DuranHedt.com

Zaparcia w ciąży

Zaparcia w ciąży

zaparcie - stan, w którym dana osoba nie przez trzy lub więcej dni można opróżnić jelita. bardzo często zaparcie Donoszono u kobiet w ciąży na różnych etapach ciąży dziecka.

Jakie są objawy zaparcia podczas ciąży?

Istnieją dowody na to, że zaparcia podczas ciąży skarżą się okresowo dwie trzecie kobiet w ciąży. Po urodzeniu dziecka z jelit problemy ruchowe obserwowane co trzecią kobietę. Zaparcia podczas ciąży wiąże nawracające bóle brzucha, uczucie niecałkowitego opróżnienia jelit. Można również zaznaczyć wzdęcia, ciągłe dudnienie w żołądku, nudności, uczucie goryczy w ustach, osłabienie. Czasami zaparcia u kobiet w ciąży jest utrudnione ze względu na rozwój hemoroidy. Jednocześnie w stolcu może pojawić się pojawiać smugi krwi hemoroidy. W tym przypadku, kobiety często cierpią z powodu silnego bólu.

Dlaczego zaparcie pojawia się podczas ciąży?

Istnieje kilka czynników wpływających na stan kobiety przewodu pokarmowego podczas ciąża. W okresie prowadzenia dziecka w organizmie występuje znaczące zmiany. Zaparcie rozwija się pod wpływem zmian hormonalnych. hormon progesteron, aktywnie wytwarzane przez organizm ciężarnej znacząco spowalnia proces trawienia. Ponadto, mięśnie jelit zmniejsza się przyszła mama nie jest tak istotna, jak to jest konieczne dla jego normalnej pracy. Jelit i macicy kobiety mają wspólną unerwienie, tak samo aktywny perystaltykę może wywołać silne skurcze macicy. W związku z tym, w ten sposób chroni organizm aborcji i poronienie.

W drugiej połowie okresu ciąży jelita znacznie ściska powiększenie macicy. W rezultacie przepływ krwi jest zakłócony, a w naczyniach krwionośnych znajdujących się w okolicach miednicy, występuje przekrwienie żylne. Konsekwencją tego zjawiska może być naruszenie hemoroidów i odprowadzania odchodów.

Innym czynnikiem, prowokując zaparcia u kobiet w ciąży - stały stres. Przyszła mama nie może się pochwalić stabilności emocjonalnej. Wybuchy emocjonalne i psychologiczne nierównowaga prowadzi do częstego występowania zaparć. później narodziny, gdy stan emocjonalny młodej matki powoli stabilizuje się, a równowaga hormonalna jest taki sam jak przed ciążą, jelita pracują normalnie.

Jak pozbyć się zaparcia w czasie ciąży?

Zaparcia podczas późnej ciążyKobiety cierpiące na problemy z pracą jelit, nie powinien decydować niezależnie jak leczyć zaparcia podczas ciąży. Każdy lek na zaparcia podczas ciąży powinien być przepisywany przez lekarza. O tym, co zrobić, jeśli w czasie ciąży zaparcia zmartwiony kobieta niemal zawsze można skonsultować się z ginekologiem, który regularnie monitoruje status kobiet.

Istnieje szereg wskazań pośredniego że występowanie poczęcia. Niektóre kobiety uważają, że czasem bardzo ciężkie zaparcia - ciąża objaw, raczej jedną z cech. Ustalić, czy nie doszło do poczęcia, w tym przypadku pomoże test. Lepiej jest zrobić to jak najszybciej. Po tym wszystkim, bezmyślnie biorąc pigułki na zaparcia we wczesnym okresie ciąży, a także wykorzystaniu środków ludowej na zaparcia podczas ciąży nie jest pożądane.Biorąc pod uwagę fakt, że zaparcia i bóle brzucha - wspólny problem dla przyszłych matek, lekarzy może dać wiele wskazówek na temat sposobu, aby pozbyć się zaparcia podczas ciąży. Kobieta czeka na uzupełnianie wzbudza wiele pytań dotyczących jej stanu zdrowia. W szczególności, pacjenci często zastanawiam się, czy możliwe jest, aby dążyć do zaparć u kobiet w ciąży. Lekarz powiedzieć więcej o tym, co zrobić z zaparciami w czasie ciąży, a czego należy unikać.

Nie należy przyjmować środki przeczyszczające i czopki do zaparcia podczas ciąży ich zastosowania zwiększa ryzyko poronienia we wczesnej ciąży. Takie leki prowokuje manifestacji przyspieszony luźny stolec, bóle brzucha, skurcze w przyrodzie, które mogłyby zagrozić prawidłowy przebieg ciąży.

Prawidłowe odżywianie w czasie ciąży na zaparciaTak więc odpowiedź na pytanie, jak radzić sobie z zaparciami w czasie ciąży należy poszukiwać przede wszystkim zmiany w codziennej diecie. Przyszła mama codziennie należy jeść wystarczającą ilość włókno, który sprzyja bardziej aktywny jelit. Ważne jest, aby regularnie to w diecie żywności marchew, cukinie, buraki, dynia i inne owoce i warzywa. Bardzo przydatna w użyciu produkty mleczne, dodać Tłuszcze pochodzenia roślinnego. Zaleca się również, aby uwzględnić w diecie jęczmień perłowy, gryka, myśli, otręby owsiane. Ale z użytkowania mocnej herbaty, kawa, czekolada, grysik, polerowany ryż, biały chleb, jak również innych produktów o działaniu utrwalającym na ciele, to lepiej wstrzymać się.

