DuranHedt.com

Pragnienie

pragnienie

pragnienie - zjawisko, które wskazuje na potrzebę wypełnienia magazynowania wody w organizmie. Pragnienie pojawia się u zdrowych osób po ciężkim wysiłku fizycznego w wysokiej temperaturze, po zjedzeniu bardzo ostre i słone potrawy. Jednakże, jeśli uczucie bycia spragniony, nie pozostawiając na stałe, taki objaw może być bardzo poważne i wskazują na rozwój poważne choroby.

W jaki sposób pragnienie?

Kiedy pragnienie osoba odczuwa przemożną chęć do picia płynów. Pragnienie - jest jednym z podstawowych motywów biologicznej, co zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Uczucie pragnienia pomaga utrzymać równowagę między zawartością soli w organizmie i wody.

Głównym objawem jest silne pragnienie suchość w jamie ustnej i gardła, które mogą być wyjaśnione zmniejszenie wydzielania śliny ze względu na brak wody w organizmie. W tym przypadku mówimy o prawdziwe pragnienie. Czasami podobne objawy rozwijać po zjedzeniu bardzo suchej karmy, po długiej rozmowie, palenia. to fałszywe pragnienie, które mogą być wyeliminowane, tylko usta nawilżanie. Jeżeli mówimy o prawdziwym pragnienia, a potem po prostu trochę wilgoci zmiękcza ale nie eliminuje chęć picia.

Spragniony, bardzo spragnionyAby zapobiec pojawianiu się pragnienie, konieczne jest terminowe uzupełnić zapas płynów w organizmie. Aby to zrobić, należy wiedzieć, jak obliczyć zapotrzebowanie na wodę. Do tej pory, zakłada się, że dzienne zapotrzebowanie na wodę dla zdrowej dorosłej wynosi około 30-40 g na 1 kg jego wagi. Stosując tę ​​zasadę, można łatwo obliczyć zapotrzebowanie organizmu na wodę dziennie dla osoby o pewnej masie. Jednak dokonywania takich obliczeń, istotne jest, aby wziąć pod uwagę, że ludzkie potrzeby i szereg innych czynników wpływa na wodę. Jeżeli dana osoba często poty ze względu na aktywny tryb życia, będzie potrzebować więcej płynu. Innym czynnikiem wpływającym na pojawienie się pragnienia, jest temperatura. W upalne dni lub zbyt gorącym pomieszczeniu trzeba pić dużo więcej. Utrata płynu wzrasta sytuacje stresowe, niektóre choroby, ciąża i karmienie piersią. Lekarze mówią, że w postaci czystej wody pitnej w normalny człowiek powinien jeść codziennie około 1,2 litra płynu. Kolejna część wody dostaje się do organizmu z różnych produktów spożywczych.

Dlaczego tam jest pragnienie?

Dlaczego spragniony jest wyjaśnione bardzo prosto. Pragnienie pojawia się, ponieważ organizm ludzki traci wilgoć regularnie. Wilgoć jest utracone w stresu fizycznego i psychicznego. Pragnienie może przezwyciężyć uczucie, gdy silny wzbudzenia. Ale jeśli jest to stałe pragnienie, człowiek czuje się chęć do picia stale, a następnie, ile wypił płyn wcześniej, to nie ma znaczenia. Nieprawidłowe pragnienie nazywa nadmierne pragnienie.

W medycynie, identyfikuje szereg przyczyn, które determinują wygląd człowieka stałego pragnienia. Przede wszystkim dużo spragniony w przypadku, gdy organizm nie ma wody ani soli. Zjawisko to może być wynikiem ciężkie wymioty, biegunka i in.

Najczęściej, organizm ludzki nie ma wystarczającej ilości płynu na gorące dni. Jeśli ciało człowieka odbiera zbyt mało wody, aby zapobiec odwodnieniu organizmu zaczyna pracować w trybie zatrzymywania wilgoci. Wysuszenie, suchość błon śluzowych oczy zlewozmywak. Oddawanie moczu staje się bardzo rzadko, ponieważ organizm usiłuje utrzymać wilgotność. Dlatego też, w wysokich temperaturach, biegunka, wymioty, nadmierne pocenie trzeba pić dużo płynów. Podczas przywracania równowagi wody w organizmie zanika pragnienie.szkła wodnegoPragnienie może być spowodowane przez użycie zbyt dużo alkohol, słone pokarmy, kofeiną jedzenie. Kobiety często chcą, aby pić dużo wody chwilę ciąża, szczególnie w ciepłej porze roku. Pragnienie podnosi również szereg leków. Mogą chcieć pić w recepcji diuretyki, antybiotyki tetracykliny, lit, fenotiazyny.

Czasami człowiek nie rozumie, dlaczego chcę pić dużo. W tym przypadku możemy mówić o rozwoju niektórych poważnych chorób.

Nieposkromiony głód często mogą wskazywać na rozwój osoby cukrzyca. Należy zwrócić szczególną uwagę na ten objaw u dziecka powinny być podejmowane przez rodziców. Jeśli dziecko chce pić często, i obserwuje obfite i częste oddawanie moczu, Może to oznaczać początek cukrzycy. W tym przypadku nie jest pragnienie ze względu na fakt, że nie jest to zaburzenie równowagi hormonalnej w organizmie, co z kolei pociąga za sobą zakłócenia wymiany woda i sól.

