DuranHedt.com

Powrót do figury po porodzie

Powrót do figury po porodzie

Wielki entuzjazm dla długo oczekiwanego wyglądu małego dziecka zapalić młoda matka jest często trochę zachmurzone przez fakt, że przywrócenie dawnych form będzie musiał dokonać wielu innych. Po tym wszystkim, szczupły i stonowanych postać prenatalna po powrocie ze szpitala było tylko odległe wspomnienia. W okresie ciąży jest niemal każda kobieta zgromadził kilka dodatkowych kilogramów. I nie zawsze znikają na własną rękę, ponieważ starsze dziecko. Fakt, że odzyskanie formy po porodzie wymaga stosowania pewnych wysiłków i spełnienia pewnych warunków.

Gdzie pochodzić z dodatkowej wagi w czasie ciąży?

nadwaga za miesiące niosąc dziecko nie ma każda kobieta. Jeśli istniejące normy fizjologiczne nie są przekroczone, wówczas kobieta zyskuje nie więcej niż dwanaście kilogramów dla całego okresu ciąża. Dlatego w trakcie porodu oraz w pierwszych tygodniach okresu poporodowego, wszystkie te kilogramy stopniowo opuszczać. Ale jeśli kobieta otrzymuje w czasie ciąży przez około dwadzieścia kilogramów i więcej nadwaga, następnie pozbyć się go wtedy dość trudne.

Dlatego też, w celu przywrócenia figurę po porodzie to było łatwe, pożądane jest, aby postępować zgodnie z ustaloną proces wadze w okresie rozrodczym. W tym celu, zdecydowanie nie powinni reagować na „współczujący” poradę stale jedzenie na dwie części: w rzeczywistości, w czasie ciąży, tak aby zrównoważyć dietę wystarczy zawierać jak najwięcej użytecznych produktów, jak to możliwe, w tym samym czasie, co eliminuje nadmiar ciasta, tłuszczów cukierniczych.

Ważne jest, aby pamiętać, że aktywność ruchowa od matki oczekującej jest stosunkowo niska. Więc jeśli na co dzień kobieta zużywa więcej kalorii niż konsumować, nieuchronny szybki przyrost masy ciała. Ponadto, w procesie przenoszenia dziecka ciało kobiety cierpi dramatyczną zmianę. Ze względu na restrukturyzację wszystkich systemach istnieje znaczna stres dla organizmu, którego skutkiem jest tworzenie się tkanki tłuszczowej jako mechanizm ochronny dla płodu. W rezultacie pojawiają się złogów tłuszczu na udach, pośladkach i brzuchu.

Jak zachować figurę w okresie poporodowym?

Powrót do figury po porodzieZaraz po urodzeniu bezpośredni proces był w przeszłości, kobieta musi nie tylko myśleć o poważnych zmian związanych z narodzinami dziecka, ale także o swoich uczuciach. Te dni to jest bardzo ważne, aby uniknąć błędów, które następnie są nie tylko uniemożliwiają powrót do dawnych form, ale także może prowadzić do większego przyrostu masy ciała. Początkowo trzeba dostosować dietę i stosować się do pewnych ograniczeń w żywności. Nawet matka pielęgniarstwa w żadnym wypadku nie powinien przejadać. Jeśli młoda matka zaszczepić ideę, że jakość, a co najważniejsze - liczba potraw bezpośrednio decyduje o jakości mleka, wtedy nie powinno dać się w takich próśb. Wszakże w rzeczywistości, produkcja mleka z piersi jest określana przez wyjście hormonu prolaktyny. I produkcja matki władzy nie zależy. Dlatego dzienne spożycie mleka skondensowanego i chałwy w rzeczywistości nie prowadzi do poprawy w mleku i późniejszy wzrost masy kobiet.

Innym pozornie niewinny nawyk - ciągle jeść dziecko jego niezjedzone porcji żywności. Poltarelki kleik dla każdego posiłku dziecko może mieć kilka tygodni znacząco wpłynąć na pośladki, talii i bioder. Dokładnie ten sam efekt nabierają pędu mamy zwyczaj stale smak potrawy, które przygotowuje dla dziecka i innych członków rodziny.

