DuranHedt.com

Wzdęcia

wzdęcia

wzdęcia - Jest to stan, w którym osoba jest troska zwiększone gazu w przewodzie pokarmowym.

Jak pokazano wzdęcia?

Jeśli wzdęcia staje stały problem, człowiek zaczyna się zastanawiać, dlaczego stała wzdęcia nurtujące go przez długi okres czasu. Stała wzdęcia przynosi znaczny dyskomfort. W normalnym stanie po spożyciu żywności spożycia niewielką ilość powietrza, a następnie wraca, więc przez żołądek do jelita przechodzi tylko część tego powietrza. Częste wzdęcia przeszkadza ci, którzy połyka duże ilości powietrza. Jednocześnie istnieje stała przepełnienie żołądka. Zrozumiałe jest, że osoby ze skłonnością do wzdęć i zaniepokojony faktem, dlaczego wzdęcia przejawia się w nieodpowiednich warunkach.

W normalnym stanie gazów deflacji pojawia się około 10 razy dziennie. Osoby cierpiące na wzdęcia, to coraz częściej się zdarza.

Bardzo często na zwiększone wytwarzanie gazu człowieka zakłóca nudności i wzdęcia. Oprócz bóle brzucha notatek zgaga, wymioty, odbijanie, biegunka. Temperatura może być podniesiony, jest ogólne osłabienie i zawroty głowy.

Ból brzucha - w wyniku gromadzenia się gazów w świetle jelit. Są nieznośno działają na receptory bólowe w ścianie jelita. Po rozładowaniu gazów ból zmniejsza się. Ból może objawiać się w postaci okresowych skurcze, oznaczonej w różnych punktach brzucha. W tym przypadku, żołądek i wzrosła znacznie napięte. Poważne wzdęcia powoduje intensywne, ale ból zwykle krótkotrwałe.

Dlaczego objawia wzdęcia?

Ciężki obrzęk i ból brzucha są często wynikiem spożycia żywności, która jest bogata w błonnik. Jest to włókno, które w dużych ilościach znajdują się w warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, wywołuje wzdęcia, powodując człowieka ból brzucha, obrzęk i mogą być zainteresowane przez długi czas. Czasami obrzęk ból przyczyn i inne objawy. Podobne problemy pojawiają się z powodu częstego wykorzystywania gazowane napoje zawierające dwutlenek węgla.

Stojak i inne przyczyny wzdęcia u kobiet i mężczyzn. Na przykład, przyczyny wzdęcia po posiłku może być określona przez połykanie powietrza podczas jedzenia. Szczególnie dużo powietrza osoba połyka, spożywanie żywności szybko, rozmowy podczas jedzenia.

Czasami obrzęk jest ciężka reakcja w sytuacji stresowej. Z powodu wystąpienia przeciążenia emocjonalne skurcz mięśnie gładkie jelit, spowalniając perystaltyka.stała wzdęciaStała wzdęcia często zaczyna oznaczyć osobę z wiekiem. Przyczyną tego zjawiska - słabość mięśni wieku jelit. Objawy mogą pojawić się wzdęcia u kobiet podczas menstruacji.

Jednak warto pamiętać, i że odbijanie i wzdęcia mogą wskazywać na rozwój przewlekłej choroby. Wzdęcia, nudności, bóle brzucha i inne objawy mogą wystąpić w raka jelita grubego, uchyłek, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i in.

czasami powody bębnica Leży w podejmowanie pewnych leków. Na przykład antybiotyki zakłócać florę jelit i sprowokować dysbioza. Jeśli dana osoba jest nadużywanie środków przeczyszczających, a następnie z czasem prowadzi to do powstawania problemu gazowego.

Stała wzdęcia i gazu są często obserwowane u ludzi, którzy cierpią mający zaparcie. Kału, który utrzymywał się w jelitach, kłopoty wiatropędny. W konsekwencji, zaparcia prowadzi do tego, że dana osoba odczuwa okresowe bóle brzucha i częste obrzęki.