Wiele porad, w jaki sposób wyeliminować dyskomfort i jak leczyć zaparcia u kobiet w ciąży, istnieje w medycynie ludowej.

Na przykład, można przygotować wlew śliwki, śliwki wnęka 100 g dwie filiżanki wrzącej wody. Infuse śliwki potrzeba około 10 godzin, po czym napar należy pić pół szklanki przed posiłkiem. Śliwki również jeść - mają efekt przeczyszczający.

Jeśli kobieta cierpi na ciężką wzdęcia, bębnica, Ból może codziennie pić herbatę z liści mięty, kwiaty rumianku, nasion kopru. Lekarz może zalecić przyjęcie węgiel aktywowany, Jednak bez konsultacji z lekarzem jest leczenie za to lepiej nie ćwiczyć.

Zaleca się rano na czczo wypić szklankę zimnej wody lub herbaty z kopru przed obiadem.

Kobiety w ciąży powinny zwrócić uwagę na ogólnych zasad życia. Nie ma potrzeby podnoszenia ciężkich przedmiotów. W tym samym czasie aktywności fizycznej dla kobiet w ciąży pokazuje: szczególnie ważne w tym przypadku, ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Umiarkowana aktywność fizyczna pomaga uaktywnić perystaltykę jelit.

Kiedy ciężkie zaparcia, lekarze często zalecają stosowanie Świece z olejkiem rokitnika lub glicerol. Jednak środki te należy stosować ostrożnie, ponieważ mogą one powodować znaczny wzrost perystaltyki, sto następnie prowadzi do skurczów macicy.

Jak radzić sobie z zaparciami w ciąży?Stosowane są również świece z zaparciami po porodzie, jeśli praca w przewodzie pokarmowym młodej matki wraca do normy przez długi czas. Jeśli ten problem daje znaczny dyskomfort, należy zwrócić się do lekarza, aby pozbyć się zaparcia po porodzie. Specjalista z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych okresu poporodowego daje porady, co robić w przypadku zaparcia po porodzie jest stałym problemem.

Bardzo często kobiety, która właśnie urodziła dziecko, w obliczu nieprzyjemnych objawów hemoroidów. Jeśli hemoroidy notatki defekacji krwią i nadal cierpi ból, za odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się dzieje i co zrobić, nie trzeba jechać do forum i do eksperta. Lekarz, przede wszystkim, aby doradzić jaka powinna być dieta, biorąc pod uwagę karmienie piersią i jelit problemy. On może również przepisać leki, aby rozwiązać problem z zaparciami i usuwa nasilenie hemoroidy. Kobiet karmiących piersią ważne jest, aby uważnie monitorować tak, że lek nie wywołuje reakcji alergicznych u dziecka.

Aby zapobiec objawy zaparcia podczas ciąży i po porodzie, należy poważnie rozważyć sposoby zapobiegania temu zjawisku. Przede wszystkim, należy stosować się do zasad dobre odżywianie. Każdego dnia, menu trzeba podać płynnej żywności, należy jeść dużo owoców i warzyw, produktów mlecznych.

Szczególną uwagę zwraca się na pitnej reżimu przyszłej matki. Kobieta powinna pić tyle, ile chce, aby zapobiec ostre poczucie pragnienia. Aby uniknąć obrzęków, wyłączyć z diety słonych pokarmów i zmniejszenie całkowitego spożycia soli.

Zapobiegać zaparciom, pomaga umiarkowane, rozsądne ćwiczenia. Nie można prowadzić siedzący tryb życia, jeśli nie ma zagrożenia aborcji.

Nie należy stosować w okresie ciąży praktyce lewatywy zabiegi fizjoterapii. Leczenie za najbardziej skuteczny, trzeba znaleźć przyczynę zaparcia i zastosowania technik, które pomogą skutecznie pozbyć się go.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Olej słonecznikowy na zaparcia, pomaga normalizować krzesłoOlej słonecznikowy na zaparcia, pomaga normalizować krzesło
Lekarstwem na zaparcia w ciążyLekarstwem na zaparcia w ciąży
Leczenie zaparcia i profilaktykaLeczenie zaparcia i profilaktyka
Zaparcia w ciąży. Co robić, jak leczyć?Zaparcia w ciąży. Co robić, jak leczyć?
Spastyczne zaparcia: objawy i leczenieSpastyczne zaparcia: objawy i leczenie
Środki z zaparciami dla dzieci: ZaleceniaŚrodki z zaparciami dla dzieci: Zalecenia
Leczenie zaparciaLeczenie zaparcia
Bóle brzucha w czasie ciążyBóle brzucha w czasie ciąży
Ból i krew po oddaniu stolcaBól i krew po oddaniu stolca
Leki na zaparcia u dorosłychLeki na zaparcia u dorosłych