Jednak młoda matka nie powinna czuć głodu: trzeba jeść co najmniej cztery razy dziennie. Najlepiej jest podzielić dzienną porcję na stosunkowo małe porcje i jeść je, nawet pięć lub sześć razy. Aby to reżim wszedł w nawyk, możemy zorganizować życie tak, że z dzieckiem: w pierwszej kolejności, to jest zabawa, a po drugie, możliwe jest opracowanie przydatnych zwyczaj jeść często i na określonym harmonogramem. W tym przypadku należy zauważyć, że w późnym wieczorem najlepiej jest jeść non-odżywczych i nie jest szczególnie pożywne posiłki.

Kobieta, która dba o jak przywrócić figurę po urodzeniu, należy zbudować tryb zasilania tak, że ostatni posiłek nie nastąpić w czasie krótszym niż cztery godziny przed snem. W tej znanej reguły odchudzania „Nie jeść po sześciu” w tym przypadku nie działa, gdy młoda matka iść do łóżka o północy, a nawet później, w tym przypadku, jej obiad, oczywiście, będzie więcej później.

Nie ulega wątpliwości, matka pielęgniarstwa w żadnym wypadku nie powinna spieszyć się skrajności i układ wydechowy wysokiej jakości diety do utraty wagi. Teraz nie jest czas dla ekstremalnych doświadczeń: jest obarczona nie tylko pojawienie się problemów z laktacja, ale pogorszenie zdrowia i matki i dziecka. O diety mogą nie wcześniej niż sześć miesięcy myśleć karmienie piersią, Wybrana metoda dostawy nie powinien być zbyt ascetyczny.

Co znajduje się w okresie poporodowym?

Powrót do figury po porodzieNawet kobieta, której figura po porodzie stała się bardziej soczysty, dieta powinna być codziennie, tak aby jeść co najmniej 1500 kalorii dziennie. Co więcej, liczba ta nie powinna przekraczać 2000 kalorii. Zwłaszcza dla młodych matek, które są stosowane w odniesieniu do żywności szczególnie skrupulatny, może pomóc dziennik żywności, w której nagrać wszystko, co jest spożywane w ciągu dnia. Stopniowo ten zwyczaj będzie monitorować spożycie żywności i dostosować jego ilość i jakość.

Matka, która jest karmienie mlekiem matki dziecka, należy zdać sobie sprawę, że nie jest absolutnie zakazane pokarmy dla niej: po prostu na chwilę do pewnych ograniczeń żywności są narzucone.

Jedzenie, że kobieta zużywa każdego dnia powinien zawierać jak najwięcej witamin, jak to możliwe. Cała żywność po urodzeniu w pewnym sensie podobny do żywienia w czasie ciąży. Ważne jest, aby pamiętać, że w trakcie laktacji u niektórych kobiet, apetyt wzrósł znacząco, że „ciągnie” na deser. W tym przypadku, nie należy poddawać się „prowokacji” ciała: zawsze musi być obecny poczucie proporcji, o przejadanie ostrzegawczy.Inna ważna zasada - odpowiednia podaż płynów: kobieta dzień pielęgniarski musi pić co najmniej trzy litry płynu w postaci nie tylko czystą wodą, ale inne napoje.

Dieta gotowane na parze lub żywności powinny przeważać. Ta prosta metoda nie tylko zapewnienia normalnego zdrowia dziecka, ale również przyczynić się do utraty wagi. Po tym wszystkim, z gotowanej żywności służy minimum tłuszczu.

Gotować nie może tylko warzywa, chude mięso, ale także ryby, owoce. Oczywiście, po raz pierwszy konieczne jest ograniczenie korzystania z tych produktów, które przyczyniają się do reakcji alergicznych u dzieci. I tu jest to możliwe do naśladowania rodzaj diety, która pozwala nieco schudnąć. Po tym wszystkim, konserwy, kiełbasy wędzone naczynia i mieć negatywny wpływ nie tylko na jakość mleka, ale również na stan figury po porodzie.

produkty mleczne z diety, nie można wykluczyć, a mleko i jogurt, twaróg i są bardzo przydatne dla niemowląt. Oraz takie produkty nie zdobyć nadwagi, trzeba wybrać jogurt i twaróg, o minimalnej zawartości tłuszczu.

