasu do czasu, aby umyć włosy w ziołowych herbat.

Innym ważnym punktem: pod silną utratę włosów po porodzie nie może użyć suszarki do włosów. Silny strumień gorącego powietrza może uszkodzić nawet zdrowe włosy. Słabe i cienkie włosy w okresie poporodowym są dotknięte przez użycie suszarki nawet więcej.

Nawiasem mówiąc, jasne światło słoneczne, aby przejść z odkrytą włosów jest również bardzo szkodliwe. W lecie Młoda matka zawsze będzie nosić kapelusz lub chustę, a następnie stan jej włosy w ciągu kilku miesięcy znacznie ulepszone.

Maska do włosów ujędrniające i buliony w okresie poporodowym

Wypadanie włosów po porodzieIstnieje wiele specjalnych receptur maska ​​do włosów, które mają korzystny wpływ na zniszczone włosy i ogólny stan zdrowia skóry głowy. Jako surowce do tych masek można stosować chleb żytni, żółtko jaja, jogurt lub surowicy. Aby zrobić maskę z miękiszu chleba żytniego powinny być do pary i umieścić go na mokre włosy, wcierać w skórę. Musisz pokryć głowy ciepły szalik i trzymać maskę na pół godziny. Zmywając resztki maski, trzeba trochę masuje głowę, a po umyciu spłukać głowę z jednym ziołowe wywary.

Podobnie, można użyć żółtko: po użyciu maski, umyć włosy szamponem. Maska z żółtka mogą być również wykonane z dodatkiem wódki: musi mieszać jedno żółtko i łyżkę wódki i pocierać tej mieszaniny do głowy i trzymać przez 40 minut.

Aby przywrócić i wzmocnić włosy i garnitury sok z aloesu. Aby przygotować mieszankę trzeba odciąć liście, znajduje się na dole i na środku zakładu i owinął je w papier, aby trzymać w lodówce przez 12 godzin. Liście, które nie są poczerniałe, należy wyciąć i wycisnąć sok z nich. Jest wcierać w skórę głowy. Ale to nie jest warte Bole dwa razy w tygodniu. Dla otarcia na skórze głowy jest przygotowana nalewka z czerwonej papryki. Jeden strąk papryki trzeba wypełnić w 70% alkoholu w wysokości od jednego do dziesięciu. Infusion przygotowuje w tygodniu, a następnie wcierać w skórę głowy dwa razy w tygodniu.

Co do naparów ziołowych, najbardziej skuteczny wpływ na stan włosów mają wywar z korzeni łopianu, ziela pokrzywy, słodkie i rumianku. Polecam matki karmiące masując skórę głowy oleju, olej jojoba lub łopianu.

Ponadto, do mycia włosów stosuje się wywar, który jest wytworzony z wiciokrzewu aromatycznej. Do stosowania bulion roślin wynika z obliczeń stosowano łyżki rozdrobnione łodygi na 1 litr wody. Po dziesięciu minut bulionu wrzenia należy podkreślał pół godziny. W tym wywaru należy umyć włosy na trzy tygodnie na bieżąco.

Napar zrobiony z liści pokrzywy i nasturcji, wcierać w skórę głowy.

Ponadto, do mycia włosów bulionów przygotowywane z kory wierzbowej, kwiatów nagietka, szyszki chmielowe. Najlepiej jest gotować opłat zioła. Tak więc, efektywna jest wywar z korzeni łopianu tataraku i z dodatkiem szyszek chmielowych.

Innym skutecznym kolekcja - mieszanka kory dębu i skórki cebuli. Zioła te są dobrze dostosowane do tych młodych matek, które mają tłuszczową włosy.

Te kobiety, które normalnie postrzegają aromat czosnku, można użyć jej soku na pocieranie głową. sok wstępnie należy wymieszać z miodem, biorąc dwie części i jedną miód - czosnek. Takie masowanie powinno odbywać się co drugi dzień przez okres jednego miesiąca. Podobna narzędziem pocieranie głową mogą być wykonane z miodu i cebuli. Po użyciu tego środka domu na głowie musi być bardzo dokładnie spłukać szampon i balsam do włosów spłukać.

Kilka receptur tradycyjnej medycyny w oparciu o tarcie soli w skórę głowy. Zwykła sól kuchenna powinna utrzymać się na skórze nie więcej niż trzy minuty, a następnie umyj głowę powinno być dobrze wzmocnienie szampon.

Inne zabiegi na wypadanie włosów

Wypadanie włosów po porodzieJeśli tradycyjne metody i drobiazgowe pielęgnacji włosów nie przyniesie pożądanego efektu, leczenie wypadania włosów po porodzie może być przeprowadzona przy pomocy specjalnych procedur, które produkują w klinice. Z myślą o procedur konserwatorskich wykonywanych jednocześnie włosy masaż skóra głowy oraz stosowanie leków na włosy. Takie złożone techniki można osiągnąć pożądane rezultaty znacznie szybciej.

W trakcie kompleksowego leczenia łysienia zastosowanie również sesje ozonoterapia, mezoterapia.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach odbudowy włosów po porodzie, młoda matka może odnosić się do specjalisty trichologist, który nie tylko zalecić odpowiednie procedury, ale także powiedzieć, jak pozbyć się problemów po porodzie włosów w domu.

Jednak najważniejszym zadaniem dla wszystkich tych, wokół dziecka i kobiety - do starają się zapewnić, że młoda matka przynajmniej trochę odpoczynek i relaks przez cały dzień. Po tym wszystkim, tylko w stanie spoczynku stosunkowo ciało kobiety skutecznie odzyskuje po urodzeniu, a ona nie cierpi z powodu nieprzyjemnych zmian w wyglądzie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
LebelLebel
Alkohol maska ​​do włosówAlkohol maska ​​do włosów
INOAINOA
Ujawniono tajemnicę łysinąUjawniono tajemnicę łysiną
WellaWella
BarexBarex
AlternaAlterna
Anomalie włosyAnomalie włosy
AlfaparfAlfaparf
GoldwellGoldwell
» » Wypadanie włosów po porodzie