DuranHedt.com

Cuchnący oddech choroba

cuchnący oddech choroba

Fakt, że dana osoba o silnym zapachu z ust, nie zawsze otwarcie powiedzieć teraz, bo ten temat jest bardzo wrażliwa. Jednak ten objaw może nie tylko zniszczyć życie, ale również dowody pewnych problemów zdrowotnych. W medycynie trwają nieświeży oddech jest nazywany cuchnący oddech choroba.

Jest nieświeży oddech jest odczuwalne?

W jamie ustnej człowieka zawsze bakterie którym ścieki palenisko i nieprzyjemnego zapachu. Zazwyczaj, bakterie te gromadzą się na powierzchni występu, ale może być w i między zębami i dziąsłami, jak również w szczeliny między zębami.

Organizm ludzki jest tak skonstruowany, że niemal każdy zapach potrafi dostosować się bardzo szybko. Również ustalić, jak nieprzyjemny jest zapach własnego ustach jest trudne nawet z tego powodu, że jama ustna jest połączona z nosa. Dlatego, aby zrozumieć, co smak w swoim własnym oddechem trudne. A jeśli, na przykład, zapach cebuli z ust można przewidzieć na naczyniach, które ostatnio używanych człowieka, z drugiej strony, uporczywe zapachy, jest trudniejszy do określenia. Oczywiście, najprostszym sposobem, aby zapytać innych. Ale w większości przypadków, ludzie są po prostu nieśmiały, aby to zrobić. W związku z tym, możemy spróbować, aby dowiedzieć się o obecności lub braku nieświeży oddech na własną rękę.

Istnieje kilka bardzo prostych testów. Na pierwszy trzeba wziąć zwykłą łyżkę, włącz go i przytrzymaj go kilka razy na powierzchni języka, aby ją opuścił trochę śliny lub płytki nazębnej. To jest dla tych cząstek i może zrozumieć, czy nie ma nieprzyjemny zapach.

Można też po prostu lizać nadgarstka i poczekać, aż ślina jest całkowicie suchy. Jednak zapach, że ludzie będą czuć się na nadgarstku, jest o wiele słabsza niż smaku, które pochodzi z ust jest naprawdę. Po powierzchnia przedniej części języka jest zawsze wyczyszczone ślinę, ale na tylnej jego części i będzie maksymalnie bakterii, które są przyczyną zapachu.

Dlaczego zapach wychodzi z jego ust?

Jak usunąć cuchnący oddechJeśli będziemy ignorować te zapachy, które „dają” nam niektóre produkty (np czosnek zapach z ust, albo zapach alkoholu z ust), a następnie pojawienie się oddech najczęściej wiąże się z choroby jamy ustnej. Najczęściej pachnie nieświeży oddech u osób cierpiących próchnica, miazgi, zapalenie ozębnej. Nieświeży oddech występuje w chorobach dziąseł, na skutek niewłaściwego czyszczenia zębów, w obecności kamienia nazębnego. W niektórych przypadkach, można zrozumieć, co to jest cierpienie ludzi z oddechem. Taki specyficzny zapach występuje w zgorzel miazgi.

Bardzo często czuje się nieświeży oddech u dziecka i dorosłego, jeśli on cierpi na choroby górnych dróg oddechowych, które są zapalne w przyrodzie i towarzyszą wyładowania ropnej. Nieprzyjemny zapach może okresowo pojawiają się ból gardła, zapalenie zatok, tchawicy, zapalenie zatok i in.

Oddech rano człowiek martwi się częściej, jeśli rozwija kserostomia, który jest regularnie rozwija suchość w ustach. Przyczyny nieprzyjemny zapach w tym przypadku jest prosta: gdy człowiek śpi, organizm wytwarza mniej śliny, powodując suchość w ustach wszystkich. Nawiasem mówiąc, to samo zjawisko występuje u tych, którzy ciągle mówi przez dłuższy okres czasu. Jeżeli suchość w ustach stopniowo staje się przewlekłe zjawisko, to jesteśmy już mówić o suchość w ustach. W tym przypadku o tym, co robić i jak się pozbyć tej choroby, pacjent mówi specjalisty po teście.Fakt, że ślina - to doskonałe narzędzie do czyszczenia usta: to nie tylko pomoże pozbyć się niechcianych resztek jedzenia, które mogą wywołać zgniły lub kwaśny zapach, ale także zabija bakterie. Jeżeli osoba przyniosła trochę śliny, z biegiem czasu to można zauważyć, że istnieje specyficzny zapach z jamy ustnej. Nawiasem mówiąc, czasami kserostomia rozwija, a po zażyciu niektórych leków. Gruczoły ślinowe zacząć pracować mniej aktywne wraz z wiekiem, dlatego osoby starsze kserostomia zauważyć częściej.