O czekolady i słodyczy w pierwszych tygodniach jest lepiej zapomnieć: słodycze, nawet jeśli ogranicza się do suszonych owoców, miodu, kilka łyżek dżemu. Ale nawet takie użyteczne słodycze powinny być ściśle dozowane, ponieważ znacznie dodać do całkowitej kaloryczności diety. Nie mniej podstępna i orzechy i nasiona: mała garstka z tych produktów, ponownie, znacznie zwiększa całkowitą dzienną dawkę kalorii. W związku z tym, można jeść w ciągu dnia tylko kilka użyteczne, ale bardzo pożywne orzechy.

Ale na sody młodej matki nigdy nie powinni pamiętać. Ponadto przyzwyczajony w okresie ciąży i karmienia piersią na napoje bezalkoholowe, i nie można powrócić do stosowania sody późniejszym, ponieważ oprócz barwników i cukrów zawiera wiele innych szkodliwych elementów. Alkohol - jest również zakazany produkt. Ponadto, mogą znacznie zaszkodzić dziecku, będzie ona korzystać z nich coraz więcej kalorii, nie niosą korzyści dla organizmu.

Od chleba dać nie jest całkowicie niezbędne: lepiej jest jeść małe kanapki z całego ziarna chleba, niż całkowicie eliminując przydatnych chleb z diety, jeść mięso wysokokaloryczne czy serów.

Inna ważna zasada - całkowity zakaz stosowania jakichkolwiek leków, które przyczyniają się do utraty wagi. Leki te mogą obniżyć jakość mleka i niekorzystnie wpływać na stan grudnichka.

Szczególną uwagę na organizację własnej władzy powinien zapłacić kobieta, której dziecko cierpi dysbioza lub alergie. Tutaj ważne jest, aby w pełni hipoalergiczna dieta, Dlatego nowa matka powinna najpierw zwrócić uwagę na produkty, jak wpływa na dziecko. W szczególności, najbardziej negatywny wpływ na stan małego dziecka wpływa kapusty, czarny chleb i fasolę.

Działania mające na celu przywrócenie figury po porodzie

Powrót do figury po porodzieNie ważne jak bardzo młoda matka poprawić dietę pod względem udanego odchudzania, bez codziennych ćwiczeń, proces ten nie zakończy się sukcesem. Oczywiście, moja matka karmienia piersią dziecko, nie może zapłacić zbyt wiele czasu treningu. Jednak już od pierwszych dni po powrocie do domu, kobieta należy do tego sportu co najmniej kilka minut dziennie, aby w czasie kwestia, jak utrzymać swoją figurę po porodzie, nie stają się problematyczne.

Początkowo, jako aktywnego treningu, można użyć kilka godzin, podczas których moja matka idzie z wózku ulicami. Podstawowym warunkiem dla skutecznego odzyskania figury po urodzeniu dziecka w ten sposób - intensywny i dynamiczny walking. Trzeba chodzić co najmniej godzinę, ważne jest, aby rozwinąć maksymalną prędkość. Nie ma potrzeby, aby usiąść na ławce w parku, to najlepiej chodzić żwawo ulicami. Taki codzienny spacer będzie znacząco pomóc dokręcić brzuch i poprawić napięcie mięśni. Nawiasem mówiąc, niektóre młode matki użyciu specjalnego urządzenia - krokomierz, który pozwala dokładnie wiedzieć, ile kroków ona zawarta na okres chodzenia. Najlepszym rozwiązaniem - poczekać przynajmniej pięć tysięcy kroków.