Najczęściej na wzdęcia i wzdęcia są skarżąc są ludzie, którzy nie zwracają uwagi na zdrowych zasadach żywieniowych. Dlatego lekarze zalecane dla manifestacji zwiększonej gazu wymaganego poważnie dostosować dietę. Jeśli obserwuje się wzdęcia po osoba zjadł konkretny produkt, może być podejrzenie nietolerancji. Niektórzy ludzie cierpią z powodu nietolerancji laktoza, które mogą wystąpić w pierwszych latach życia, a później, w wieku szkolnym. na celiakia Organizm nie odczuwa białka zbóż

Poważne wzdęcia podczas ciąży - jest bardzo częste u kobiet, które pielęgnować dziecko. Wzdęcia we wczesnej ciąży zaczyna przeszkadzać kobiecie w związku z faktem, że podczas ciąży trzustka produkuje wystarczającej ilości enzymów. W rezultacie żywność jest trawiona nie jest tak intensywny. W czasie ciąży, macica stopniowo wzrasta i wywiera presję na jelitach. Z tego powodu funkcja silnik jelita są podzielone, a kobieta ma stałą uczucie ciężkości i obrzęki w jamie brzusznej. Nie należy zapominać, że w czasie ciąży kobieta zmienia hormony, więc pierwsze oznaki ciąży są często wyrażane jest wzdęcia. Obrzęk jako oznaka ciąży może pojawić się już w pierwszych tygodniach. Pomimo faktu, że obrzęk w czasie ciąży, co do zasady, nie jest patologią, natomiast stale przejawia wzdęcia i wzdęcia z tych objawów należy poinformować lekarza. Po tym wszystkim, kobiety w ciąży mogą rozwijać zapalenie trzustki, zapalenie jelita grubego i inne choroby układu pokarmowego.

Ciężkości i wzdęciaCiężkości i wzdęcia u kobiet może przejawiać się w różny sposób w okresie przed wystąpieniem miesiączki. Z reguły kobiety stopniowo poczucie, że wzdęcia rośnie. Ból i obrzęk obejmuje cały obszar podbrzusza, ale czasami bolesne odczucia znajdują się na dole po prawej stronie lewej lub dolnej.

Bardzo często cierpią na wzdęcia noworodków. Zjawisko to określa się jako kolki jelitowej. Przyczyny rozdęcie brzucha u niemowląt mają charakter fizjologiczny: układ pokarmowy dziecka ma szczególną konstrukcję. Stopniowo, w miarę upływu czasu, system trawienny dojrzewa i kolka zatrzymany. Niemniej jednak silne wzdęcia po jedzeniu dziecko może być dowodem chorób przewodu pokarmowego. Dlatego też skonsultować się z lekarzem w przypadku, wzdęcia i ogrodzenia stale martwi się o dziecko.

Pomimo faktu, że istnieje wiele przyczyn, które prowadzą do wzdęcia, wzdęcia czasami mylone z innymi chorobami człowieka. W niektórych przypadkach obrzęk żołądka i brzucha z osobą dezorientuje atak serca, zapalenie ślepej kiszki, kamica żółciowa. Tylko konsultacja z lekarzem i badań będzie ustalenie prawidłowego rozpoznania. Należy zdecydowanie wizytę u specjalisty, a kiedy ból brzucha ciągnie się tak długo i towarzyszą wymioty, utrata masy ciała, gorączka, krew w stolcu.

Jak pozbyć się wzdęcia?

Często wyeliminować zwiększona produkcja gazu jest konieczne tylko dostosowanie codziennych posiłków. Jeżeli dana osoba nie jest w stanie określić, które produkty wywołać wzdęcia, elementarny wykluczyć je z diety może unormować sytuację. Czasami wzdęcia prowokuje odbiór jest zbyt tłuszczowych i smażonych potraw. W tym czasie można również zmniejszyć ilość błonnika w diecie.

