DuranHedt.com

Zastój

zastój

stan zastój i senność czasami dręczy wielu ludzi. Objawy te nie tylko zmniejszyć wydajność, ale również ogólną jakość życia. W tym przypadku, osoba cierpiąca na ciężką osłabienie i senność często nie są świadomi, że taki znak może oznaczać początek choroby.

Jak pokazano letargu?

Osłabienie i senność u ludzi objawia się zmniejszyć ogólną witalność, brak energii, uczucie słabości. Nawet po stosunkowo wysokiej jakości sen uczucie letargu nie zniknie. Patologiczny słabość nie jest związane z wysiłku fizycznego, emocjonalnego przeciążenia.

Pacjent w tym stanie ma tendencję, aby uzyskać dużo odpoczynku, wydajność spada dramatycznie. To pokonuje senność - pragnienie spać w środku dnia, w czasie, kiedy trzeba być aktywne. W stanie letargu osoby mogą czuć ogólne złe samopoczucie. W konsekwencji całkowita aktywność gwałtownie spadła, człowiek nie ma czasu, aby zrealizować wszystko, co zaplanował na określony dzień. Brakuje mu energii, a stan ten powtarza się dzień po dniu. Czasami, kiedy ogólny stan senność i ospałość obserwowane mięśni, zawroty głowy. W pewnych chorób u ludzi w tym samym czasie pokonuje senność i wymioty.

Czasami osoba zauważa kompletne wyczerpanie organizmu zmusza wyczerpanie moralny. Lekarze nazywają ten stan astenia, genami. Normalna osłabienie fizjologiczne różni się od bolesnego faktu, że w pierwszym przypadku, senność i osłabienie po resztę znika całkowicie, natomiast bolesne słabość będzie kontynuować przez dłuższy okres.

Dlaczego objawia letarg?

Osłabienie i senność - to objawy, które mogą być związane z różnymi chorobami różnych narządów i układów. Letarg, który jest stale przejawia się u ludzi, w niektórych przypadkach, jest konsekwencją Procesy zapalne, które występują w organizmie. Jeśli czasie leczenia chorób zapalnych nie jest wykonywana, stan każdego dnia może ulec pogorszeniu.

Letarg często obserwuje się w przypadku chorób rak i hematologia charakter. Również uczucie letargu jest zawsze obecny w tych, którzy przeszli chemioterapię lub radioterapię w leczeniu ciężkich chorób onkologicznych i hematologicznych. Przyczyny letargu, w tym przypadku z powodu ogólnego wycieńczenia organizmu w wyniku agresywnego leczenia.

Ospałość i zmęczeniechorób urologicznych Mogą również powodować uczucie letargu i słabości. Bolesne letarg w tym przypadku, może towarzyszyć gorączka.Innym powodem osłabienia oraz uczucie ogólnego osłabienia - brak jod w organizmie człowieka. Redukcji jodu prowadzi do rozwoju niedoczynność tarczycy, w którym odnotowano zakłóceń wielu narządów i układów, a także ospałość i senność. Inne choroby układu hormonalnego i spowodować pojawienie się tego objawu. Tak więc, gdy cukrzyca letarg może wskazywać na to, że brak glukozy w organizmie, a jego nadmiar. Jeżeli stan senności znacznie pogarsza osoba musi zwrócić szczególną uwagę na swoje zdrowie, ponieważ może to być oznaką śpiączki.

W poszukiwaniu przyczyn letargu musi określić, czy dana osoba nie cierpi poważne schorzenia neuropsychiatryczne.

Stan, który towarzyszy senność, typowe dla niektórych chorób sercowo-naczyniowych. Może się to objawiać nie tylko słaby, ale również wyrażona wyczerpanie, osłabienie mięśni. Dlatego pożądane jest, aby przejść niezbędne badania w celu zapobieżenia poważnej choroby serca.

Nie zostaną odrzucone i te leki, które dana osoba regularnie bierze w leczeniu chorób przewlekłych. Wiele leki mają skutki uboczne uspokajający i może spowodować trwałe wyraźny letarg. W tym przypadku trzeba przerywać przyjmowania tych leków lub zwrócić się do lekarza, aby podnieść inne leki, które nie mają tak wyraźne skutki uboczne.

W stałym stanie letargu często pobyt pacjentów cierpiących na syndrom chronicznego zmęczenia, a także osoby, które zostały oznaczone problemy psychologiczne, brak snu. Gdy organizm jest poddawany na stres, senność jest rodzajem ochronnej odpowiedzi na zdarzenie. Czasami trzeba profesjonalnego psychologa w celu przezwyciężenia tego stanu. Ale jeśli osoba jest diagnozowana Zespół przewlekłego zmęczenia, wymaga kompleksowego leczenia pod okiem doświadczonego specjalisty.