Stała uczucie pragnienia mogą wskazywać i zwiększona funkcja przytarczyc. Z ta choroba człowiek narzeka i innych objawów - jest osłabienie mięśni, jest utrata masy ciała, poważne zmęczenie. moczu zaopatrzony biały, ponieważ plami wapnia przemywa się kości.

W większości przypadków, pragnienie towarzyszy chorobie nerek - kłębuszkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek, wodonercze i in., uszkodzenia nerek, nie można utrzymać wymaganą ilość wody w organizmie, biorąc pod uwagę konieczność płyn zwiększa się znacząco. W tym przypadku, napięcie może towarzyszyć obrzęk, ponieważ ilość moczu maleje.

Zdarza się, że pragnienie jest konsekwencją neurochirurgii lub uszkodzenie mózgu. Może to prowadzić do rozwoju moczówka prosta. Pomimo faktu, że dana osoba pije dużo płynów w ciągu dnia, pragnienie nie gaśnie.

Powstały z powodu nerwów pragnienie często rozwija się sytuacje stresowe. W większości przypadków jest to zjawisko typowe dla kobiet. Oprócz pragnienia u kobiet w tym stanie są często obserwowane płaczliwość, drażliwość, kaprysy, kobiety zawsze chcą pić i spać.

Inną ważną przyczyną ciągłego pragnienia, osoba może być narkomania. Punkt ten powinien być brany pod uwagę rodziców, obserwując zachowanie swoich dzieci, jeśli są one często i mocno spragniony.

Ponadto stałe pragnieniem zaburzeń wymienionych powyżej, mogą być wskaźnikiem hiperglikemia, choroby wątroby, zakażenia, oparzenia. Kiedy pragnienie chorób serca ze względu na fakt, że serce nie może zapewnić pożądany poziom ukrwienia.

Jak przezwyciężyć pragnienie?

Pragnienie, aby ugasić pragnienieJeśli dana osoba jest bardzo spragniony cały czas, to przede wszystkim należy zadbać, aby wykluczyć obecność poważnych chorób. Określić powody, dla których często chcą pić, można po jakości i dokładności diagnozy. Dlatego też, w przypadku podejrzenia rozwoju cukrzyca i inne choroby, które mogą towarzyszyć ciężkim pragnienia, trzeba koniecznie udać się do lekarza i powiedzieć mu o swoich objawach w szczegółach. W pierwszej kolejności, pożądane jest, aby konsultacja endokrynologa. Specjalista powołuje badań ogólnych i biochemicznych. Obecność podwyższonego poziomu cukru we krwi wskazuje na rozwój cukrzycy. Ale jeśli masz cukrzycę lub inne poważne choroby zostały wykryte na wczesnym etapie, aby zapobiec poważne konsekwencje mogą być znacznie łatwiejsze.

na cukrzyca Pacjenci przepisane te leki, które obniżają poziom cukru we krwi. Jeśli ścisłe przestrzeganie schematu leczenia może zmniejszyć przykre objawy i uniknąć pojawienia się stałego pragnienia.

Ale jeśli irytuje pragnienie bez wyraźnego powodu, że jest to konieczne do przeglądu niektórych nawyków. Przede wszystkim, nie gasi pragnienie Napoje gazowane, piwo, inny wódka. woda mineralna - również nie jest najlepszym rozwiązaniem, aby ugasić pragnienie, ponieważ zawiera dużą ilość soli.

Dieta powinna być mniejsza niż w puszkach, wędzony, tłuszczowy i zbyt słone pokarmy. Szczególnie ważne jest, aby stosować się do tej zasady w najgorętsze dni. Latem, warzywa, owoce, jedzenie, gotowane na parze, pomoże uniknąć stałą chęć picia. Nie jest pożądane, aby ugasić w zimnej wodzie, gdy korpus jest znacznie lepsza asymilacji wody w temperaturze pokojowej. Bardzo dobry do ugasić pragnienie w upalne dni schłodzone niesłodzone herbaty, bulion mięta, malina i innych owoców lub ziół. Można również dodać do wody trochę soku z cytryny.

Jeśli pragnienie prowokując leki, konieczne jest, aby poinformować lekarza, który może wyznaczyć zastępstwa dla tych leków lub zmiany schematu leczenia.

Jeśli pożądanie jest następstwem stresu, nie stale pić dużo wody. Wystarczy okresowo zwilżyć usta, przepłukać usta wodą. Przezwyciężyć stres, z powodu których istnieje chęć do picia mogą pomóc leki ziołowe - Nalewka z Leonurus, waleriana.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
WazopresynaWazopresyna
Choroby pokarmoweChoroby pokarmowe
Częste oddawanie moczu u mężczyzn: Przyczyny, objawy, leczenieCzęste oddawanie moczu u mężczyzn: Przyczyny, objawy, leczenie
Częste oddawanie moczu u kobietCzęste oddawanie moczu u kobiet
Niezaspokojone pragnienie stałejNiezaspokojone pragnienie stałej
Czy mogę zajść w ciążę w ostatnich dniach miesiączki?Czy mogę zajść w ciążę w ostatnich dniach miesiączki?
Stereotyp zimowej depresjiStereotyp zimowej depresji
Dysfunkcja seksualnaDysfunkcja seksualna
AngiotensynaAngiotensyna
Pracoholizm może być niebezpiecznePracoholizm może być niebezpieczne