Jeśli istnieje taka możliwość, a miesiąc po narodziny młoda matka może zacząć chodzić na lekcje tańca, jogi lub iść na siłownię. Jednak bardzo ważne jest, aby nie przesadzić: robić na siłowni lub wykonując ćwiczenia, kobieta powinna czuć swoje ciało i uniknąć zbyt duże obciążenie. W pierwszej lekcji jest najlepiej przetestować minimum symulatorów, rozciągając mięśnie powoli i stopniowo. To nie jest zbyt wiele, aby dokręcić, tak aby nie przeszkadzać stawów i narządów wewnętrznych, które są stopniowo wychodzi z porodem.

Souped matki się przywrócić figurę po urodzeniu dziecka nie zawsze łatwo jest znaleźć czas na wycieczkę w siłowni. W związku z tym wykonywać w domu - jest to normalne alternatywy. odpowiedni zestaw ćwiczeń można wybrać według własnych życzeń i uczuć. Wiele kobiet woli za pomocą specjalnie zaprojektowanego do videotrenirovki okres po porodzie. Ten rodzaj treningu jest odpowiedni dla prawie każdej młodej mamie, która mogłaby wyrzeźbić się dwadzieścia minut dla sportu przez cały dzień. Początkowo jednak nie powinien angażować się w każdy dzień, można zacząć od dwóch treningów tygodniowo i stopniowo zwiększać liczbę klas do czterech. Jeśli czas wolny na nowo wykonanej matki nie wystarcza nawet na taki nieskomplikowany ćwiczeń, doskonale czyści darmowych minut wystarczy, aby zrobić kilka ćwiczeń. Na przykład, w godzinach porannych przez pięć minut jest modne spędzić na stokach ciała na boku. W godzinach popołudniowych, podczas gdy dziecko śpi po posiłku, odchudzanie matka może dobrze zrobić kilka podejść, wykonując dwa lub trzy ćwiczenia na mięśnie brzucha, jak również dobrze znany ćwiczeń „rower”, który jest dobrze wzmacnia mięśnie brzucha. Wieczorne ćwiczenia mogą stać 15-20 przysiadów i kilka różnych ćwiczeń z hantlami. Te proste ćwiczenia mają w minionym miesiącu pojawi się na pozytywny stan rysunku.

Kobieta powinna obiektywnie ocenić stan swoich figur i starać się pracować go na obszarach problemowych. Większość młodych matek nie są zadowoleni rodzaj saggy brzuch. Można to skorygować, stosując te same ćwiczenia dla brzucha, aerobik, pływanie. Jeżeli nie jesteś zadowolony z dolnej części ciała jako całości, tylko dwa miesiące po porodzie kobieta może zrobić codzienne jogging. Początkowo optymalna byłaby dziesięć minut jog można później stopniowo podnosić na kilka minut, w wyniku wniesienia podbiec do godziny. Aby skutecznie pozbyć się nadwagi w jamie brzusznej zaleca klas tańców orientalnych, a także codzienne zajęcia z obręczy. Ważne jest, aby wybrać ciężką obręcz, do której zastawu na pasie będzie musiał dokonać pewnego wysiłku.

Przed rozpoczęciem szkolenia, kobieta może zrobić masować brzuch ze szczególnym zarośli. Można je nabyć w aptece lub wyspecjalizowane działy kosmetycznych lub stosowane jako fusy zarośla. Czasami jest to możliwe, aby stworzyć niepowtarzalny efekt, a sauny na okres szkolenia. Aby tak się masować brzuch wartości stosując środki antycellulitowe, a następnie owinąć brzuch folią spożywczą i umieścić na szczycie bandażem. Po treningu, trzeba zdjąć folię i wziąć prysznic.

Ale najważniejsze - aby uświadomić sobie, że każdy wysiłek fizyczny, czy to szybki spacer z dzieckiem w plecaku, lub powolne pływanie w basenie, należy mieć pozytywny wpływ na postać młodej matki. odpowiednio, a nastrój w tym sluchpae będą bardzo mile widziane.

Rzeczy do zapamiętania utraty masy ciała matki?