Letarg po pracyOprócz letargu powyższe powody i senność mogą być obserwowane w wielu z tych stanów chorobowych. na niedokrwistość z niedoboru żelaza pacjent odczuwa zawroty głowy, ospałość i senność i inne nieprzyjemne objawy. Po obróbce, mającej na celu ograniczenie zasady żelaza w organizmie, stan pacjenta jest znormalizowane.

Stała ospałość i senność u osób cierpiących hipotonia. Obniżenie ciśnienia krwi w tej chorobie jest ze względu na niskie napięcie naczyniowe. W konsekwencji zmniejszonego przepływu krwi w mózgu, co prowadzi do stałego poczucia letargu i słabości.

Senność i osłabienie charakterystyczne dla ludzi, którzy wskazanych naruszenie oddychania w czasie snu - tak zwany bezdech senny. Często doświadczają letargu ludzi, którzy w ostatnim czasie urazie mózgu.

Oprócz wyżej opisanych powodów ospałość i senność Należy zauważyć, i obecność naturalnych czynników mających wpływ na rozwój takiego stanu. Na przykład, niektórzy ludzie skarżą się na stałym senność jesienią i zimą. Wynika to z braku światła słonecznego. Ustawianie kryty świetlówkę można poprawić lekko nachylona do stanu "zima„Senny mężczyzna. Ospałość i osłabienie pokonuje tych, którzy są zmuszeni do stale być w bardzo dusznym pomieszczeniu. Czasami dość regularnie wietrzyć pomieszczenie i nieco obniżyć temperaturę w nim zyskać odwagę. Z reguły oznaczone letarg obserwowany w tych, którzy po prostu jeść zbyt obfite. Aby przezwyciężyć te 'ataki„To bardzo proste: po prostu nie przejadać. Słabość i degeneracja senność czuje gdy gwałtowną zmianą stref czasowych.

Jak pokonać senność?

Letarg u małych dzieciJeżeli stan letargu i senności okresowo pojawia się, tym bardziej człowiek na tyle, aby zwrócić uwagę na swój organizm i starać się zrozumieć dokładnie, co jest przyczyną. Czasami wystarczy poprawić styl życia, dieta, być aktywnym fizycznie.

W przypadku, letarg nie znika przez dłuższy czas, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem i przejść przez studia, że ​​wyznaczenie biegłego. Jeśli podejrzewasz, że problem z tarczycy lub rozwoju cukrzycy trzeba odwiedzić endokrynologa. Ci, którzy cierpią z powodu niskiego ciśnienia krwi, należy regularnie mierzyć ciśnienie i podjąć kroki, aby ją normalizować.

Suplementy żelaza mogą pomóc przezwyciężyć niedokrwistość, która wywołuje uczucie letargu.

Jeśli spowolnienie objawia się w związku z problemami zdrowia psychicznego, psychiatra lub terapeuta ekspert spędza z pacjentem serię rozmów, a następnie określa, czy dana osoba cierpi depresja lub inne zaburzenia zdrowia psychicznego. Przyjmowania leków, psychoterapii i inne zabiegi mogą znacznie poprawić stan pacjenta.

Czasami pomaga przezwyciężyć spowolnienie krótkich drzemek. Jednak ta metoda przezwyciężania letarg nie pasuje do wszystkich. Niektórzy ludzie, zwłaszcza w starszym wieku, po drzemce, a wręcz przeciwnie, wzmocnić poczucie letargu.

Jeśli letarg przyczyną nie są patologiczne, a następnie pokonać ten warunek, należy pamiętać, aby w pełni zrelaksować się w nocy. Sen jest niezbędny, aby przeznaczyć wystarczającą liczbę godzin. I iść spać i obudzić się, pożądane jest, mniej więcej w tym samym czasie. Codzienne spacery na świeżym powietrzu, ćwiczenia i diety bogatej w witaminy znacząco rozweselić i zyskać nowe siły. Wskazane jest, aby nie pić napojów alkoholowych, nie palić i nie pić zbyt dużo kawy. Napój ten pozwala rozweselić tylko przez krótki czas, ale kofeina przyspiesza proces utraty wapnia. Dlatego lepiej jest spożywać kawę tylko w godzinach porannych.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
ZmęczenieZmęczenie
PodwzgórzePodwzgórze
Młodsi uczniowie muszą spać przez co najmniej dziesięć godzinMłodsi uczniowie muszą spać przez co najmniej dziesięć godzin
Okresowa abstynencja (wstrzemięźliwość seksualną)Okresowa abstynencja (wstrzemięźliwość seksualną)
PragnieniePragnienie
ApatiaApatia
Rano zmęczenie często martwi osób- „sowy”Rano zmęczenie często martwi osób- „sowy”
Kolor oczu definiuje uzależnienie od alkoholuKolor oczu definiuje uzależnienie od alkoholu
Stereotyp zimowej depresjiStereotyp zimowej depresji
Czy to możliwe, aby zajść w ciążę w 7 dniu cyklu?Czy to możliwe, aby zajść w ciążę w 7 dniu cyklu?