Nieprzyjemny zapach rano i często pojawia się po dzień przed przyjęciem dużych dawek alkoholu. W zależności od gdy był pijany, alkohol, może być jak zapach dymu i uporczywego zapachu alkoholu. Jeżeli z powodu zatrucia alkoholem organizmu u ludzi przestało działać normalnie żołądka lub wątrobę, oddech mogą pojawić nieświeży zapach siarkowodoru. Jeśli funkcja nerek czasami pojawia się zapachu moczu. Często człowiek czuje się jak po wypiciu porannej oddech jest straszny, i stara się szczotkować zęby, pozbyć się go. Ale taka procedura jest prawie nie pomoże w tej sprawie.

cuchnący oddech ranoNieświeży oddech rano, jak również stały nieprzyjemny zapach przez cały dzień i mogą wywołać choroby narządów wewnętrznych (nerek, wątroby, żołądka). Aby wyeliminować to zjawisko, musimy najpierw zrozumieć, dlaczego nie było zapach i leczyć choroby podstawowej. I w tym przypadku wyraźnie potrzebujesz pomocy eksperta. Nawiasem mówiąc, zapach acetonu oddechem osoby dorosłej, a zdarza się, że dziecko może wskazywać niemowlęctwa cukrzyca. Dlatego też, gdy pierwszy znak nieświeży oddech acetonu należy przesłać do lekarza. On wyznaczy niezbędnych badań, aby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje.

Często o tym, jak usunąć smród z jego ust, myśli tych, którzy noszą protezy. W tym przypadku przyczyną zapachu jest ogólnie prosta: niepoprawne opieka proteza, która sprzyja szybkiemu rozwojowi bakterii. Aby zrozumieć, w jaki sposób pozbyć się takiego zjawiska, wystarczy dokładniej i częściej myją protezy. Muszą być czyszczone początkowo z zewnątrz, a następnie od wewnątrz. Jeśli to nie pomaga, to znaczy, że żadne dodatkowe problemy nie istnieją.

Są też inne przyczyny nieświeżego oddechu. Ludzie, którzy palą często przychodzi zły zapach, który otacza się bardzo wyrażone. Taki nieprzyjemny zapach może być inna - jak woń moczu lub nawet zapach kału. Jeśli palacz natomiast nadal nie działa żołądek, usta czasami czuł silny kwaśny zapach. W celu przezwyciężenia tego nieprzyjemnego zjawiska, niestety, niemożliwe jest, jak narzędzia, które pomagają w tym przypadku nie istnieje. Jedynym sposobem na pokonanie zapach zgnilizny - całkowicie rzucić palenie.

Zgniły zapach z ust występuje u osób, które cierpią z powodu wyglądu zatory w migdałkach. Dlaczego oddech pojawia się w tym przypadku, aby zrozumieć bardzo prosta: te korki są aktywny wzrost bakterii. Aby zgniły zapach zniknął, wystarczy wyjąć korek przy użyciu procedury płukania lub odkurzania.

Pojawienie się oddech, oczywiście, ten sam efekt i fakt, że jemy. Jeśli dana osoba dlaczego zapach z ust kwaśną lub nieświeży smak, należy przeanalizować, co jadłem niedawno. Jeśli jeść kilka dni produkty nieświeże jedzenie lub niskiej jakości, a oddech staje się nieświeże. Rano, w takim przypadku mogą być odczuwalne nawet oddychanie amoniaku. Naturalnie, że nadużywanie alkoholu z ust zawsze będzie śmierdzieć alkoholem. Zdyscyplinowania po dłuższym diecie o niskiej zawartości węglowodanów u ludzi mogą być odczuwalne zapach acetonu oddechu.