Lęk i wzdęciaJeżeli osoba jest zaniepokojony wzdęcia, najlepszym lekarstwem na wzdęcia mogą wybrać się do lekarza. Wszelkie leki powinny być podjęte dopiero po prawidłowa diagnoza została wykonana. Atak wzdęcia spowodowane są przez błędy w diecie, pomoże w usunięciu takiego jak skuteczne narzędzie węgiel absorpcyjny. 3 powinny być dokładnie rozkruszone tabletki węgla i taki proszek pić wodę. U osób dorosłych lekarz może przepisać przebieg obróbki enzymami, które przyczyniają się do rozpadu laktozy.

Jakie tabletki z wzdęcia wybrać zależy od częstotliwości i przejawy tego objawu. Jeśli wzdęcia Zmartwiony człowiek sporadycznie, odpowiednie preparaty, które są oparte na simetikon. to Espumizan i inne znane środki. Leki te stosowane są również w okresie pooperacyjnym.

Na pytanie, co najlepsze lekarstwo na wzdęcia, może odpowiedzieć i tradycyjnej medycyny. Istnieją skuteczne sposoby receptur opartych na ziołach, co znacznie ułatwia status odbioru dzieci i dorosłych, którzy mają skłonność do wzdęć.

Leczenie Ludowa wzdęcia jest stosowanie przepisów, które zawierają rumianek, Nasiona kminku i kopru, korzeń kozłka, krwawnika i wsp. Czasami leki leczenie ludowe pozwala całkowicie zastępuje żadnych pigułek. Jednakże, niekontrolowane stosowanie środków ludowej może następnie prowadzić do nagłego nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dlatego najlepiej jest początkowo poinformować lekarza o wszelkich objawów, które towarzyszą wzdęcia. Pacjent powinien poinformować, czy jest on martwi biegunka, zaparcie, odbijanie i innych. Jest to szczególnie ważne, aby nie korzystać z popularnych recepty bez zgody lekarza w leczeniu wzdęć u dzieci. Ponadto, po otrzymaniu napary ziołowe i wywary dawkowania ważne, zwłaszcza gotowania czas odbioru - przed lub po posiłku. Nawet jeśli dana osoba ma sprawdzone sposoby, aby pozbyć się wzdęcia, to nie znaczy, że w konkretnym przypadku będą one skuteczne.

Aby złagodzić objawy wzdęcia noworodka praktykował wiele sposobów. Ułatwić dziecku można łatwo masażu brzucha, ciepłe mocujący do brzucha pieluchy. Jeśli dziecko wykazuje silne zaniepokojenie, po konsultacji z pediatrą może dać mu jakieś narkotyki. Te preparaty bifidobakterii i bakterie kwasu mlekowego, przeciwkonwulsyjne, leki stymulujące ruchliwość jelit, środki oparte na simetikon.

Wzdęcia często występuje u osób, które palą, i tych, którzy są przyzwyczajeni do siedzącego trybu życia. Jeśli wzdęcia jest częstym objawem, wskazane jest, aby jeść częściej, ale w mniejszych porcjach. Jedzenie jest zawsze pożądane, aby korzystać w cichym otoczeniu, bez pośpiechu. Ponieważ system trawienny będzie działać sprawniej.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kolka u niemowlątKolka u niemowląt
Żołądek leczenie przepukliny i profilaktykaŻołądek leczenie przepukliny i profilaktyka
CzkawkaCzkawka
Uczucie pełności w lewym górnym kwadrancieUczucie pełności w lewym górnym kwadrancie
Zawsze chcą skorzystać z toalety na dużąZawsze chcą skorzystać z toalety na dużą
Wzdęcia po posiłkachWzdęcia po posiłkach
BębnicaBębnica
Badanie urografiaBadanie urografia
Wzdęcia (wzdęcia)Wzdęcia (wzdęcia)
Gazów przetwórczych w jelicieGazów przetwórczych w jelicie