Powrót do figury po porodziePrzede wszystkim, nie należy powoływać się na fakt, że proces odchudzania będzie szczególnie szybki. Nawet te kobiety, które natychmiast po powrocie ze szpitala poważnie myśli o tym, jak przywrócić figurę po urodzeniu dziecka i dołączyć do tej maksymalnej wysiłków nie zawsze uzyskać wynik szybko. Optymalna i zdrowa opcja utrata masy ciała po urodzeniu - utrata nie więcej niż 500 gramów wagi w ciągu tygodnia.

Ale jeśli kobieta spożywa racjonalnie i tym samym prowadzić aktywne życie, a dodatkowy ciężar jeszcze pozostać, byłoby wskazane, aby odwiedzić endokrynologa. Być może trzeba sprawdzić stan tarczycy i ocenić równowagę hormonalną.

Jednak uważa się, że większość kobiet powinna być mniej więcej takie same dziewięć miesięcy, aby w pełni przywrócić figurę po porodzie. Dlatego też, nawet przy jednoczesnym przestrzeganiu podstawowych zasad opisanych powyżej, powinna być ustawiona na stosunkowo długi okres ożywienia, a ciało odzyskuje i doberemennuyu równoległe działania innych systemów. W konsekwencji, na skrajnych metod odchudzania w tym okresie lepiej jest zapomnieć.

Kolejnym punktem, który jest ważny dla kobiety, która piersią Pasze świadomość faktu, że laktacja promuje tylko szybsze dane odzyskiwania. Po akumulacji tłuszczu w okresie ciąży jest dokładnie na później użyć go w okresie karmienia piersią. Dlatego podając tych zapasów, organizm naturalnie wraca do normy.

Podczas odzyskiwania figury po porodzie należy zawsze zwracać uwagę na chodzie. Podczas centrum ciąży dziecka przesunięć grawitacyjnych, bo żołądek jest popychany do przodu, a tył pochyla się do tyłu. Po urodzeniu, to przyzwyczajenie musi być zlikwidowane jak najszybciej. Przyczyni się to do bardziej intensywnego chowania brzusznej.

Natychmiast po porodzie brzuch do zwiotczenia mięśni może być utrzymywana za pomocą specjalnego poporodowej bandaż. Pomoże to zapobiec rozciąganiu mięśni i skóry w pierwszej kolejności. Jednak noszenie bandaża nie zaleca się: mięśnie stopniowo zaangażowane w sposób naturalny.

Okresowo zaleca się zrobić self-masaż obszarów problemowych przez pocieranie ich z naturalnych olejów lub specjalnych środków przeznaczonych masaż antycellulitowy. Obszary problemowe trzeba ugniatać, pocierać, ruchy ćwiczeń, tworząc efekt wibracji. Najważniejsze - to wszystko zrobić w sposób regularny, a następnie złożone wszystkie opisane działania będą szybko odzyskać starą formę.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Słabe odżywianie matki może powodować cukrzycę u dzieckaSłabe odżywianie matki może powodować cukrzycę u dziecka
Ciąży pozamacicznej zakończyła się urodzeniem dzieckaCiąży pozamacicznej zakończyła się urodzeniem dziecka
Miesiączka po porodzieMiesiączka po porodzie
Bóle brzucha w czasie ciążyBóle brzucha w czasie ciąży
Naprawy w przedszkolu mogą zaszkodzić noworodkaNaprawy w przedszkolu mogą zaszkodzić noworodka
Korzystanie przekładki postnatalnyKorzystanie przekładki postnatalny
Odzysku w okresie poporodowymOdzysku w okresie poporodowym
Kilka dodatkowych kilogramów, aby zwiększyć żywotnośćKilka dodatkowych kilogramów, aby zwiększyć żywotność
Jak obliczyć czas trwania ciąży tydzień po tygodniu?Jak obliczyć czas trwania ciąży tydzień po tygodniu?
Kiedy można pobrać prasę po cesarskim cięciu?Kiedy można pobrać prasę po cesarskim cięciu?
» » Powrót do figury po porodzie