Jak pokonać nieświeży oddech?

Straszny smród z ustJeśli weźmiemy pod uwagę, że główną przyczyną nieprzyjemnego zapachu - są to bakterie, które występują w jamie ustnej człowieka, leczenie nieświeży oddech, przede wszystkim powinno być monitorowanie zdrowia jamy ustnej usta dokładnie i regularnie. Po tym wszystkim, aby usunąć nieświeży oddech, konieczne jest zmniejszenie liczby takich bakterii.

Jednakże, należy wiedzieć i innych ważnych punktów. Fakt, że te materiały, które wywołują i zapach, utworzone po spożyciu białka. Dlatego wegetarianie są znacznie rzadziej pojawia się pytanie, w jaki sposób usunąć nieświeży oddech. Jeśli zawarte w diecie, jak wielu owocach i warzywach oraz nieznacznie zmniejszyć ilość protein, bakterie w ustach będzie znacznie mniej, a na pytanie, jak to zrobić z dala nieświeży oddech może być rozwiązany przez siebie.

Równie ważne jest, aby dokładnie czyścić zęby i dziąsła używając do tego celu nie tylko zębów, ale również gwint do czyszczenia zębów, a także specjalnego płynu do płukania ust. Nawiasem mówiąc, w procesie czyszczenia zębów każdego dnia musi być również bardzo dobrze oczyszczone i cała powierzchnia języka. Okresowo warte odwiedzenia i ekspertem, który profesjonalnie czyścić zęby. Pomoże to zmniejszyć ilość płytki nazębnej.

Należy regularnie odwiedzać dentystę, jak początkowo problemy stomatologiczne mogą być niewidoczne, a lekarz natychmiast rozpoznać je i pomoże pozbyć się ich na wczesnym etapie. Lekarz może również doradzić, aby usunąć kamień nazębny, który nie może zostać wyeliminowana bez profesjonalnej pomocy.

Ponadto, jest to lekarz może dać proste, ale bardzo skuteczne porady, co zrobić, gdy zapach z jamy ustnej. Jeśli rano lub w ciągu dnia z ust cuchnie zgnilizną, konieczne jest, aby spróbować zwiększyć ilość pić. Rzeczywiście, w przypadku braku płynu wydany znacznie mniej śliny, powodując oddech pachnie silniejsze. Jednakże, jeżeli osoba, na przykład, zapach acetonu oddechu, jest mało prawdopodobne, aby pomóc.

Aby przyspieszyć produkcję śliny, może stymulować ten proces żucia. Najlepiej jest okresowo żuć miętę, pietruszkę, koperek. Jeśli zdecydujesz się na ten cel przeżuwa, konieczne jest, aby wiedzieć dokładnie, co nie zawiera cukru. Po tym wszystkim, cukier przyczynia się do rozwoju próchnicy.

Można próbować od czasu do czasu, aby przepłukać usta innej nalewki i wywar z ziół. To infuzji kopru, estragon i liści mięty, rumianku ziół i dziurawca, kory dębu. W skrajnym przypadku, konieczne jest, aby przepłukać usta czystą wodą.

Aby oddech był świeży, warto pić zieloną herbatę, ponieważ zawiera przeciwutleniacz katechiny, w stanie zabić bakterie w jamie ustnej. Warto również regularnie jeść jogurt, gruszek, jabłek i jagód.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Nieprzyjemny zapach członkiemNieprzyjemny zapach członkiem
Długi bieg przynosi korzyści dla zdrowiaDługi bieg przynosi korzyści dla zdrowia
Nieświeży oddechNieświeży oddech
Aceton zapach w nosie: przyczyny, leczenieAceton zapach w nosie: przyczyny, leczenie
PotPot
Aromaterapia dla dzieciAromaterapia dla dzieci
OsmidrozOsmidroz
Lekkie krzesło u dorosłych: Przyczyny przebarwieńLekkie krzesło u dorosłych: Przyczyny przebarwień
Trudno oddychać? Przyczyny i konsekwencje problemuTrudno oddychać? Przyczyny i konsekwencje problemu
Nieświeży oddechNieświeży oddech